Finansuojami kursai dirbantiems

ANDRIUS

„Įmonės mėgsta praktikantus. Stiprių pagrindų užtenka gauti praktiką ir gal net darbą.“- sako Andrius, kuris baigė JAVA dieninius mokymus „Kaunas Coding School“ ir šiuo metu dirba Kaune IT įmonėje „InnovationBase“.

Kokia buvo tavo profesija prieš ateinant į mokymus?

Prieš ateinant į mokymus, vienerius metus jau dirbau C# programuotoju, bet dėl tam tikrų įmonėje kilusių finansinių problemų, teko baigti dirbti ir ieškotis kažko kito.

Ieškotis darbo kitur man nelabai sekėsi, mokėjau programuoti ir puikiai spręsti problemas, bet iš teorinės pusės buvau labai silpnas, tad nusprendžiau kad reikia mokytis.

Kodėl nusprendei mokytis programuoti? Ar susidūrei su abejonėmis prieš pradedant mokytis, kokiomis ir kaip jas įveikei?

Nusprendžiau pradėti mokytis, nes tikėjau kad žinios ir sertifikatas iš žinomos mokyklos padės man lengviau ir greičiau susirasti gerą darbą. Prieš pradedant mokytis abejojau ar tikrai noriu mokytis Java, kadangi jau mokėjau C#, bet po ilgų apsvarstymų, nusprendžiau, kad papildoma kalba ateis tik į naudą, kadangi mokėdamas keletą kalbų jau galiu taikytis į daug daugiau darbo vietų.

O ką mokeisi? Kas buvo sunkiausia mokymų metu?

Mokiausi Java pagrindų, jie nebuvo sunkūs, tad dėstytojų prašiau vis sunkesnių užduočių, ką, mano laimei, jie ir suteikė.

Sunkiausia buvo padaryti baigiamajį darbą tokį, kokį įsivaizdavau, nes jausdamasis kiek pažengęs norėjau nustebinti visus tuom ką galiu sukurti.

Ką veiki šiuo metu? Ar naudoji programavimo žinias, įgytas mokymų metu?

Šiuo metu dirbu „InnovationBase“ Front-End programuotoju. Tai gal ir visai kita kryptis nuo Java, tačiau įgytas žinias ir dėstytojų pamokymus tikrai taikau kasdieną. Žinodamas kokią nors „Back-End“ kalbą, kaip Java, besprendžiant „Front-End“ problemas, tu sugebi rasti priėjimą iš visai kitokių, įvairesnių pusių.

Ar buvo sudėtinga rasti darbo vietą? Su kokiomis kliūtimis susidūrei, kokios pagalbos ar patarimų sulaukei? Kaip prie darbo paieškos prisidėjo „Kaunas Coding School“?

Darbo vietą nebuvo sunku surasti, kadangi dėstytojui pamačius mano potencialą, jis pasikvietė mane dirbti prie tų pačių projektų kaip ir pats.

Man, iš pradžių, buvo pasiūlyta praktika, bet „Darbo Biržai“ neleidus man atlikinėti praktikos, gavosi taip, kad ėmė ir įdarbino.

Kaip šiuo metu vertini savo profesiją? Ar gilini programavimo žinias?

Šiuo metu didžiuojuosi savo projektais, ir kiekvieną dieną išmokstu vis naujų ir naudingų dalykų.

Dabartiniame darbe dažnai būna, kai reikia tiesiog pasimokyti, nes esant daug įvairių projektų, dažnai jiems reikia vis kitokių programavimo sistemų ir struktūrų.

Ką galėtum patarti žmonėms, norintiems, tačiau bijantiems mokytis programuoti? Tiems, kurie galvoja, jog stiprių pagrindų nepakanka norint praktikos ar darbo?

Įmonės mėgsta praktikantus. Stiprių pagrindų užtenka gauti praktiką ir gal net darbą.

Svarbiausia norėti programuoti ir parodyti savo norą pasauliui. Reikia tik suprasti, kad kuo ilgiau lauksi tuo sunkiau bus, nes su naujomis technologijomis, įmonėse įgūdžių reikalavimai taip pat kyla. Tad dabar būtų pats laikas nustoti bijoti, nes vėliau bus tik sunkiau.

Andriaus LinkedIn profilis ČIA.

Registracija
Kontaktai