MINDAUGAS

Koks Jūsų profesinis kelias iki mokymų? Kokioje srityje dirbote?

Po mokyklos baigiau teisės studijas Utenos kolegijoje, vėliau sekė bankroto administratoriaus padėjėjo darbas kuriame ruošiau fizinių asmenų bankroto pareiškimus teismui ir bendravau su esamais klientais. Sekantis etapas ir žingsnis arčiau IT srities buvo „TEO” – dabar esanti „Telia Lietuva”. Ėjau verslo vadybininko pareigas, čia viskas ir prasidėjo.

Kodėl nusprendėte dalyvauti programoje ir mokytis programuoti?

Dirbdamas „Telia” atsidūriau aplinkoje kurioje turėjau praplėsti savo supratimą apie programinės įrangos valdymą bei funkcionalumus. Teko nuolat bendrauti su įvairių sričių verslininkais, specialistais, tarp jų ir programuotojais. Kaip ir žmonės su kuriais bendrauju, taip ir pats tapau vis labiau žingeidesnis technologijoms. Kadangi prie kompiuterio praleidžiu daug savo laisvo laiko, mėgstu išmokti ką nors naujo. Tiesiog pradėjau skaitytis apie tai, kokios yra programavimo kalbos, kuo jos skiriasi, kaip veikia kompiliavimo įrankiai. Palaipsniui maži paskaitymai išaugo į nuolatinius, pradėjau mokytis ir bandyti spręsti uždavinius. Pradžioje tai dariau individualiai namuose ir labai greitai tai tapo savotiška rutina, o noras išmokti daugiau nesumažėjo. Vėliau užsiregistravau į „Vilnius Coding School” vakarinius programavimo kursus.

Kaip sekėsi mokymuose? Kokių žinių ir įgūdžių įgijote?

Manau sekėsi neblogai, buvo iš ties smagu pagaliau atsidurti tarpe žmonių, kurie kaip ir aš dar tik susipažįsta su šia sfera. Labai gerą įspūdį paliko dėstytojai kurie tikrai myli ir išmano savo dėstomas programavimo kalbas.

Kursuose susipažinau su Java ir C# kalbomis, šiek tiek palietėme ir svetainių kūrimą. Tačiau minėtoji C# kalba man patiko taip, kad ties ja pasilikau iki šiol.

Kaip vyko įmonės paieškos? Ar buvo sudėtinga?

Tam reikėjo drąsos ir dar kelių mėnesių individualaus pasiruošimo. Įmonę, kurioje dirbu, radau netyčia. Dar kursų eigoje su žmonėmis savo aplinkoje užvesdavau temą apie darbo paieškas programavimo sferoje, nes jaučiau, kad ateina metas judėti toliau.Taip sužinojau apie “Vilnius Coding School” partnerę – įmonę – „Infare VNO”. Pradžioje net gerai nesupratau, ką kuria įmonė, bet kaip ir minėjau, tam skyriau keletą mėnesių ir pasidomėjęs likau stipriai suinteresuotas pabandyti sudalyvauti atrankoje.

Ką šiuo metu veikiate įmonėje? Ką dirbate ir ko mokotės?

Pareigos – duomenų gavybos specialistas. Kuriame naujas arba taisome ankstesnio kodo programas, per kurias gauname tam tikrus duomenis. Kodą rašau C# ir dar viena vidine kalbomis.

Ką galėtumėte patarti žmonėms, kurie svajoja apie karjeros keitimą, tačiau nedrįsta dėl įvairių priežasčių (galvoja, jog per vėlu kažką keisti, kad IT įmonėms jie bus per silpni ir pan.) ?

Siūlyčiau niekada neprarasti motyvacijos, o esant mažuose akligatviuose nepamiršti nueito kelio. 🙂 Ir skaityti, skaityti, rašyti, skaityti 🙂

EnglishLithuanianRussian
Registracija
Kontaktai