Įmonės „Cognizant“ švietimo projektų vadovė Karolina Blovieščiūtė dalinasi savo įžvalgomis apie IT rinkos tendencijas ir persikvalifikavusių darbuotojų galimybes: „Turime vieną ir tą patį bendrą tikslą – išugdyti stiprius IT rinkos specialistus Lietuvoje.“
Kokia šiuo metu IT darbo rinkos situacija? Koks programuotojų darbo pasiūlos ir paklausos santykis?
Jau kuris laikas IT rinka Lietuvoje susiduria su tam tikrais iššūkiais. Pirmiausia, ne viena organizacija vis dėlto nusprendžia, kad programuotojai Lietuvoje yra daug brangesni nei kitur, todėl renkasi samdyti darbuotojus kituose šalyse, kur ir pasiūlos yra kur kas daugiau. Įdomu, jog duomenų analitikos sritis įgyja vis daugiau žinomumo, ypač tarp persikvalifikuojančių žmonių, tačiau pabaigę kursus, retai randa darbo pasiūlymų pradedančiajai pozicijai. Taip pat akivaizdu, kad vis dar itin daug populiarumo sulaukia Java profesionalai bei infrastruktūros inžinieriai.
Koks Jūsų požiūris į persikvalifikuojančiuosius?
Persikvalifikuojančiųjų specialistų labai laukiame savo organizacijoje, kadangi šie žmonės turi įvairios patirties kituose sferose. Papildoma patirtis leidžia greičiau įsisavinti turimą informaciją, tokie specialistai neretai nebijo prisiimti atsakomybės, klausti ir būti aktyvūs. Dažnu atveju šie darbuotojai turi daug stipresnę motyvaciją, todėl tai leidžia jiems greičiau pasiekti norimų rezultatų.
Ar aukštasis universitetinis išsilavinimas svarbus darbinantis programuotoju?
Taip, aukštasis išsilavinimas yra ypač svarbus. Organizacijoje turime jaunesniuosius kolegas, kurie vis dar studijuoja, tad visada stengiamės suteikti patogiausias sąlygas ir surasti balansą, jog darbuotojai skirtų dėmesį studijoms. Išsilavinimas padeda lavinti ir minkštuosius įgūdžius, tokius kaip darbą komandoje, komunikacijos įgūdžius, kurie yra ypač svarbūs. Šių įgūdžių svarba IT rinkoje užima vis didesnę reikšmę. Tačiau jeigu kalbame apie darbuotojus, kurie persikvalifikuoja, nebūtinai visi turės aukštąjį išsilavinimą, bet jų platesnė patirtis kituose darbo sferose yra ypač naudinga.
Kokias pozicijas siūlote pradedantiesiems?
Pabaigus mūsų Sourcery akademiją, studentus kviečiame prisijungti kaip jaunesniuosius testuotojus, front-end inžinierius bei full-stack Java programuotojus. Be visa to, vasaros metu turime DevOps praktikų programą, po kurios taip pat pasisamdome jaunesniuosius DevOps inžinierius.
Kodėl sutikote bendradarbiauti su Vilnius Coding School? Kokias galimybes įžvelgėte?
Vis dėlto turime vieną ir tą patį bendrą tikslą – išugdyti stiprius IT rinkos specialistus Lietuvoje. Bendradarbiaudami pastebime, jog Vilnius Coding School suteikia puikias bazines žinias studentams, kurie pradeda nuo nulio mokytis programavimo ar testavimo. Šie įgūdžiai leidžia pasiekti geresnius rezultatus mūsų Sourcery akademijoje, po kurios būtent geriausiems studentams pasiūlome darbo vietą.
Kaip vertinate, ar pasiteisino jūsų sprendimas įdarbinti žmogų, kuris yra baigęs IT mokymus mūsų mokykloje?
Žinoma, kad pasiteisino. Kolegos turi tikrai gerus pagrindus ir daug greičiau gali tobulėti IT srityje, kuo mes labai džiaugiamės.