Finansuojami kursai dirbantiems

TOMAS

Šiandien kalbiname Tomą, kuris baigė LDB finansuojamus tinklapių kūrimo kursus!

Tomai, kokia buvo tavo profesija prieš pradedant programuoti?

Prieš tai dirbau nekvalifikuotus darbus, nors ir turėjau telekomunikacijų inžinieriaus bakalauro laipsnį.

Kodėl nusprendei mokytis programuoti?

Nusprendžiau keisti darbo pobūdį iš fizinio į protinį, norėjau tobulėti, neužsisėdėti vienoje vietoje. Programuotojo pozicijoje kasdien (turbūt tiksliau būtų – kas penkias minutes) susiduri su problema, kurią turi išspręsti savo intelektualinėmis žiniomis. Neužtenka mokėti programuoti, taip pat turi daug nusimanyti ir kitose srityse, tai mane patraukė.

O ką mokeisi? Kas buvo sunkiausia mokymų metu?

Tinklalapių kūrime neapsieinama be tam tikrų technologijų ir kalbų – HTML5 ir CSS3 bei JavaScript, PHP. Manau, kad jas svarbu mokėti, bent pagrindus. Pabaigęs mokymus savarankiškai mokiausi MVC (Model view controller) karkasų, tokių kaip Ruby on Rails (Lietuvoje šiam karkasui dar neatsirado vietos, tačiau einama link to) ir Laravel. Sunkiausia yra pradėti, kai jau pradedi, tada negali atsitraukti.

Ką veiki šiuo metu? Ar naudoji programavimo žinias, įgytas mokymų metu?

Šiuo metu dirbu programuotoju/konsultantu amerikiečių įmonėje. Kursai padėjo formuoti programavimo logiką ir kultūrą, ko tikrai galima pasimokyti iš Kaunas Coding School lektorių.

O ar buvo sudėtinga rasti darbo vietą? Su kokiomis kliūtimis susidūrei, kokios pagalbos ar patarimų sulaukei? 

Darbo iki Kaunas Coding School ieškojau jau 3 mėnesius. Atėjęs į Kaunas Coding School turėjau užrašyti ant lentos savo tikslą, tai buvo „diplomas“, tikėjau, kad jis padės darbdaviams įvertinti mane kaip kvalifikuotą specialistą. Gal tai sutapimas, nes pirmadienį baigus kursus, tą pačią savaitę turėjau tris darbo pokalbius.

Kaip šiuo metu vertini savo progresą? Ar gilini programavimo žinias.

Progresas truputį sulėtėjo, kadangi dirbu, ne visada darau kažką naujo, turiu išdirbti paprastus dalykus, kad atlikčiau juos greitai ir sklandžiai. Tačiau, mano programavimas darbu neužsibaigia, buvau nominuotas Google Udemy stipendijai, online kursams. Taip pat dalyvavau vienos iš IT įmonių Front End akademijos konkurse ir iš ~200 kandidatų patekau į dvyliktuką geriausių kandidatų ir dabar kartą per savaitę dalyvauju jų akademijoje bei gaunu namų darbus, kuriems deja laiko atlikti turiu tik savaitgalį.

Apskritai kaip jautiesi dėl savo sprendimo mokytis IT? Ar tai buvo sėkmingas asmeninis ir karjeros žingsnis?

IT yra ateitis, tai žinojau dar nebaigęs mokyklos. Ši sritis ateityje taps tik svarbesnė ir sudarys vis didesnę mūsų kasdienio gyvenimo dalį. Nustoti tobulėti tolygu žingsniui atgal, o IT srityje tobulėjimas neturi ribų.

Ką galėtumei patarti žmonėms, norintiems, tačiau bijantiems mokytis programuoti? Tiems, kurie galvoja, jog stiprių pagrindų nepakanka norint rasti praktikos ar darbo?

Patarčiau nepasiduoti ir laikytis savo tikslo. Man labai patiko vieno jūsų dėstytojo patarimas, kad per dieną nors pusvalandį reikia skirti programavimui, kad ir pa’google’inti apie naujausias tendencijas arba pažiūrėti kokį tutorial’ą. Sutinku su šia filosofija. Programavimo pagrindų užtenka žengti pirmuosius žingsnius programuotojo karjeroje, tačiau norint tobulėti reikės įdėti papildomų pastangų.

Norėtum pasekti Tomo pėdomis ir susikurti naują karjerą? Registruokis į tinklapio kūrimo mokymus, kurie prasideda jau gruodžio 11 d.! http://www.kaunascoding.lt/mokymai/mokymai-su-ldb-stipendija/

 

Registracija
Kontaktai