Pastaruoju metu viskas pasaulyje keičiasi taip greitai kaip niekad, technologijos tobulėja nesuvokiamu greičiu. Žinoma, visa tai veikia ir darbo rinką bei populiariausias profesijas. Jau dabar akivaizdu, kad ateityje bene labiausiai reikės itin daug įvairių sričių IT specialistų. Jau dabar nemažai sričių jų trūksta, o poreikis auga kasdien. Šiame įraše kviečiame susipažinti su 7 IT srities profesijomis, kurios artimoje ateityje turės didžiausią potencialą.

 

Mobiliųjų programėlių kūrėjas

Mobiliosios programėlės yra ta sritis, kur susidomėjimas ir poreikis auga ypač greitai. Visos internetinės parduotuvės dabar stengiasi turėti savo programėles, taip pat įvairios organizacijos, įmonės ir t. t. Išmokęs kurti programėles, labai tikėtina, lengvai rasi gerai apmokamą darbą.

Duomenų architektas

Duomenų architektų darbas yra bene geriausiai apmokamas darbas IT srityje. Šios srities profesionalai yra tiesiog būtini didesniems verslams, nes jų atliktos duomenų analizės, įžvalgos ir rekomendacijos yra itin svarbios verslo sėkmei ir plėtrai. Ši profesija taps dar reikalingesnė vis labiau populiarėjant daiktų internetui.

DevOps inžinierius

DevOps inžinieriai yra tarsi tiltas tarp programuotojų ir inžinierių. Šie specialistai padeda sutrumpinti programinės įrangos kūrimo ciklą, skatindami efektyvesnius sprendimus, tokius kaip automatizacija. Paprastai šie specialistai dirba per kelis skyrius, stengdamiesi patobulinti esamus procesus bei sukurti naujus.

discussion mobile

UX dizaineris

UX dizaineriai yra atsakingi už tai, kaip produktas ar puslapis atrodo vartotojams. Jų tikslas yra padaryti taip, kad vartotojams būtų patogu ir malonu naudotis produktu. Jie turi ne tik konsultuoti programuotojus dėl produkto patogumo, bet ir bendrauti su vartotojais, kad geriau suprastų jų poreikius.

Sistemų analitikas

Šios profesijos atstovas turi rasti techninius sprendimus, kurie padėtų spręsti verslo problemas. Toks žmogus yra kažkas tarp verslo ir IT darbuotojo, jis turi bendrauti tiek su abiem šiais skyriais, tiek su tiksline auditorija. Tokių darbuotojų poreikis ypač auga populiarėjant debesų kompiuterijai.

Klaviatura naktis

UI dizaineris

Dirbdami su UX dizaineriais ir programuotojais, UI dizaineriai turi užtikrinti, kad visas produktas ir tai, kaip jį matys vartotojas, atitinka jo pradinę viziją. Jie geriau nei bet kas kitas turi suprasti, kaip geriausiai viską išdėstyti svetainėje ir kokia interaktyvi patirtis vartotojams bus patogiausia.

 

Verslo analitikas

Šios profesijos atstovo darbas panašus į duomenų analitiko, tačiau apima daugiau sričių. Toks žmogus turi turėti ne tik IT, bet ir finansinių ir projektų valdymo žinių, todėl turėdamas vieną iš šių profesijų, lengvai galėsi persikvalifikuoti į verslo analitiką – vieną geriausiai apmokamų ateities profesijų.

 

Kaip matai, IT srityje dabar ir turbūt visada bus įvairiausių specialybių, kur nuolat reikės darbuotojų. Žinoma, jų yra daug daugiau nei čia išvardintos ir jei norėtum darbo, kuris garantuotų užimtumą ir stabilias pajamas, tikrai nesuklysi pasirinkęs IT sritį. Juo labiau, kad IT nėra tik programavimas, tai įvairūs ir įdomūs darbai.

 

Nori NEMOKAMOS karjeros konsultacijos? Registruokis ČIA.