Anksčiau dirbęs prekybos centre Robert Kaškur  .dabar džiaugiasi pozicija „Customer Sucess“ komandoje įmonėje „Tesonet“. Robert visiems linki „tikėjimo savimi ir suprasti, kad pokyčiai neįvyksta per mėnesį.“

 

Koks Jūsų profesinis kelias iki mokymų? Kokioje srityje dirbote?

Iki mokymų pradžios dirbau prekybos centre bei tuo pačiu metu mokiausi dieninėse bakalauro studijose Verslo logistikos.

Kodėl nusprendėte dalyvauti programoje ir mokytis programuoti?

Programavimas ir iš esmės IT sritis man visą laiką buvo arti širdies. Daug laiko praleidžiu prie kompiuterio ir domiuosi naujausiomis šios srities naujienomis. Paties programavimo pagrindų buvau išmokęs pats, tačiau norėjosi padirbėti su žmonėmis, kurie turėjo daug patirties ir galėjo duoti puikių patarimų bei plačiau paaiškinti sunkiai suprantamas vietas.

Kaip sekėsi mokymuose? Kokių žinių ir įgūdžių įgijote?

Mokymuose iš pradžių sekėsi gerai, kadangi mokėmės HTML ir CSS, ką aš iš dalies visai gerai mokėjau. Visgi, kartais tekdavo prie užduočių prisėsti papildomai po užsiėmimų, nes prieš pat mokymų pradžią susilaužiau dešinę ranką, todėl kairės naudojimas kėlė šiokių tokių kliūčių. Mokymų tempu likau patenkintas ir jaučiau, kaip kiekvieną dieną tobulėju. Labai džiaugiuosi įgautomis JavaScript ir back-end‘o žiniomis. Mano nuomone, ta informacija, kurią gavome, puikiai tinka tvirtų pamatų pastatymui ir tolesniam savarankiškam tobulėjimui. Kitaip sakant, puikiai „užveda ant kelio“. Be to, turėta prieiga prie visų pamokų video įrašų labai padėjo, kažką primiršus ar norint įtvirtinti gautą informaciją.

Kaip vyko įmonės paieškos? Ar buvo sudėtinga?

Įmonės paieškos vyko ne taip sklandžiai, kaip tikėjausi, tačiau sulaukiau puikios pagalbos iš „Vilnius Coding School“ Karjeros Centro, kuris dalinosi įvairiais ir daug skelbimų bei su noru rekomendavo geriausias opcijas. Maždaug po mėnesio paieškų supratau, kad teks padirbėti IT klientų aptarnavime ir pasisemti žinių šioje pozicijoje. Pamačiau, kad kaip tik „Tesonet ieško žmonių į šią poziciją ir nieko nelaukdamas nusiunčiau jiems savo CV. Taip pat nemaža dalimi prisidėjo ir „Vilnius Coding School“, kurie mane parekomendavo. Tiksliai nepamenu, bet atrodo, kad jau tą pačią, o gal kitą dieną gavau skambutį, kurio metu buvo patikrintos anglų kalbos žinios ir iškart susitarta dėl interviu. Toliau viskas praėjo sklandžiai ir gavau darbo vietą klientų aptarnavimo skyriuje.

Ką šiuo metu veikiate įmonėje? Ką dirbate ir ko mokotės?

Įmonėje „Tesonet“ dirbu „Customer Success“ komandoje. Sprendžiame įvairias naudotojų problemas bei atsakinėjame į jiems rūpimus klausimus. Iš tiesų, per pirmus tris mėnesius išmokau labai daug. Žmonės, su kuriais dirbu, puikiai priėmė ir paaiškindavo viską, ko klausdavau, o klausdavau labai daug! Laisvu laiku aktyviai mokausi WEB programavimo ir toliau tobulinimu savo įgūdžius.

Ką galėtumėte patarti žmonėms, kurie svajoja apie karjeros keitimą, tačiau nedrįsta dėl įvairių priežasčių (galvoja, jog per vėlu kažką keisti, kad IT įmonėms jie bus per silpni ir pan.)?

Tikėjimo savimi ir suprasti, kad pokyčiai neįvyksta per mėnesį. Teks daug domėtis papildomai ir įsisavinti nemažai naujos informacijos, ypač jei ateinate iš visai kitos sferos. Geriausia, ką galiu pasiūlyti, tai įvertinti savo situaciją ir ar galėsit skirti tam laiko, nes pastarojo kaip ir ryžto bei pastangų prireiks.

Robert LinkedIn profilis ČIA.