Aistė Jankevičiūtė – baigė biologijos studijas, vėliau dirbo renginių organizavimo srityje, o galiausiai knygynų tinklo vadybininke, bet pradėjus plačiau domėtis IT sritimi, suprato, kad ją domina testavimas. „Vilnius Coding School” baigusi TESTAVIMO mokymus, šiuo metu dirba įmonėje „Horion Digital“ testuotoja.

 

Koks Jūsų profesinis kelias iki mokymų? Kokioje srityje dirbote?

Mano profesinis kelias labai vingiuotas. Esu baigusi biologijos studijas, tačiau po studijų dirbau mokymų įmonėje, vėliau pardavimų bei renginių organizavimo srityse. Paskutiniu metu dirbau knygynų tinkle vadybininke.

Kodėl nusprendėte dalyvauti programoje ir mokytis testuoti?

Pradžioje viskas įvyko labai atsitiktinai. Viename mokymų centre atradau organizuojamus nemokamus Front-End mokymus. Mane „užkabino“ ir pradėjau domėtis toliau. Atradau „Women Go Tech“ projektą, sudalyvavau atrankoje ir patekau į trečiąjį sezoną. Projekte išsikėliau užduotį išsiaiškinti, kuri sritis man labiausiai patiktų. Taip atradau testavimą ir tuomet viskas vyko kryptingai. Pradėjau lankyti „Vilnius Coding School” vakarinius testavimo mokymus, o po to ieškotis darbo.

aiste 2

Kaip sekėsi mokymuose? Kokių žinių ir įgūdžių įgijote?

Mokymuose sekėsi labai gerai. Donata puiki „Vilnius Coding School” lektorė, informaciją išdėstanti lengvai ir suprantamai. Labai patiko daryti namų darbus, taip įgytas žinias įtvirtinau dar labiau. Mokymų metu įgijau žinių apie programinės įrangos testavimo procesus, mokiausi rašyti testavimo scenarijus ir atvejus, naudoti JIRA defektų registravimui.

aiste 3

Kaip vyko įmonės paieškos? Ar buvo sudėtinga?

Darbo pokalbiai buvo dažni, tačiau tai truko neilgai, nes prasidėjo karantinas. Paradoksalu, bet  pirmasis darbo pokalbis buvo lemtingas. Tai buvo įmonė, kurioje šiuo metu ir dirbu, bet tąkart jie pasirinko daugiau patirties turintį kandidatą, pažadėję paskambinti kai atsiras poreikis, nes ruošėsi plėstis. Po to gavau kitą darbo pasiūlymą, tačiau jo atsisakiau, nes jutau, kad įmonė ir aš „nederėsime“. Prasidėjus karantinui kiek nerimavau, kad darbo paieškos nusikels neribotam laikui. Tačiau karantinui dar nepasibaigus sulaukiau skambučio iš pirmojo darbdavio su pasiūlymu prisijungti prie komandos.

aiste 4

Ką šiuo metu veikiate įmonėje? Ką dirbate ir ko mokotės?

Šiuo metu dirbu testuotoja, testuoju keletą skirtingų projektų. Darbas labai dinamiškas, tenka daug bendrauti su programuotojais. Kiekvieną dieną sužinau ir išmokstu naujų dalykų. Po truputį pradedu mokytis automatinio testavimo. Įmonėje jaučiuosi labai gerai. Kolegos draugiški ir geranoriški, visada padeda ir kantriai atsako į kylančius klausimus.

Ką galėtumėte patarti žmonėms, kurie svajoja apie karjeros keitimą, tačiau nedrįsta dėl įvairių priežasčių (galvoja, jog per vėlu kažką keisti, kad IT įmonėms jie bus per silpni ir pan.) ?

Manau, kad reikėtų  pasikliauti savimi ir, jei yra noras pabandyti, imti ir tai padaryti, nepaisant amžiaus, lyties ar dar kokių nors dalykų. Persikvalifikavus abejonės ir baimės neišnyksta  ir tai žmogiška, tačiau jos  mažėja, kai įgiji daugiau žinių ir patirties. Nei kiek nesigailiu savo sprendimo pradėti viską iš naujo.

aiste 1

Ką dar norėtumėte pasakyti, kas nebuvo aptarta ankstesniuose klausimuose?

Daug kartų girdėjau, jog reikia priimti bet kokį darbo pasiūlymą, kad tik būtų proga įgyti patirties, o po pusmečio ar metų galima ieškotis labiau patinkančio darbdavio. Iš savo patirties galiu pasakyti, kad verta pasikliauti savo nuojauta ir ieškoti vietos, kur norėtųsi praleisti daug daugiau nei pusmetį ar metus. Nes jeigu per darbo pokalbį jauti, kad vieta yra „ne tavo“, dirbti bus daug sunkiau ir gali būti, kad nusivilsi savo pasirinkimu, netobulėsi taip greitai.

Net ir geidžiamiausių įmonių dešimtukai gali būti apgaulingi, jei netenka susidurti ir pažinti įmonės iš arčiau. Man pačiai teko nusivilti keliais savo svajonių darbdaviais. Tad patarčiau eiti ten, kur geriausiai jautėtės per darbo pokalbį, nes juk su tais žmonėmis jums teks dirbti. Dalyvaudama susitikime su vienos įmonės atstovais išgirdau jų poziciją renkantis darbuotoją – dažnesniu atveju didesnį dėmesį reikėtų skirti ne darbuotojo įgūdžiams, o asmenybei (hire people, not skills). Manau, ši taisyklė galioja ir ieškant darbo – rinkitės ne įmonės prestižą ar aukštesnį atlyginimą, o komandą, su kuria teks dirbti. Tada galutinis rezultatas bus daug geresnis.

Aistės Linkedin profilis ČIA.