Vingiuotas kelias, iššūkių nebijančią Rimą, atvedė į IT. Vyresniąja projektų vadove dirbusi mergina prasitaria, jog apie karjerą duomenų analitikos srityje nedrąsiai vis pasvajodavo jau prieš kelis metus. Baigusi duomenų analitikos mokymus mokymus, Rima šiandien dirba jaunesniąja verslo analitike, įmonėje „Švyturys“.

 

Koks Jūsų profesinis kelias iki mokymų? Kokioje srityje dirbote?

Nuo pat studijų universitete baigimo dirbau viešajame sektoriuje. Toje pačioje įmonėje išbandžiau save keliuose skyriuose. Mano darbas buvo susijęs su Europos Sąjungos, Lietuvos biudžeto bei kitų donorų remiamų projektų administravimu.

Kaip išsirinkote mokymus ir kodėl būtent Vilnius Coding School? 

Apie karjerą duomenų analitikos srityje nedrąsiai pasvajodavau jau prieš kelis metus. Apsipsrendus pakeisti darbą ir susidėliojus žingsnius to tikslo link, atradau Vilnius Coding School internete ir užsiregistravau.

Rima L Mokymai

Rima Liškutė.                                                                       Vilnius Coding School nuotrauka®

Kaip sekėsi mokymuose? Kokių žinių ir įgūdžių įgijote?

Kadangi atėjau visiškai be jokių pagrindų, viskas buvo šiek tiek sudėtinga, bet labai įdomu. Susipažinau su trimis įrankiais SQLPowerBI, Python.

Kaip vyko įmonės paieškos? Ar buvo sudėtinga?

Darbo ieškojau Linkedin bei darbo skelimų puslapiuose. Darbo paieškos užtruko kelis mėnesius. Man be galo pasisekė, kad įmonė manimi patikėjo ir priėmė visiškai be patirties į naują sritį ir yra pasiryžę mane mokinti. Taip pat esu dėkinga Vilnius Cooding Scool darbuotojams, kurie davė naudingus patarimus.

Rima L Mokymai 2

Baigiamųjų darbų pristatymas.                                        Vilnius Coding School nuotrauka®

Ką galėtumėte patarti žmonėms, kurie svajoja apie karjeros keitimą, tačiau nedrįsta dėl įvairių priežasčių (galvoja, jog per vėlu kažką keisti, kad IT įmonėms jie bus per silpni ir pan.) ?

Gyvenimas per trumpas dirbti neįdomų darbą, todėl linkiu apsišarvuoti kantrybe ir judėti savo išsikelto tikslo link. Kantrybės reikės labai daug, nes pradėti karjerą nuo nulio tikrai nėra paprasta, tačiau tikiu, kad verta.

Ką dar norėtumėte pasakyti, kas nebuvo aptarta ankstesniuose klausimuose?

Sėkmingam karjeros keitimui neužtenka vien tik mokymų, taip pat reikia ir nemažai savarankiško darbo. Mokymo procesas naujame darbe vyksta lėčiau nei tikėjausi, tačiau labai džiaugiuosi savo sprendimu pakeisti sritį.

Rimos Linkedin profilis ČIA.