Jei neseniai baigei IT kursus ar aukštuosius mokslus, savaime suprantama, kitas žingsnis yra praktikos arba darbo paieška. Gali būti, kad dar besimokydamas užmezgei kontaktų ir jau dabar turi pasiūlymų ar kelis. Taip, greičiausiai viena priežasčių, kodėl rinkaisi šią sritį, yra jos perspektyvumas ir darbuotojų trūkumas, todėl šiuo metu gali atrodyti, kad tavęs trokšta visa rinka ir tu gali atmetinėti pasiūlymus, kol galiausiai rasi labiausiai patinkantį. Visgi taip elgtis nerekomenduojame. Šiame įraše paaiškinsime kodėl.

 

Pradėti geriausia iškart

Jei leisi save užvaldyti minčiai, kad tu gali rinktis kokį tik nori darbą, tapsi labai išrankus visiems darbo pasiūlymams. Galime garantuoti – nors kažkiek trūkumų turės kiekvienas. Taip gali praeiti ir mėnuo ar keli, o tu vis dar būsi be darbo. Net jei kuo greičiau gauti pajamų tau nėra svarbu arba šiuo metu dirbi kitoje srityje, kuo labiau delsi, tuo labiau pradėsi užmiršti, ką išmokai. Atėjus į IT rinką, praktika yra pats svarbiausias dalykas. Priėmęs vieną pirmųjų pasiūlymų, tu galėsi žinias pritaikyti praktiškai iškart, reiškia, toliau kasdien tobulėsi.

regimantas 1

Pažintis su IT sritimi

Nors darbas IT srityje gali būti labai įvairus ir kartais radikaliai skirtingas, visgi visur yra tam tikrų panašumų ir bendrų dalykų. Kad ir kur įsidarbintum, tu iškart turėsi galimybę susipažinti su IT srities „virtuve“ ir be to, kad iškart kaupsi patirtį, galėsi suprasti, ar toks darbas tau patinka apskritai. Taip pat kur beįsidarbintum, iškart megsi pažintis, o tai reikš didesnę galimybę ateityje gauti kitus darbo pasiūlymus. Kita vertus, net jei iš pradžių pasiūlymas atrodys turintis trūkumų, labai gali būti, kad įsidarbinus tau visai patiks, o galbūt netgi padarysi gerą karjerą toje įmonėje.

diana

Darbą visada gali pakeisti

Kad ir kur įsidarbintum, visada gali paraleliai ieškotis kito, labiau patinkančio darbo. Skirtumas tas, kad gavęs svajonių darbo pasiūlymą ar aptikęs skelbimą, tu turėsi itin vertingą privalumą – patirtį. Taigi, priimdamas bet kokį pirmąjį darbo pasiūlymą, tu ne prarandi šansą rasti ir gauti svajonių darbą, o kaip tik didini jį. Jei stengsiesi dirbti gerai, iš pirmosios darbovietės išsineši ne tik patirtį, bet ir geriausias darbdavių rekomendacijas. Tik turėk omeny, kad kažkur įsidarbinęs, darbą keisk tik dėl tikrai svarbios priežasties – CV, kuriame matysis kas kelis mėnesius keisti darbai, tikrai nebus patrauklus nei vienam darbdaviui.

Taigi, mūsų patarimas būtų konkretus – nebūk išrankus priimdamas pirmąjį darbo pasiūlymą IT srityje. Taip pat prisimink, kad gyvename neramiais laikais, kai visa darbo rinka yra ganėtinai nestabili, todėl šiuo metu bet koks darbas yra geriau nei jokio. O esant progai, pakeisti į geresnį galėsi visada. Sėkmės!