Programavimo kalba „Visual Basic for Applications“ (kitaip žinoma kaip VBA) gali praversti visiems, kurie dirba su Microsoft Excel. Išmanant šią kalbą atsiveria daug daugiau Excel‘io galimybių, taigi, tokios žinios yra naudingos kiekvienam duomenų analitikui. Šiame įraše norime papasakoti, kodėl verta išmokti dirbti su VBA.

Sutaupo laiko

Įsivaizduok, kad turi asmeninį asistentą, kuris už tave atlieka smulkias užduotis, o tu gali užsiimti svarbesniais dalykais. Būtent tokia yra VBA. Kai prisikaupia užduočių, susijusių su dideliais duomenų kiekiais, tu tikrai džiaugsiesi, kad moki dirbti su VBA. Tarkim, tau reikia iš vienos lentelės į kitą nukopijuoti tik tam tikrus stulpelius – darydamas tai rankiniu būdu, užtruktum ilgai, tačiau VBA visa tai gali padaryti už tave.

Neleidžia nuobodžiauti

Kai turi atlikti daug vienodų pasikartojančių veiksmų, greitai apima nuobodulys, atrodo, net ir pavargsti labiau ir pradedi mažiau mėgti savo darbą. Būtent todėl labai svarbu rasti būdų, kaip išvengti tokių nuobodžių užduočių. Išmokus VBA su tokia problema susidurtum daug rečiau, reiškia, savo laiką galėtum skirti tobulėti kaip duomenų analitikui.

Padeda lengviau įsidarbinti

Jei į savo gyvenimo aprašymą įrašysi, kad moki VBA, tai bus tavo nemažas pliusas prieš konkurentus, nes darbdavys žinos, kad tu gali dirbti efektyviai, nepadaryti smulkių klaidų ir skirti laiką svarbiems dalykams. Be to, išmanant VBA, atsiveria galimybės įsidarbinti bet kurioje kompanijoje, kuri savo veikloje naudoja Excel ar Office.

Gerina loginį mąstymą

Dirbant monotonišką, pasikartojantį darbą, tavo smegenys „sustingsta“, taigi, jei nori, kad tavo smegenys nemiegotų ir būtų nuolat lavinamos, venk tokių užduočių. Žinoma, tam pasitarnaus VBA žinios, bet ir iš kitos pusės – kurdamas kodus, skirtus VBA, kad palengvintum sau darbą, tu lavinsi savo loginį mąstymą.

Nereikia pirkti brangios programinės įrangos

Didžiulis VBA privalumas yra jos paprastumas. Norint programuoti VBA, nereikia jokios papildomos programinės įrangos ar aplinkos. Visiškai užtenka Excel‘io, kad galėtum išmokti VBA ir rašyti kodus, kurie tau padėtų atlikti norimas užduotis.

Nereikia išmokti visos sintaksės

VBA genialumas yra tas, kad tau nereikia išmokti visos programos sintaksės, kad galėtum rašyti kodus. Excel‘is turi tokį puikų įrankį, pavadinimu „Macro Recorder“, kuris įsimena visus tavo atliktus veiksmus. Pasinaudojęs šia funkcija, gali parašyti kodus, kurie atliks lygiai tuos pačius pasikartojančius veiksmus, kurie buvo išsaugoti su „Macro Recorder“.

Lengva išmokti net neturint programavimo pagrindų

Norint išmokti dirbti su VBA, tau iš esmės net nereikia gerai išmanyti programavimo. Viskas, ko tau reikia – tai mokėti mąstyti logiškai ir norėti automatizuoti pasikartojančias užduotis. Netgi atvirkščiai – gali VBA pasirinkti kaip pirmą savo programavimo kalbą ir sukurti žinių pagrindą, kurį turint mokytis kitų programavimo kalbų bus jau daug paprasčiau.

Kaip matai, VBA yra viena paprasčiausių, tačiau tikrai naudinga programavimo kalba. Jei domiesi duomenų analitika ar tiesiog savo darbe naudoji Excel, nieko nebelauk – išmok VBA!