Agnė Daknytė – savo karjerą pradėjusi ir vėliau dirbusi administravimo ir logistikos srityse, susidomėjo  IT sritimi, o ypatingai testavimu. Pabandžiusi nemokamą bandomąją testavimo paskaitą Vilnius Coding School, Agnė nusprendė mokytis ir šiuo metu dirba testuotoja įmonėje „Bazaarvoice“.

 

Koks Jūsų profesinis kelias iki mokymų? Kokioje srityje dirbote?

Iki testavimo mokymų Vilnius Coding School dirbau administravimo ir logistikos srityse.

Kodėl nusprendėte dalyvauti programoje ir mokytis programuoti?

IT sritis jau senokai traukė, bet neturėjau pakankamai drąsos ir net nežinojau nuo ko reikėtų pradėti. Taip sutapo, kad mano aplinkoje atsirado vis daugiau žmonių, kurie dirba IT srityje ir yra turėję patirties testavime. Jų paskatinta pradėjau domėtis, klausinėti ir taip  radau Vilnius Coding School nemokamą įvadinę testavimo paskaitą. Po paskaitos iš karto užpildžiau prašymą ir užsiregistravau į programinės įrangos testavimo mokymus.

agne 4 1

Kaip sekėsi mokymuose? Kokių žinių ir įgūdžių įgijote?

Jau nuo pirmos paskaitos buvo labai įdomu, teorija buvo dėstoma paprastai ir suprantamai. Turėjome daug praktinių užduočių, kurios iš pradžių atrodė sunkios ir sudėtingos, nemažai laiko joms skyriau papildomai po paskaitų. Lektorė Donata atsiųsdavo papildomos įdomios medžiagos, pateikdavo daug skirtingų pavyzdžių ir tai įkvėpė domėtis dar daugiau. Labai sudomino WEB testavimas. Beveik po kviekvienos paskaitos išeidavau susimąsčiusi ir labai motyvuota.

Kaip vyko įmonės paieškos? Ar buvo sudėtinga?

Baigusi mokymus gavau keletą patarimų iš Vilnius Coding School Karjeros Keitimo Centro vadovės Simos, kaip turi atrodyti CV, kaip turi atrodyti Linkedin paskyra ir tuomet siuntinėjau savo CV pagal skelbimus. Po mėnesio sudalyvavau dviejuose darbo pokalbiuose ir gavau du darbo pasiulymus. Taip įsidarbinau Bazaarvoice įmonėje, į kuria labiausiai ir norėjau patekti.

Ką šiuo metu veikiate įmonėje? Ką dirbate ir ko mokotės?

Šiuo metu dirbu QA Implementation Analyst pozicijoje. Šioje pozicijoje naudojamas rankinis testavimas – siekiant užtikrinti, kad viskas veiktų sklandžiai ir be klaidų.

agne 4 2

Ką galėtumėte patarti žmonėms, kurie svajoja apie karjeros keitimą, tačiau nedrįsta dėl įvairių priežasčių (galvoja, jog per vėlu kažką keisti, kad IT įmonėms jie bus per silpni ir pan.) ?

Niekada nėra per vėlu keisti karjerą, svarbiausia yra pradėti domėtis ir nors mažais žingsniais daryti pokyčius – sudalyvauti bandomoje paskaitoje, paklausinėti žmonių, kurie dirba tose srityse.

Agnės Linkedin profilis ČIA.