Marius Skikas – net 10 metų užsienyje dirbęs automobilių pramonėje, grįžo į Lietuvą ir pradėjo domėtis IT sritimi. Pasirinkęs Vilnius Coding School testavimo mokymus, po jų pradėjo ieškoti darbo. Sudalyvavęs Karjeros Keitimo Centro konsultacijoje gavo darbo pasiūlymą ir šiuo metu sėkmingai dirba testuotoju įmonėje “Insoft”.

 

Koks Jūsų profesinis kelias iki mokymų? Kokioje srityje dirbote?

Mano profesinis kelias prasidėjo nuo transporto inžinerijos kolegijoje, ko pasekoje dirbau mechaniku autoservise, vėliau automobilių gamyklose užsienyje. Prieš keletą metų grižau į Lietuvą ir įsidarbinau pasaulinėje finansų įmonėje Western Union.

Kodėl nusprendėte dalyvauti programoje ir mokytis programuoti?

Programavimu pradėjau domėtis dar tuo metu, kai tik atsirado pirmieji išmanūs telefonai, nes buvo įdomu kaip veikia įvairios programos. Gyvendamas užsienyje pradėjau mokytis programavimo pagrindų įvairiuose internetiniuose kursuose, susipažinau su keliomis skirtingomis programavimo kalbomis. Kuo toliau, tuo labiau norėjau išmokti, todėl nusprendžiau, kad internetinių kursų nebepakanka ir pasirinkau Vilnius Coding School mokyklą, testavimo mokymus.

marius skikas

Kaip sekėsi mokymuose? Kokių žinių ir įgūdžių įgijote?

Mokymuose sekėsi puikiai, iš pradžių tik pasikartojau ką jau buvau išmokęs anksčiau, supratau, kad internetiniai kursai tikrai turėjo nemažą įtaką bendroms programavimo žinioms, o apie testavimą nieko nežinojau, todėl buvo įdomu mokintis ir įgyti naujų žinių, pakankamai lengvai perpratau testavimo niuansus.

Kaip vyko įmonės paieškos? Ar buvo sudėtinga?

Baigęs kursus pradžioje ieškojau darbo savarankiškai ir pastebėjau, kad net ir neturint patirties, įmonės domisi tokiais darbuotojais kaip aš, turėjau keletą pokalbių su gana stambiomis įmonėmis, tačiau deja nesėkmingai. Po kelių savaičių sulaukiau skambučio iš Karjeros Keitimo Centro specialistės, kuri pasidomėjo kaip sekasi darbo paieškos ir sekančią dieną sulaukiau skambučio iš įmonės „Insoft“ dėl darbo pokalbio, kuris praėjo labai sklandžiai ir gavau pasiūlymą dirbti pas juos.

Ką šiuo metu veikiate įmonėje? Ką dirbate ir ko mokotės?

Šiuo metu įmonėje atlieku rankinį ir automatinį testavimus, dirbu su pakankamai sudėtingu projektu, kuriame reikia žinoti daug niuansų, tad kasdien išmokstu vis kažką naujo. Džiaugiuosi dirbdamas šioje įmonėje, nes gaunu nemažai patirties ir turiu galimybę tobulėti toliau.

Ką galėtumėte patarti žmonėms, kurie svajoja apie karjeros keitimą, tačiau nedrįsta dėl įvairių priežasčių (galvoja, jog per vėlu kažką keisti, kad IT įmonėms jie bus per silpni ir pan.) ?

Patarčiau nebijoti, pasitikėti savim, IT sritis stipriai plečiasi ir ten visuomet reikės darbuotojų. Man pačiam virš 30 metų, turiu du mažus vaikus, jokios patirties IT srityje neturėjau, bet tai manęs nesustabdė mokytis ir pakeisti savo darbo sritį, o pakeitus jaučiuos tik dar geriau, nes darau tai, kas man patinka.

Be jūsų mokyklos nežinau ar būtų pavykę taip greit pakeisti darbą, nes jūsų rekomendacijos manau turėjo tikrai didelę įtaką, kad šiuo metu dirbu IT įmonėje.

Mariaus Linkedin profilis ČIA.