Iškeitęs virtuvės šefo prijuostę į techninių pirkimų specialisto kėdę įmonėje TesonetAlbertas Bužinskas  .skatina imtis pokyčių: “Viskas yra įmanoma – nepasiduokite kažkokiems rėmams ar apribojimas.”

 

Koks Jūsų profesinis kelias iki mokymų? Kokioje srityje dirbote?

Prieš nusprendžiant pradėti mokytis “Vilnius Coding School” programavimo mokykloje, dirbau maitinimo srityje virėju. Paskutinė darbovietė buvo slidinėjimo kurorte, Norvegijoje.

Kodėl nusprendėte dalyvauti programoje ir mokytis programuoti?

IT domėjausi visą gyvenimą, tačiau niekada nemėginau programuoti. Visai atsitiktinai sužinojus apie tokią galimybę įgyti teorinių žinių ir praktinių įgūdžių “Vilnius Coding School”, nusprendžiau išmėginti savo jėgas IT srityje. Kaip tik tuo metu norėjau pakeisti profesiją, bet nežinojau, ko imtis.

Kaip sekėsi mokymuose? Kokių žinių ir įgūdžių įgijote?

Mokymai praėjo labai greitai ir sėkmingai. Sužinojau tikrai nemažai ir manau, kad tai buvo puikus startas naujos karjeros pradžiai. Rekomenduočiau WEB kūrimo mokymus bet kam, kas bent kiek domisi IT ir svarsto apie karjerą būtent šioje srityje. Mat šis mokymų kursas suteikė reikiamus įgūdžius, jog dabar visiškai savarankiškai ir pakankamai profesionaliai galėčiau sukurti savo WEB puslapį.

Kaip vyko įmonės paieškos? Ar buvo sudėtinga?

Įmonė Tesonet buvo pirmoji, kurią pasiūlė “Vilnius Coding School” Karjeros Centras. Prisipažinsiu, jog iš pradžių dvejojau, ar bandyti jėgas darbo pokalbyje, bet gyvenimas sudėliojo taip, kad vis dėlto nuėjau. Ir šiandien, žvelgiant iš dabartinės perspektyvos, labai dėl to džiaugiuosi. Daugiausiai veikė naujumo baimė, bet procesas iš esmės nebuvo sudėtingas.

Ką šiuo metu veikiate įmonėje? Ką dirbate ir ko mokotės?

Šiuo metu dirbu techninių pirkimų specialistu. Tenka prižiūrėti daugybę serverių visame pasaulyje. Bendrauju su paslaugų tiekėjais, administruoju serverius, atlieku nemažai techninių užduočių, tokių kaip serverių perrašymas, konfigūravimas ir panašiai. Be įvairiausių darbų, nesustojau gilinti žinių ir toliau mokausi sistemų administravimo bei viliuosi ateityje užimti šios srities poziciją. Taip pat laisvalaikiu mokausi Python programavimo kalbos.

Ką galėtumėte patarti žmonėms, kurie svajoja apie karjeros keitimą, tačiau nedrįsta dėl įvairių priežasčių (galvoja, jog per vėlu kažką keisti, kad IT įmonėms jie bus per silpni ir pan.)?

Aš labai džiaugiuosi priėmęs šį sprendimą. Nemanau, kad yra per vėlu, kad ir koks jūsų amžius. Viskas yra įmanoma – nepasiduokite kažkokiems rėmams ar apribojimas. Nesvarbu, ar juos sugalvojame mes patys ar sugalvoja kiti, bet jie yra tikri tik tol, kol jais tikite.

Alberto LinkedIn profilis ČIA.