Norint siekti duomenų analitiko ir mokslininko karjeros, vienas svarbiausių dalykų yra tavo matomumas ir galimybė ieškantiems tokio specialisto susipažinti su tavo darbais. Anksčiau esame rašę, kaip turi atrodyti duomenų analitiko „portfolio“. Šiame įraše norime pakalbėti apie socialinius tinklus ir kokį svarbų vaidmenį jie atlieka kiekvienam duomenų analitikui pristatant save ir savo darbus.
GitHub
Kiekvienas rimtas duomenų analitiko gyvenimo aprašymas turėtų turėti nuorodą į „GitHub“ profilį. Ši platforma leidžia visiems susipažinti su tavo projektais ir ne tik galutiniu rezultatu, bet ir visa jo pasiekimo eiga. Iš tiesų kai kurių kompanijų personalo vadovai naujų darbuotojų ieško būtent šioje platformoje, todėl „GitHub“ profilio turėjimas (žinoma, su bent keliais įkeltais projektais) smarkiai iškelia tavo šansus būti pastebėtam ir gauti darbo pasiūlymą.
„LinkedIn“ paskyra iš esmės yra tavo itin išsamus gyvenimo aprašymas internete. Realiam gyvenimo aprašyme išsiplėsti nepatariama, nes jis skirtas tik pirmam įspūdžiui apie tave sukurti. Tačiau kiekvienas darbdavys, norėdamas daugiau sužinoti apie kandidatą, būtinai pasidomės jo „LinkedIn“ profiliu. Be to, personalo vadybininkai šią platformą naudoja kaip vieną pagrindinių kandidatų paieškos įrankių, o paieškai naudoja tam tikrus raktažodžius, todėl labai svarbu, kad jų būtų ir tavo paskyroje. Kaip susikurti gerą „LinkedIn“ profilį, gali paskaityti šiame įraše.
Tableau Public
Jei dar nežinai, kas yra ypač duomenų analitikams praverčiantis įrankis „Tableau“, gali su juo susipažinti šiame įraše. Prieš siųsdamas CV į norimą darbovietę, pasidomėk, galbūt jie naudoja šį įrankį. Tokiu atveju didelis pliusas tau bus sukurtas ir naudojamas „Tableau Public“ profilis, kas bus puikus įrodymas, jog tu turi įgūdžių dirbant su šiuo įrankiu.
Tinklaraščių platformos
Jei planuoji dirbti ar jau dirbi duomenų analitiku, nemažą dalį tavo darbo sudaro surinktų duomenų pristatymas. Rašydamas tinklaraštį, tu iš esmės praktikuojiesi pristatyti savo darbą – ne tik galutinius rezultatus, bet ir visą procesą. Tokie įgūdžiai tikrai pravers ir per darbo pokalbį. Be to, norėdamas pasidalinti savo darbais, turėsi išmokti piešti aiškius grafikus, tinkamai ir suprantamai apdoroti statistiką ir t. t. Rašantieji tinklaraštį neretai ir patys daugiau skaito kitų įrašus, o tai jau savaime naudinga, nes surenki daugiau praversiančios informacijos. Savo tinklaraštį gali patalpinti daugelyje žinomų platformų, viena iš jų – „Medium“, ši platforma viena patogiausių tokiam tikslui.
Taigi, turėti paskyras socialiniuose tinkluose yra naudinga visapusiškai – tu ne tik tampi labiau matomas ir lengviau randamas būsimiems darbdaviams, bet ir įgyji naudingos praktikos. Nieko nelauk – susikurk savo paskyras!