Artūras jau ankščiau domėjosi programavimu bei programuoti mokėsi individualiai. Ilgainiui, internete pritrūkus informacijos, Artūras pasirinko „Vilnius Coding School“ mokyklos WEB KŪRIMO mokymus, sėkmingai juos baigė ir šiuo metu dirba įmonėje „Mark ID“.

 

Koks Jūsų profesinis kelias iki mokymų? Kokioje srityje dirbote?

Mano profesinis kelias buvo įvairus. Dirbau vadybinku parduotuvėje, ten praleidau beveik šešis metus. Vėliau įsidarbinau finansinių paslaugų bendrovėje, o iki pradedant programuotojo karjerą – dirbau sandėlininku farmacijos įmonėje.

Kodėl nusprendėte dalyvauti programoje ir mokytis programuoti?

Programavimu domėjausi jau ilgą laiką, visada ieškojau kaip pradėti kurti, bet nežinojau nuo ko pradėti. Įdiegdavau skirtingas kodo skaitymo programas, mokiausi iš skirtingų video su įvairioms programoms priskirtu turiniu, bet taip niekada ir neradau kažko tinkamo sau. Pamenu, kažkurį kartą atradau svetainę su galimybę nemokamai pradėti mokytis programavimo pagrindų, tačiau ilgainiui internetinėse svetainėse siūlomos informacijos pritrūkau, o socialiniuose tinkluose jau kurį laiką stebėjau Vilnius Coding School ir supratau, kad man tikrai vertėtų čia mokytis. Nepaisant to, kad jau šiek tiek mokėjau programuoti, žinių įgijau tikrai nemažai, tiek Front – End’o dalyje tiek Back – End’o.

Kaip sekėsi mokymuose? Kokių žinių ir įgūdžių įgijote?

Mokytis sekėsi tikrai puikiai, patiko viskas ką dariau. Man labiau tai buvo ne mokymai, o gerai praleisti vakarai. Visada su didžiausiu noru eidavau į mokymus. Įgijau žinių apie PHP ir WordPress, mokymuose tikrai  nemažai pagilinau savo žinių bagažą HTML, CSS ir Javascript.

Kaip vyko įmonės paieškos? Ar buvo sudėtinga?

Teko įdėti nemažai pastangų kol radau darbą. Manau, kad darbą man padėjo susirasti Vilnius Coding School patarimai kokiose internetinėse sveitainese ar grupėse ieškoti darbo. Taip pat, man padėjo sutvarkyti CV ir Linkedin profilį. Susikšriau  net internetinį puslapį, tikėdamasis, kad tai paspartins darbo paieškas. Turėjau ne vieną darbo pokalbį. Paieškos buvo išties nelengvos, kol galiausiai radau savo dabartinę įmonę.

Ką šiuo metu veikiate įmonėje? Ką dirbate ir ko mokotės?

Šiuo metu dirbu Full-Stack developor’iu su PHP ir Javascript kalbomis, darbas tikrai nėra monotoniškas, kasdien susiduriu su naujais iššūkiais.  Kurį laiką mokiausi PHP kalbos, gilinausi į ją, o po to mokiausi PHP framework’o „Symfony“ ,su kuriuo dabar ir dirbu.

Ką galėtumėte patarti žmonėms, kurie svajoja apie karjeros keitimą, tačiau nedrįsta dėl įvairių priežasčių (galvoja, jog per vėlu kažką keisti, kad IT įmonėms jie bus per silpni ir pan.) ?

Norėčiau patarti visiems, kad ir kaip neaišku, kad ir kiek nesuprantama ar sunku butu mokytis – tęskite tai toliau ir nesustokite, nes prieš dvejus metus aš net nežinojau kas yra HTML. Niekad nenuleidau rankų, po darbo mokiausi kiek įmanoma, kad sužinočiau kuo daugiau apie programavimą. Peržiūrėdavau puslapius, gilindavausi į tai kaip jie veikia, bandžiau juos kurti pats, teko ir nesuprasti ką darau. Galiausiai valios nepritrūkau ir toliau tęsiau mokymus, pradedant nuo online kursų, kurių metu moko HTML iki Vilnius Coding School, kurie galėjo viską paaiškinti gyvai ir atsakyti į visus man kylančius klausimus. Ir ką aš darau dabar tai iki šiol mokausi ir plečiu savo žinias programavime, nepaisant to, kad jau dirbu šioje sferoje.

Artūro Linkedin profilis ČIA.