Tech Mugė

VAIDAS

VAIDAS SURBLYS, baigęs 6 savaičių programavimo mokymus, tvirtai žinojo, kad nori dirbti video žaidimų srityje. Pasiryžęs, įdėjęs nemažai pastangų ir nuolat toliau besigilindamas į programavimą, šiandien jis atlieka praktiką žaidimų kūrime. Dalinamės VAIDO patirtimi ir patarimais pradedantiesiems programuotojams ar norintiems jais tapti.

VAIDAS: Sprendimas keisti specialybę kilo iš noro sugrįžti ir gyventi Lietuvoje. Esu baigęs KTU elektros valdymo inžineriją ir pastaruosius 5 metus dirbau pagal specialybę – automatikos inžinieriumi. Paskutiniame darbe 80% laiko per metus keliaudavau iš vienos pasaulio vietos į kitą, todėl, galima sakyti, jog praktiškai neturėjau savo asmeninio gyvenimo. Taigi, atėjo metas kažką keisti, be to kai kurios susiklosčiusios gyvenimo aplinkybės mane privertė imtis permainų.

Visada domėjausi IT technologijomis, todėl nusprendžiau išbandyti save programavime. Tiesą sakant, dėl to niekada neturėjau abejonių, žinojau, kad viskas įmanoma ir tikėjau savimi. Dažnai mėgstu sakyti, kad nei vienas negimėme visko mokėdami ir nei vienam nėra pasakyta, jog jis negali to ar ano daryti.

Tvirtai priėmiau sprendimą, kad noriu programuoti, tad liko tik pradėti. Šiek tiek pasidomėjęs, nusprendžiau pirmiausia save išbandyti ir įgauti pagrindų „Kaunas Coding School“ programavimo mokykloje. Mokykloje susipažinau su C#, CSS, HTML, JAVA, SQL kalbomis. Praleistos 6 mokslų savaitės neprailgo, net nepajutau, kai atėjo laikas pristatyti baigiamąjį darbą.

Šiuo metu atlieku praktiką įmonėje „Lupus Ludus“, užsiimančia žaidimų kūrimu. Ši įmonė įdomi ne tik savo veikla, – ji tiki bei duoda šansą tokiems kaip aš, dar „žaliems“ programavime. Praktikoje dirbu su Unity3D programa, naudoju C# programavimo kalbą, kurios pagrindus gavau „Kaunas Coding School“ mokykloje.

Neslėpsiu, – susirasti praktikos vietą gali būti nelengva, nes įmonės, priimančios praktikantus tikisi, kad atėjęs žmogus jau turėtų žinių ir būtų susipažinęs su šia sfera. Pavyzdžiui, aš norėjau kurti video žaidimus, o tai reikalauja Unity3D žinių, kurių iki tol neturėjau. Bet, vėlgi – nieko nėra neįmanomo, tereikia pačiam šiek tiek padirbėti su savimi. Aišku, nieko nebūtų įvykę be „Kaunas Coding School“ patarimų bei rekomendacijų. Jie mane nukreipė su kokiomis įmonėmis galiu bandyti kontaktuoti pats, netgi patys kontaktavo su įmonėmis, rekomendavo joms mane. Būtent tokiu būdu ir patekau į „Lupus Ludus“ įmonę,

Kol kas dėl savo sprendimo keisti karjerą tikrai nesigailiu. Tikrai yra ką veikti, o svarbiausia, kad man įdomu. Tad jeigu TU manai ir jauti širdyje, kad nori programuoti ir tave tai traukia, – eik į priekį! Niekur nėra lengva, tačiau su dideliu noru ir atsidavimu, vienaip ar kitaip, rasi praktiką, o vėliau ir darbą. Ypač – turint tokį užnugarį, kaip „Kaunas Coding School“.

 

Registracija
Kontaktai