Regimantas Gimbutis – išbandęs save įvairiose valstybės tarnybos pozicijose, nusprendė, kad pats laikas pasidomėti sritimi, kuri jau seniai traukė – IT. Pradėjęs savarankiškai domėtis, suprato, kad labiausiai jį traukia testavimas. Užsiregistravęs į vakarinius Vilnius Coding School testavimo mokymus, juos pabaigęs, šiuo metu sėkmingai dirba testuotoju įmonėje „Alna Software“.

 

Koks Jūsų profesinis kelias iki mokymų? Kokioje srityje dirbote?

Iki mokymų dirbau valstybės tarnyboje, cheminių medžiagų reguliavimo srityje. Teko padirbėti keliose srityse – tiek moksliškesnėje rizikos aplinkai ir žmogui vertinimo, tiek ir labiau administracinėje procesų koordinavimo.

regimantas 1

Kodėl nusprendėte dalyvauti programoje ir mokytis programuoti?

Pastaruosius kelis metus vis kirbėjo mintis išbandyti IT sritį, kuri visada kažkuo traukė ir atrodė visai artima. Pradžioje programavimo pagrindų mokiausi savarankiškai, ir besidomėdamas IT pasauliu, platesne prasme, atradau testavimą ir ne juokais įsitraukiau. Susipažinau su teorine šio amato dalimi, tačiau pasigedau praktinio žinių pasitikrinimo galimybių, todėl nutariau išbandyti Vilnius Coding School vakarinius testavimo mokymus, kurie akcentavo didelį dėmesį praktikai.

Kaip sekėsi mokymuose? Kokių žinių ir įgūdžių įgijote?

Manau kad sekėsi tikrai gerai, mokymų programa buvo tvirtas pagrindas tolesniam savarankiškam tobulėjimui, o praktinės užduotys leido prisiliesti prie testuotojo darbo kasdienybės.

regimantas 2

Kaip vyko įmonės paieškos? Ar buvo sudėtinga?

Netrukus po mokymų baigimo prasidėjo pandemija ir suvaržymai, tad natūralu, kad ir darbo rinka pritilo. Matydamas tai, aktyvias darbo paieškas atidėjau ir šį laiką skyriau toliau savarankiškam mokymuisi to, kam kursuose buvo skirta mažiau dėmesio, bet man pačiam atrodė labai patrauklu – automatizavimui. Vėliau internete aptikau skelbimą apie „Alna Software“ organizuojamus online testavimo kursus ir užsiregistravau. Vos įpusėjus mokymams gavau kvietimą atlikti praktiką įmonėje, o po jos – darbo pasiūlymą. Tad, galima sakyti, darbas pats susirado mane.

Ką šiuo metu veikiate įmonėje? Ką dirbate ir ko mokotės?

Šiuo metu dirbu jaunesniuoju testuotoju viename iš įmonės projektų. Nuo praktikos pradžios išmokau ir sužinojau tikrai daug ir nuolat mokausi, taip pat džiaugiuosi, kad dėka vidinių mokymų ir „knowledge sharing“ renginių turiu visas galimybes tobulinti ir širdžiai artimesnius, techninius testuotojo darbo aspektus.

regimantas 3

Ką galėtumėte patarti žmonėms, kurie svajoja apie karjeros keitimą, tačiau nedrįsta dėl įvairių priežasčių (galvoja, jog per vėlu kažką keisti, kad IT įmonėms jie bus per silpni ir pan.) ?

Patarimas banalus ir daug kartų girdėtas – pradėti kažką daryti. Mokantis savarankiškai neretai gali pritrūkti motyvacijos arba grįžtamojo ryšio, tad geriausia pradžia – užsiregistruoti į kažkokius gyvus ar online kursus. Kelio atgal nebebus, ir dažnu atveju tai bus tik į gera.

Trumpas patarimas – nebijoti nepažintų naujų dalykų, juose ir slepiasi žinios.

Regimanto Linkedin profilis ČIA.