Buvęs karo tarnybos savanoris Martynas Juršėnas  .dabar džiaugiasi kokybės analitiko pozicija įmonėje „Tesonet“. Suradęs sritį, kurioje gali save realizuoti, Martynas skatina ir kitus: „Nedvejokite ir įsidėmėkite: anapus baimių jūs atrasite sėkmę.“

 

Koks Jūsų profesinis kelias iki mokymų? Kokioje srityje dirbote?

Prieš mokymus atlikinėjau pareigą tėvynei – buvau karys-savanoris, o prieš tai teko padirbėti užsienyje, Amazon.co.uk sandėliuose. Jau atlikinėdamas tarnybą, supratau, kad laikas pokyčiams. Likti kariuomenėje noro nebuvo, grįžti į užsienį irgi nesinorėjo, todėl pradėjau ieškoti srities, kurioje galėčiau save realizuoti.

Kodėl nusprendėte dalyvauti programoje ir mokytis programuoti?

Grįžus iš tarnybos, neturėjau realios darbo vietos, tad teko kažko imtis. Žinojau, kad IT – didelės perspektyvos, todėl nusprendžiau pabandyti realizuoti save šioje sferoje. Keletas draugų papasakojo apie darbo biržos finansuojamus programavimo kursus “Vilnius Coding School” su galimybe įsidarbinti IT įmonėje. Ilgai negalvojęs, nuvykau į darbo biržą konsultacijai ir po savaitės pradėjau mokytis WEB kūrimo pagrindų.

Kaip sekėsi mokymuose? Kokių žinių ir įgūdžių įgijote?

Išmokau WEB programavimo pagrindų. Teko susipažinti net su keliomis programavimo kalbomis (HTML5, CSS, JavaScript, MySQL, PHP). Visas kalbas apžvelgiau prieš studijas, kad pasiruoščiau mokslams. Šypseną kelia prisimintos lektoriaus pagyros, kad mano baigiamasis darbas iš visos grupės buvo kruopščiausiai atliktas.

Kaip vyko įmonės paieškos? Ar buvo sudėtinga?

Dar mokymų metu buvau pakviestas į interviu, už kurį esu dėkingas “Vilnius Coding School” Karjeros Centrui. Tai buvo pirmasis darbo pokalbis, po kurio savaitės bėgyje sužinojau, kad esu įdarbintas! Nesu išrankus, nelaužiau sau galvos, ir priėmiau pirmąjį suteiktą šansą, kaip galimybę toliau tobulėti ir plėsti IT žinias.

Ką šiuo metu veikiate įmonėje? Ką dirbate ir ko mokotės?

Šiuo metu dirbu kokybės analitikų komandoje įmonėje „Tesonet“, tačiau pradėjau kaip IT klientų aptarnavimo specialistas. Analizuoju ir vertinu kolegų darbo kokybę, taip pat padedu spręsti įvairias su produktais susijusias problemas. Buvusi ir esama darbo pozicijos neturi daug bendro su studijomis, bet programuoti aš nenustojau ir toliau kuriu internetinius puslapius, plečiu savo programavimo žinias. Netolimoje ateityje planuoju grįžti į “Vilnius Coding School” ir pradėti mokytis Duomenų analitikos.

Ką galėtumėte patarti žmonėms, kurie svajoja apie karjeros keitimą, tačiau nedrįsta dėl įvairių priežasčių (galvoja, jog per vėlu kažką keisti, kad IT įmonėms jie bus per silpni ir pan.)?

Niekada nereikia bijoti išmokti ar išbandyti kažko naujo. Jei nepasiseks, visada galite grįžti į veiklą, kurioje buvote anksčiau, tuo pačiu papildę savo žinių bagažą nauja patirtimi. Išsirinkite jus labiausiai dominančią sritį ir veikite! Nedvejokite ir įsidėmėkite: anapus baimių jūs atrasite sėkmę.

Martyno LinkedIn profilis ČIA.