Pastaraisiais metais IT pasaulyje išaugo susidomėjimas „no-code“ arba „low-code“ platformomis ir įrankiais. Kadangi programavimo paklausa vis dar kasdien yra didėjanti, šios platformos vilioja galimybe programuoti neturint jokios programavimo patirties, kai vykdyti užklausas ar kurti programas gali neparašydamas nei vienos kodo eilutės. Ir visgi nors tokie įrankiai yra tikrai labai patogūs, būtų naivu tikėtis, kad jie kada nors visiškai pakeis įprastą programavimą. Šiame įraše plačiau papasakosime, kodėl „no-code“ įrankiai nepakeis programavimo, tačiau jų poreikis ateityje, tikėtina, nemažės.

 

Ribotos galimybės
„No-code“ platformos sukurtos taip, kad jomis naudotis galėtų bet kas, jos skirtos spręsti itin paprastoms problemoms, su kuriomis lengvai susitvarko automatizuoti procesai. Visgi su sudėtingomis, kompleksinėmis problemomis, tokie įrankiai nesusitvarkys, nes kartais tiesiog neįmanoma automatizuoti žmogiškų įžvalgų ir logikos ar gebėjimo suvokti duomenis. Realūs programuotojai visada gebės matyti platesnį vaizdą, visumą ir atliepti itin specifinius poreikius.

 

Nocodo Blog Vcs 2

 

Pritaikomumas ir lankstumas
„No-code“ platformos yra kuriamos naudojantis iš anksto suprogramuotais moduliais ir šablonais, todėl jų pritaikomumas yra labai ribotas. Nors šie įrankiai puikiai tinka kurti paprastas programas, tačiau jų nepanaudosi unikaliems ir specialiai pritaikytiems sprendimams. Įprastinis programavimas leidžia kontroliuoti kiekvieną programos aspektą, kurti kompleksinius algoritmus – viso to nepadarysi, naudojant „no-code“ įrankius.

 

Integracija ir sąveika
Šiuolaikiniame pasaulyje, kur viskas tarpusavyje susiję, sklandi įvairių sistemų tarpusavio integracija yra būtina. Programavimas leidžia programuotojams rasti individualius integracijos sprendimus, atitinkančius specifinius reikalavimus. Tai leidžia užtikrinti sklandų apsikeitimą duomenimis ir sąveiką. „No-code“ platformos dažniausiai turi labai ribotas integracijos galimybes, dėl to naudojant šiuos įrankius nesukursi kompleksinių sistemų, kurios sąveikautų su trečių šalių paslaugomis.

Nors „no-code“ platformos neabejotinai atvėrė daug naujų galimybių ir prie programavimo pasaulio leidžia prisiliesti kiekvienam, tačiau tokie įrankiai niekaip negali pakeisti tikro programavimo. Programavimas išliks būtinas norint kurti kompleksinius, itin pritaikytus ir nepriekaištingai veikiančius sprendimus. Taigi, „no-code“ platformos nėra konkurentas programavimui. Šios opcijos gali egzistuoti kartu ir papildyti viena kitą. Kaip bebūtų, juk „no-code“ įrankius taip pat kažkas turi sukurti.


Jei tave sudomino „no-code“ įrankiai, kviečiame užsiregistruoti į mokymus:

Kibernetinis saugumas
Rankinio testavimo mokymai
UX/UI WEB dizaino mokymai
IT HR akademija
Figma pagrindų mokymai