Turbūt ne vienas iš mūsų susimąstytų paklaustas, ar tikrai yra „teisingame“ karjeros kelyje? Ir jei visgi taip nesijaučiame, kas kartą apie tai pamąsčius darosi neramu pagalvojus, ar visgi nėra per vėlu kažką keisti. Norime nuraminti – keisti karjerą niekada nėra per vėlu! Niekas neprivalo suprasti, ką nori veikti, vos tik pradėjęs pirmą kartą dirbti.

O įkvėpimui dalinamės 19 itin sėkmingų žmonių, pakeitusių savo karjerą, istorijomis, kurios tik įrodo, kad bet kada gali pasukti trokštamu keliu.

Džefas Bezosas sėkmingai dirbo kompiuterių mokslo ir finansų srityje, kol būdamas 31 metų pasuko į elektroninės prekybos pasaulį ir įkūrė dabar vieną žinomiausių e. prekybos platformų „Amazon“.

Džiulija Čaild dirbo reklamos ir medijos srityje, o būdama 50 metų parašė pirmąją receptų knygą ir tapo visame pasaulyje garsi virtuvės šefė.

Džonas Glenas geriausiai žinomas kaip pirmasis amerikietis astronautas, 1962 m. pakilęs orbitą. Bet po 12 m., būdamas 53 metų, jis tapo Jungtinių Valstijų senatoriumi Ohajo valstijoje. Tiesa, vėliau jis dar kartą pakilo į orbitą.

Teris Kriusas gavo daugybę apdovanojimų už nuotaikingas laidas „Everybody Hates Chris“ ir „Brooklyn Nine-Nine“. Tačiau karjerą tęsė kaip sėkmingas įvairių JAV Nacionalinės futbolo lygos komandų žaidėjas.

Marta Stiuart dirbo modeliu, vėliau radikaliai pakeitė savo kelią ir tapo Wall Street brokere. O po 5 metų brokerės darbo, įkvėpta pomėgio gaminti ir kūrybiškai pristatyti gurmanišką maistą, ji sukūrė milijonus atnešusią, itin sėkmingą kompaniją „Martha Stewart Living Omnimedia“.

Maiklas Blumbergas, būdamas 59 metų, paliko savo generalinio direktoriaus kėdę kompanijoje „Bloomberg“ ir tapo Niujorko meru, kuriuo išbuvo net 12 metų. Na, o vėliau vėl grįžo vadovauti „Bloomberg“.

Vera Wang užsiėmė dailiuoju čiuožimu ir dirbo žurnaliste, tačiau 40 metų ji nusprendė pasinerti į mados pasaulį. Dabar ji yra viena lyderiaujančių, moterims kuriančių dizainerių visame pasaulyje.

Dveinas „Uola“ Džonsonas karjerą keitė net kelis kartus. Pirmiausia jis buvo futbolininkas, vėliau pramoginių imtynių žvaigždė, kur rungtyniaudamas išgarsėjo ir ši sėkmė jį atvedė į televizijos ir filmų pasaulį.

Ronaldas Reiganas visiems yra žinomas kaip 40-asis JAV prezidentas, kuriuo tapo būdamas 69 metų. Tačiau ar kas nors žino, kad iki tapdamas juo jis buvo perspektyvus Holivudo aktorius?

Formuojamojo moteriško apatinio trikotažo prekių ženklo „Spanx“ įkūrėja, dabar jau bilijonierė Sara Blakely, iki pirmosios savo liekninamųjų pėdkelnių kolekcijos paleidimo dirbo biuro prekių platintoja. Būdama 30 metų ji metė platinimo darbus, kad galėtų valdyti savo kompaniją.

Visiems puikiai žinomas Arnoldas Švarcnegeris karjerą pakeitė kelis kartus – pirmiausia jis buvo kultūrizmo čempionas, vėliau padarė įspūdingą aktoriaus karjerą, o būdamas 56 metų tapo Kalifornijos valstijos gubernatoriumi.

Harlandas Sandersas buvo 62 metų, kai įkūrė dabar visame pasaulyje žinomą greitojo maisto restoraną „Kentucky Fried Chicken“. Iki tol jis dirbo įvairius darbus, tokius kaip degalinės operatorius, geležinkelietis ir advokatas.

Jonah Peretis, prieš įkurdamas žinomus medijos portalus „Buzzfeed“ ir „The Huffington Post“, dirbo informatikos mokytoju.

Komediantė, laidos „The View“ kūrėja Džoja Behar, visada pasižymėjo iškalbingumu, tačiau savo karjerą ji pradėjo tik būdama ketvirtoje dešimtyje, kai vos nemirė dėl negimdinio nėštumo ir būtent tai ją įkvėpė mesti mokytojos karjerą ir siekti svajonės.

Rėjus Krokas daugybę metų pardavinėjo pieno kokteilių aparatus, tačiau būdamas 52 metų jis nusipirko restoraną „McDonald’s” ir išgarsino jį visame pasaulyje.

Ana Meri Robertson Mozė, dabar žinoma kaip garsi tapytoja močiutė Mozė, savo piešimo karjerą pradėjo būdama 78 metų. Vienas iš jos paveikslų buvo parduotas už 1,2 milijono dolerių. Iki tol ji buvo namų šeimininke ir ūkio darbuotoja.

Taikichiro Mori dirbo mokslininku, o būdamas 51 metų pradėjo investuoti į nekilnojamąjį turtą ir įkūrė kompaniją „Mori Building Company“. 1992 m. jis buvo turtingiausias pasaulio žmogus.

Donaldas Fišeris buvo 40-ties ir neturėjo jokios prekybininko patirties, kai 1969 metais San Franciske su žmona atidarė pirmąją drabužių parduotuvė GAP. Dabar tai vienas didžiausių, drabužiais prekiaujančių tinklų pasaulyje.

Timas ir Nina Zagatai dirbo advokatais, kol 1979 m., būdami vėlyvoje ketvirtoje dešimtyje, išspausdino pirmąsias restoranų apžvalgas. Galiausiai jie tapo kulinarijos autoritetais.

Šaltinis: www.businessinsider.com