Į Lietuvą atvykusi Kira, kartu su sutuoktiniu pradėjo vystyti transporto paslaugų verslą. Šeimos verslui įgavus tvirtus pamatus, moteris pradėjo ieškoti jai artimesnės veiklos. Baigusi testavimo mokymus, Kira šiandien dirba įmonėje „Orion Innovation“.

 

Koks Jūsų profesinis kelias iki mokymų? Kokioje srityje dirbote? 

Aš esu iš Baltarusijos, 8 metus pragyvenau su šeima Didžiojoje Britanijoje, tačiau nuo 2016m. gyvename Lietuvoje. Turime transporto paslaugų šeimos verslą. Iki mokymų dirbau šios įmones direktore (dariau visus administracinius darbus, bendravau su klientais).

Kodėl nusprendėte dalyvauti Vilnius Coding School mokymų programoje?

Verslas yra daugiau vyro mylima veikla, o aš tik padėdavau jam. Visada norėjau rasti savo veiklą ir mylimą darbą, kur galėčiau save realizuoti. Visada norėjau išbandyti IT sritį, tik vis nepavykdavo prisiruošti. Karantino laikotarpiu – man tai pavyko. Aš gyvenu Panevėžyje, todėl man buvo labai svarbi galimybė mokytis nuotoliniu būdu.

Kira profile

Kira Lipskene

Kaip sekėsi mokymuose? Kokių žinių ir įgūdžių įgijote? 

Mokymuose buvo labai įdomu, kartais ir sunku. Pasitaikė labai geras lektorius – Artūras Verseckas, kuris visada atsakydavo į visus klausimus. Artūras padėjo sistemizuoti įgautas žinias, kadangi visko išmokti per 2 mėnesius neįmanoma. Po mokymų jau žinojau kaip galiu gilinti savo žinias. Mokymų metu išmokome visko ko reikia testuotojo darbui –  Jira, duomenų bazės, bug’ų paieškos ir jų registravimas, darbas su Postman‘u. Prisimenant pačius mokymus, mokytis buvo labai įdomu, buvo labai draugiška atmosfera.

Kaip vyko įmonės paieškos? Ar buvo sudėtinga? 

Po mokymu užsiregistravau i Karjeros Centrą, konsultacijai. Konsultantė man padėjo parašyti CV ir sukurti Linkedin profilį. Taip pat, įkėlė mano CV į Vilnius Coding School duomenų bazę, kur įmonės-partnerės ieško sau darbuotojų. Darbo ieškojau Kaune ir Vilniuje, nes žinojau, kad Panevėžyje rasti darbą bus labai maža tikimybė. Per mėnesį gavau daug skambučių, bet daug kur man netiko darbo laikas. Orion Innovation visos sąlygos labai patiko ir nuėjau į darbo pokalbį, sėkmingai jame sudalyvavau ir gavau darbą šioje įmonėje.

Orion-Office

Baigusi mokymus, Kira įsidarbino įmonėje „Orion Innovation”

Ką šiuo metu veikiate įmonėje? Ką dirbate ir ko mokotės?

Šio metu dirbu testuotoja. Darbas labai įdomus ir man patinka, kad yra galimybė tobulėti, nuolatos gaunu naujų žinių. Šio metu dirbu nuotoliniu būdu, kas man labai patinka ir patogu. Planuoju išlaikyti ISTQB sertifikatą.

Ką galėtumėte patarti žmonėms, kurie svajoja apie karjeros keitimą, tačiau nedrįsta dėl įvairių priežasčių (galvoja, jog per vėlu kažką keisti, kad IT įmonėms jie bus per silpni ir pan.) ?

Žmonėms, kuriems nedrąsu, kaip ir man kažkada, patarčiau eiti mokytis, nes tik taip galima sužinoti ar tau įdomi ta sritis, ar norėtum dirbti tokį darbą. Visada reikia bandyti! Aš irgi atradau savo sritį būdama 35-erių!

Kiros Linkedin profilis ČIA.