Diana Žareiko – universitete studijavusi bioinžineriją, suprato, kad tai nėra karjeros kelias, kuriuo norėtų eiti. Nusprendusi pradėti Vilnius Coding School WEB kūrimo mokymus, po jų, apsilankiusi Karjeros Keitimo Centre, atlikusi praktiką,  Diana sėkmingai  dirba jaunesniąja WEB programuotoja įmonėje „Market8“.

 

Koks Jūsų profesinis kelias iki mokymų? Kokioje srityje dirbote?

Iki WEB kūrimo mokymų studijavau bioinžineriją Vilniaus Gedimino Technikos Universitete. Trečiaisiais studijavimo metais teko atlikti daugiau praktikos darbų bei padirbėti laboratorijoje, kas leido arčiau susipažinti su šia sritimi bei suprasti, kad ši sritis ne man. Taigi taip nuo imunologijos, biochemijos ir genų inžinerijos perėjau prie HTML, CSS ir JavaScript.

diana 1

Kodėl nusprendėte dalyvauti programoje ir mokytis programuoti?

Jau mokykloje ir universitete pastebėjau, kad įdomiausios paskaitos buvo tos, kuriuose dirbome su kompiuteriais: skaičiavome, modeliavome ir braižėme. Supratau, kad IT sritis mane labai domina ir kada daugiau, jeigu ne dabar, pabaigus studijas, išbandyti save šioje srityje. Taigi nusprendžiau pabandyti ir užsirašiau į Vilnius Coding School mokymus.

Kaip sekėsi mokymuose? Kokių žinių ir įgūdžių įgijote?

Mokymuose sekėsi geriau negu tikėjausi. Turėjau didelį norą mokytis, todėl stengiausi pasiimti bei įsisavinti viską, ką galėjau iš dėstytojo ir šių mokymų. Jų metu teko intensyviai dirbti ir tikrai ne vieną vakarą prisėsti prie projekto. WEB kūrimo mokymuose išmokau svetainei suteikti struktūrą naudojant HTML, patobulinti svetainės išvaizdą ir išdėstymą panaudojant CSS bei suteikti svetainei funkcionalumo su JavaScript. Taip pat, dirbome su PHP, MySQL bei WordPress.

diana 2

Kaip vyko įmonės paieškos? Ar buvo sudėtinga?

Darbo paieškos truko apie mėnesį. Po kursų apsilankiau Vilniaus Coding School Karjeros Keitimo Centre, susitvarkiau CV bei Linkedin puslapį. Savo CV siunčiau tiek Lietuvos, tiek užsienio įmonėms, rodžiau didelį norą įsidarbinti ir tobulėti šioje srityje. Gavau praktikos pasiūlymą iš CodeMakers. Praktikos metu kūriau ir prižiūrėjau WordPress svetaines bei CSS pagalba kūriau animacijas. Po mėnesio gavau darbo pasiūlymą iš CodeMakers bei kitos užsienio įmonės – Market8.

Ką šiuo metu veikiate įmonėje? Ką dirbate ir ko mokotės?

Šiuo metu esu Junior Web Developer Market8 įmonėje, kur užsiimu internetinių puslapių kūrimu bei vykdau puslapių greičio optimizavimą. Man be galo patinka kurti tai, ką matau – perkelti sukurtą dizainą į svetainę ir pamatyti nuostabų rezultatą kūrimo proceso pabaigoje.

diana 3

Ką galėtumėte patarti žmonėms, kurie svajoja apie karjeros keitimą, tačiau nedrįsta dėl įvairių priežasčių (galvoja, jog per vėlu kažką keisti, kad IT įmonėms jie bus per silpni ir pan.) ?

Viskas pavyksta, kai yra didelis noras, nes jis stipresnis už visas baimes ir kliūtis. Geriau visada pabandyti, nei vėliau gailėtis, kad nepabandėte.

Dianos Linkedin profilis ČIA.