Agnė – patyrusi komunikacijos specialistė, galinti pasigirti sėkminga 10-ies metų karjera šioje srityje. Visgi, neapleidžiant mintims apie galimybes IT srityje bei praleidus nemažai laiko svarstymams, Agnė pasirinko mūsų mokyklos testavimo mokymus, sėkmingai juos baigė ir šiuo metu dirba jaunesniąja kokybės analitike įmonėje „Pigu.lt

 

Koks Jūsų profesinis kelias iki mokymų? Kokioje srityje dirbote?

Prieš pradėdama mokytis rankinio testavimo beveik 10 metų dirbau komunikacijos srityje, bet nuo pat pirmojo darbo informacinių technologijų įmonėje užsikabinau minties kada nors išmėginti save būtent IT. Nemeluosiu, išdrįsti po sėkmingos ir nuolat augusios karjeros vėl viską pradėti nuo nulio, prireikė ir laiko, ir tam tinkamų aplinkybių. Tiesiog jutau, kad sritis, kurioje dirbau, nėra ta, kur matau savo ateitį ir svarbiausia ne ta, kur noriu toliau augti, o informacinės technologijos žavėjo visada.

Kodėl nusprendėte dalyvauti programoje ir mokytis programuoti?

Testavimą pasirinkau įsivertinusi turimus įgūdžius, stipriąsias puses, kompetencijas ir būsimo darbo pobūdį. Prieš pradėdama mokytis tikrai nemažai laiko skyriau analizei, kas man tiktų ir patiktų, nes IT sfera be galo plati ir galimybių save realizuoti čia itin daug. Su testavimu netiesiogiai susidurdavau ir anksčiau, tai leido kiek lengviau pasirinkti, kur noriu gilinti žinias. Savarankiškai studijavusi namie, nusprendžiau, kad noriu išbandyti kursus ir iki galo įsitikinti, kad galiu ir noriu testuoti.

Kaip sekėsi mokymuose? Kokių žinių ir įgūdžių įgijote?

Mokymai Vilnius Coding School man buvo viena geriausių patirčių pastaraisiais metais. Mokslai sekėsi labai gerai, gavau tikrai daugiau nei tikėjausi per tokį trumpą laiką gauti – įtvirtinau savarankiškai įgytas žinias, išmokau praktinių testavimo dalykų, susipažinau su pagrindiniais įrankiais. Lektorius Artūras buvo tas žmogus, kuris ne tik pasidalino savo žiniomis, bet ir negailėdamas laiko padėjo perprasti testavimo subtilybes. Be to, nuolat padrąsindavo, kad viskas bus gerai, kad galiu, kad sugebėsiu. To pradedančiajam reikia ne mažiau nei apčiuopiamų įgūdžių.

 Agne Rimeike

Kaip vyko įmonės paieškos? Ar buvo sudėtinga?

Manau, kad pirmo darbo paieškos buvo ir sėkmės istorija, ir motyvacijos rezultatas. Karjeros centro rekomendacijos padėjo lengviau ir greičiau prasibrauti iki pirmųjų pokalbių. Ilgų paieškų nebuvo, nes iš karto po kursų sulaukiau kvietimo į praktiką vienoje IT įmonių. Tik pradėjusi praktikuotis sulaukiau skambučio iš Pigu.lt su darbo pasiūlymu. Džiaugiuosi savo pasirinkimu, nes draugiška atmosfera, visada pasiruošę padėti kolegos ir dinamiškumas įmonėje buvo tai, ko ieškojau ir ką atradau.

Ką šiuo metu veikiate įmonėje? Ką dirbate ir ko mokotės?

Šiuo metu įmonėje dirbu jaunesniąja kokybės analitike: rengiu testavimo atvejus, testuoju web aplikacijas ir nuolat gilinu žinias bei semiuosi naujų – automatizavimo, API srityse. Labiausiai mėgstu užduotis, susijusias su vadinamąją back-end dalimi, kai galiu lįsti į duomenų bazes, testuoti integracijas ir panašiai. Labai džiaugiuosi, kad užduočių spektras platus, tad tikrai nėra monotonijos ir kasdien gali išgirsti ką nors naujo.

Ką galėtumėte patarti žmonėms, kurie svajoja apie karjeros keitimą, tačiau nedrįsta dėl įvairių priežasčių (galvoja, jog per vėlu kažką keisti, kad IT įmonėms jie bus per silpni ir pan.) ?

Mano naujos veiklos pradžia paskatino nemažai pažįstamų taip pat nerti į informacines technologijas. Visiems jiems iš savo patirties sakiau, kad svarbiausia turėti noro mokytis ir keistis, būti atviriems ir leisti sau klysti. Juk nepabandęs ir nesužinosi, ar tiktų ir patiktų, o tas nuolat sekantis jausmas, kad galėjau pabandyti ir nepabandžiau, man atrodo, blogiau nei bandymas ir nesėkmė. Taip pat svarbu apsupti save žmonėmis, kurie paskatintų, padrąsintų imtis pokyčių ir palaikytų, kai apninka abejonės. Ribas mes užsibrėžiame patys, bet patys esam tie, kurie gali jas praplėsti. Tai kodėl gi to nepadarius dabar?

Ką dar norėtumėte pasakyti, kas nebuvo aptarta ankstesniuose klausimuose?

Esu ta, kuri kardinaliai pakeitė veiklos sritį jau sukaupusi visai nemažą darbo bagažą ir tikrai dvejojau, ar verta suinvestavus tiek laiko ir pastangų ankstesnėje karjeroje imti ir viską paleisti. Dabar matau, kad visos įgytos žinios ir sukaupta patirtis gali sėkmingai keliauti iš vienos karjeros į kitą, papildyti ir įnešti naujų spalvų. Persikvalifikuodami mes tik dar sparčiau einame į priekį ir praplečiame akiratį. Linkiu visiems tai patirti!

Agnės Linkedin profilis ČIA.