Baigęs bakalauro studijas, Karolis kelis metus dirbo teisės ir finansų srityje, tačiau norėdamas platesnių karjeros galimybių, vaikinas pasirinko “Vilnius Coding School“ mokyklos Python mokymus, sėkmingai juos baigė ir šiuo metu dirba įmonėje „KESKO Senukai Digital“.

 

Koks Jūsų profesinis kelias iki mokymų? Kokioje srityje dirbote?

Baigiau teisės studijas ir darbavausi teisės, finansų srityse.

Kodėl nusprendėte dalyvauti programoje ir mokytis programuoti?

* Praplėsti karjeros galimybes (įgūdžiai kurių pritaikymas ir vertinimas nėra lokalus);

* Domino kūrybinis darbo pobūdis (produkto kūrimas, o ne produktų/paslaugų kūrėjų aptarnavimas paslaugomis);

* Atvira ir svetinga bendruomenė (IT bendruomenė dalinasi savo produktais, žiniomis ir aktyviai dalyvauja padėdama savo kolegoms)

Kaip sekėsi mokymuose? Kokių žinių ir įgūdžių įgijote?

Kadangi, į mokymus atėjau su tam tikrais pagrindais, tai pagilinau turimas žinias Python kalboje. Visgi, svarbiausia mokymuose man buvo įvertinti savo turimus įgūdžius ir užmegzti pažintis, kurių dėka sužinočiau daugiau mokymosi šaltinių, idėjų ateities projektams, įgyti rekomendacijų. Visą tai pavyko padaryti.

Karolis-2

Kaip vyko įmonės paieškos? Ar buvo sudėtinga?

Paieškos nebuvo trumpos, bet tai lėmė noras patekti į nedidelę ir ambicingą komandą.

Ką šiuo metu veikiate įmonėje? Ką dirbate ir ko mokotės?

Šiuo metu esu jaunesnysis programuotojas „KSD Digital Senukai”. Paprasčiau būtų atsakyti ko nesimokau – pastaruosius mėnesius man suteikta galimybė mokytis ir realiai dirbti su visa palete technologijų naudojamų elektroninėje komercijoje (back-end: ruby, front-end: html, css, javascript; mobiliosios aplikacijos: android; infrastruktūra: docker ir t.t.). KSD Digital Senukai ne tik stengiasi supažindinti su visais naudojamais įrankiais ir atrasti programuotojui tinkamiausią vietą, bet ir dėka rekomenduojamų knygų ugdo profesinius ir vertybinius principus reikalingus šioje industrijoje.

Ką galėtumėte patarti žmonėms, kurie svajoja apie karjeros keitimą, tačiau nedrįsta dėl įvairių priežasčių (galvoja, jog per vėlu kažką keisti, kad IT įmonėms jie bus per silpni ir pan.) ?

Karjeros keitimas pats savaime nėra panacėja. Labai svarbu kuo labiau susipažinti su nauja sritimi (savarankiškai rašyti kodą, taisyti klaidas, ieškoti sprendimų ir pan.), kad išsikristalizuotų supratimas kokia tai sritis, kokių įgūdžių reikia ir kodėl ši veikla įdomi.

Ką dar norėtumėte pasakyti, kas nebuvo aptarta ankstesniuose klausimuose?

IT pasaulis nėra toks sudėtingas, koks gali pasirodyti matant aibes nesuprantamo kodo, bet ir ne toks lengvas skaitant lėkštus Forbes/Harvard Business Review straipsnius apie „5 būdus kaip dirbtinis intelektas keičia pasaulį“.