Finansuojami kursai dirbantiems

AIVARAS

„O šiaip, kaip ir viską gyvenime – turi bandyti ir žiūrėti tau išeina ar ne.“ – sako Aivaras, kuris mediciną iškeitė į programavimą ir „Vilnius Coding School” baigęs Programavimo pagrindų per 6 savaites mokymus, gavo darbą IT įmonėje „S-Group Lietuva“.

 

Koks Jūsų profesinis kelias iki mokymų? Kokioje srityje dirbote?

Priešistorė labai paprasta – Vilniuje studijavau mediciną. Tiesą pasakius, prieš pasirenkant šias studijas, svarsčiau ir apie programavimą, bet medicina pasirodė įdomesnė, todėl ją ir pasirinkau prioritetu. Besimokant supratau, kad vis dėlto tai nėra mano pašaukimas. Tuomet pradėjau svarstyti vėl ir nutariau grįžti prie atmesto varianto – programavimo. Nors ir negavau iš visų artimųjų palaikymo dėl tokio mano sprendimo, tačiau žinias juk visuomet galima apjungti, ypač programavimą ir mediciną. Todėl medicinos studijas nors ir tęsiu, tačiau jų metu, papildomai pradėjau mokytis programavimo.

 

Kodėl nusprendėte pasirinkti būtent VILNIUS CODING SCHOOL mokymus?

Pagrindinis dalykas, prieš renkantis mokyklą ir mokymus, man buvo galimybė gauti praktiką ar darbo poziciją po jų, nes pats programavimas manęs negąsdino – šiek tiek mokiausi mokykloje ir namuose.

Turiu kelis draugus, kurie šiuo metu programuoja. Iš jų sužinojau, kad renkantis kursus yra paprasčiau gauti darbo pasiūlymą, nei mokantis individualiai namuose. Darbdaviai palankiau žiūrį į lektorių ir mokyklos atstovų rekomendacijas. Pamatęs, kad Vilnius Coding School turi Karjeros Centrą, nebedvejojau ir pasirinkau būtent juos.

 

Kaip dabar Jums atrodo, kuo skiriasi mokymasis individualiai ir kursuose?

Pagrindinis skirtumas yra tas, kad gali iš karto gauti atsakymą, nes kitu atveju, turi ieškoti pats, o tai ilgai trunka. Taip pat, lektorius visuomet duoda praktinių pavyzdžių, o man labai svarbu žinoti, kaip tai ką mokaisi, gali pritaikyti realiame darbe. Google tokio atsakymo nepasakys, o Vilnius Coding School aš gavau visus man reikalingus atsakymus.

 

Kas buvo sunkiausia mokymų metu?

Aš baigiau „Programavimo pagrindai per 6 savaites“ –  mokymus.

Sunku nebuvo, nes aš jau turėjau šiek tiek pagrindų, o programavimo mokiausi tiek mokykloje, tiek savarankiškai. Sudėtingiausia buvo WEB dalis, ne todėl, kad jos nesupratau, bet todėl, kad dirbome labai intensyviai. Be to, aš jau žinojau, kad man labiau patinka Back-End‘as (Java ir C#).

Dabar galiu drąsiai pasakyti, kad kursas buvo labai naudingas, nes visas gautas žinias, aš šiuo metu naudoju esamame darbe.

 

Kaip vyko ir kaip sekėsi darbo pokalbiai?

Viskas vyko gana standartiškai. Iš pradžių gavau užduotį, kurią gerai atlikęs patekau į kitą etapą – pirmą darbo pokalbį. Po jo sekė antrasis, kuriame bendravau su savo būsimu komandos vadovu, vėliau buvo asmenybinis ir bendro suvokimo testai. Skaičiuojant laiką nuo pirmosios užduoties gavimo iki įdarbinimo, galiu sakyti, kad visas procesas truko apie savaitę.

 

Ką šiuo metu veikiate įmonėje? Ką dirbate ir ko mokotės?

Šiuo metu dirbu su JavaScript, bet tai vyksta nuo praeitos savaitės. Iki šiol, visą laiką dirba su C#. Darbas susijęs su geografinėmis duombazėmis ir jų manipuliacijomis, t.y. aplikacijų kūrimas ir esančių aplikacijų pakeitimai.

Šiuo metu aš ne tik mokaus React’o bet ir dirbu su juo, o ne su vanilla JavaScript’u.

Kiek prireikė laiko, kad jaustumėtės pilnavertis komandos narys?

Klausti pradėjau nuo pirmos dienos, o komanda mane priėmė labai draugiškai. Kadangi pasiūlymą prisijungti gavau iš Vilnius Coding School lektoriaus, tai iš karto turėjau pažįstamą žmogų ?

 

Ką galėtumėte patarti žmonėms, kurie svajoja apie karjeros keitimą, tačiau nedrįsta dėl įvairių priežasčių (galvoja, jog per vėlu kažką keisti, kad IT įmonėms jie bus per silpni ir pan.) ?

Visų pirma – pabandyti. Jeigu tau patinka taisyti klaidas, kurti algoritmus, dėlioti mintyse įvairias struktūras – tuomet programavimas tau tinka. O šiaip, kaip ir viską gyvenime – turi bandyti ir žiūrėti tau išeina ar ne. Pats programavimas yra labai platus – tiek Back-End‘as, tiek Front-End‘as, tiek WEB‘as – tavo laisvė rinktis!

Registracija į mokymus Vilniuje ČIA.

Registracija į mokymus Kaune ČIA.

Neapsisprendi? Registruokis karjeros konsultacijai ČIA.

Registracija
Kontaktai