PHP – plačiai paplitusi programavimo kalba, pritaikyta interneto svetainių kūrimui, tačiau šįkart ne apie tai. Į PHP programavimo kalbą pažvelgsime šiek tiek kitokiu, netradiciniu kampu.

PHP programavimo kalba turi talismaną

Kas sakė, kad talismanus gali turėti tik sporto komandos? Keletas populiarių programavimo kalbų, įskaitant  PHP ir JAVA, taip pat turi savo talismanus. JAVA talismanas – juodos, baltos ir raudonos animacinių filmų personažas, kurio vardas – Diukas. O PHP kalbos talismanas yra mėlynas dramblys, kurio vardas – elePHPant.

PHP neturėjo būti programavimo kalba

Keista, tačiau PHP kūrėjas, niekada nenorėjo, kad PHP taptų programavimo kalba. Kurdamas šią kalbą, jis tiesiog norėjo pats tvarkyti savo asmeninę svetainę. Iššifravus PHP akronimą, pavadinimas reiškia „Personal Home Page“.

„Aš niekada neketinau kurti programavimo kalbos. Visiškai nesupratau, kaip rašyti programavimo kalbą, tiesiog pridurdavau vis kitą loginę seką kelyje“, – sako PHP kūrėjas Rasmus Lerdorf.

Pasaulyje yra daugiau kaip 5 milijonai PHP programuotojų

Tikslus PHP programuotojų skaičius nėra tikslus, tačiau remiantis įvairių tyrimų duomenimis, PHP programuotojų yra gerokai virš 5 milijonų, o šios srities specialistų vis dar trūksta.

Su PHP yra sukurta daugiau kaip 244 milijonai internetinių svetainių

Remiantis tyrimų duomenimis, egzistuoja maždaug 244 milijonai svetainių, kurtų PHP programavimo kalba. Šis skaičius sparčiai didėja, nes PHP išlieka viena pagrindinių back-end kalbų ir yra naudojamas WEB dizainui bei svetainių kūrimui.

PHP galima naudoti beveik visoms operacinėms sistemoms

PHP skirta kurti dinamiškoms ir labiau interaktyvioms interneto svetainėms. Tai – labiausiai paplitusi, atviro kodo kalba, kuri gali būti naudojama beveik visose operacinėse sistemose, tokiose, kaip Linux, Microsoft Windows, Mac OC X ir RISC OS.