Jūratė Navickė – net 20 metų dirbusi mokslinės leidybos srityje, pasirinko apie svajotą karjeros posūkį ir pagal draugės rekomendacijas pradėjo mokytis Vilnius Coding School duomenų analitikos mokymuose. Pabaigus mokymus, šiuo metu dirba duomenų analitike įmonėje „Viešųjų pirkimų tarnyba“.

 

Koks Jūsų profesinis kelias iki mokymų? Kokioje srityje dirbote?

Ilgą laiką, net 20 metų, dirbau mokslinės leidybos srityje.

Kodėl nusprendėte dalyvauti programoje ir mokytis programuoti?

Laikas pokyčiams ateina tarsi savaime. Pasijutau priėjusi kryžkelę, kurioje galiu pasukti paskui svajonę, arba eiti tiesiai ir saugiai jau žinomu keliu. Supratau, jei dabar pasiduosiu abejonėms, tai ateityje ką nors keisti bus per vėlu.

Kaip sekėsi mokymuose? Kokių žinių ir įgūdžių įgijote?

Pasirinkau duomenų analikos kursą. Pasirinkti man buvo labai paprasta,  nes savo laiku studijavau universitete matematinę statistiką ir žinojau, kad būtent šioje srityje norėčiau dirbti. Trūko praktinių įgūdžių, tad pradėjau domėtis galimybėmis juos įgyti. Draugė labai argumentuotai rekomendavo Vilnius Coding School ir pritarė mano siekiui keisti karjerą.

Duomenų analitikos kursas buvo iš trijų dalių: SQL, Tableau ir Python. Nežiūrint į tai, kad dėl Covid-19 mokymai klasėje transformavosi į nuotolinius mokymus, sekėsi gerai, nes turėjome pačius geriausius dėstytojus. Kadangi teorines žinias turėjau, tai paskaitos buvo tarsi trūkstamos dėlionės detalės.

jurate-2

Kaip vyko įmonės paieškos? Ar buvo sudėtinga?

Ir taip ir ne.

Viena vertus labai paprasta: Iš Vilnius Coding School Karjeros Keitimo Centro gavau laišką su nuorodą į skelbiamą konkursą. Pateikiau dokumentus, gavau pakvietimą į pokalbį, o po pokalbio – pasiūlymą prisijungti prie statistikų komandos.

Kita vertus sudėtinga: nes yra problema, apie kurią jau yra kalbama pakankamai garsiai, tai kad darbdaviai teikia pirmenybę jaunesniems kandidatams, ir dažnu atveju kandidatuojant į poziciją, nebūna jokio atsakymo, tai yra kur kas blogiau nei neigiamas atsakymas. Neigiamas atsakymas pilnai suprantamas: įmonė pasirenka kitą, labiau tinkamą kandidatą, bet čia kalbu apie atvejus, kai nėra jokio atsakymo, – tai liūdina. Ką galiu pasakyti: nežinau tai atsitiktinumas ar ne, bet kai jau pradėdavau galvoti, kad pakeisti karjerą tikriausiai pavėlavau, sulaukdavau žinių iš Vilnius Coding School Karjeros Keitimo Centro 🙂 tai labai motyvuodavo.

Ką šiuo metu veikiate įmonėje? Ką dirbate ir ko mokotės?

Dirbu VPT statistikos ir ataskaitų skyriuje. Labai džiaugiuosi, kad pradėjau dirbti ne nuotoliniu būdu. Turėjau galimybę susipažinti su kolektyvu gyvai ir pirmus žingsnius naujame darbe žengiau, kai kolegos buvo šalia ir jų pagalbos labiausiai reikėjo. Man tai buvo  labai svarbu.

Tarp kitko: darbe rašydama SQL užklausas kartais pavartau SQL paskaitų skaidres 😉 ir mokymų medžiagą.

Ką galėtumėte patarti žmonėms, kurie svajoja apie karjeros keitimą, tačiau nedrįsta dėl įvairių priežasčių (galvoja, jog per vėlu kažką keisti, kad IT įmonėms jie bus per silpni ir pan.) ?

Žmonėms, kurie svajoja, patariu nedvejoti ir nedelsti, ypač tiems kuries galvoja „gal per vėlu“. Reikia veikti čia ir dabar, nes jei per ilgai klaidžiosi abejonėse, gali ateiti „per vėlu“. O jei rimtai, tai pirmiausia reiktų susirasti sritį, kurioje norisi tęsti karjerą. Tai ne visada paprastas uždavinys. Bet visada galima domėtis, klausti. Verta pasikonsultuoti su Vilnius Coding School Karjeros Keitimo Centro specialistais, sudalyvauti parodomosiose paskaitose arba dalyvauti tam skirtose programose, pvz. WGT „Atrask technologijas“. Prieš pradedant kursus svarbu savarankiškai pasidomėti apie dėstomus dalykus, kad paskaitose nešvaistyti energijos pradžiamoksliui. O pabaigus, svarbu neprarasti tempo, nes kursai yra naujo etapo pradžia 🙂

Jei kyla mintis išmokti kažką naujo, tai nevykite šios minties šalin, o pradėkite mokytis. Net jei karjeros ir nekeisite, tačiau įgytos žinios suteiks daugiau pasitikėjimo savimi.

Jūratės Linkedin profilis ČIA.