Buvęs maisto technologas Artūras Šilingas  .nusprendė išbandyti save programuotojo pozicijoje. Tapęs WEB sprendimų kompanijos SubconIT komandos nariu, džiausiasi priimtu sprendimu ir skatina dvejojančius: „tikiu, kad darbdaviai, įvertinę pastangas ir potencialą, mielai priims jus į savo komandas.“

 

Kokia buvo tavo profesija prieš ateinant į mokymus?

Kauno Technologijos Universitete įgijau Chemijos inžinerijos išsilavinimą ir pastaruoju metu dirbau maisto technologu.

Kodėl nusprendei mokytis programuoti? Ar susidūrei su abejonėmis prieš pradedant mokytis, kokiomis ir kaip jas įveikei?

Jau kelis metus galvoje vis sukosi idėja apie norą keisti savo profesinę veiklą, bet vis pritrūkdavo ryžto. Veikti paskatino paskutinis pokalbis su buvusiu vadovu, kuris, įvertinęs mano asmenines savybės, patarė pasidomėti IT sritimi. Taip pat puikus draugo, kuris vien tik savo pastangomis persikvalifikavo į programuotoją, pavyzdys tapo stipria motyvacija. Remdamasis savo patirtimi, jis paragino nesiblaškyti, ieškant mokymosi medžiagos vien tik internete, bet įgauti bazinius pagrindus programavimo bootcampe. Mano manymu, geriausias variantas buvo „Kaunas Coding School“.

O ką mokeisi? Kas buvo sunkiausia mokymų metu?

Mokiausi Web kūrimui naudojamus įrankius ir kalbas: HTML5, CSS3, JavaScript, PHP, MySQL. Ypač patiko tai, kad dėstytojas, rodydamas praktinius pavyzdžius, kartais strategiškai nukrypdavo ir paaiškindavo kompiuterių mokslo teoriją. Tai dar labiau padėjo suprasti, kodėl naudojame būtent šias programas ir technologijas norimų idėjų įgyvendinimui. Patys mokymai – gana intensyvūs, todėl sunkiausia buvo įsisavinti visas gautas žinias ir „neperdegti“.

Ką veiki šiuo metu? Ar naudoji programavimo žinias, įgytas mokymų metu?

Kadangi inžinieriaus specializacija vis dar lemia mano didelį norą žinoti visus procesus „už kadro“, po mokymų ir toliau gilinau PHP žinias, mokausi Symfony karkasą. Šiuo metu prisijungiau prie WEB sprendimų kompanijos SubconIT kaip Symfony programuotojas. Mokymų metu įgautos žinios yra puikūs pamatai, ant kurių statau kitus įgūdžius ir toliau augu.

Ar buvo sudėtinga rasti darbo vietą? su kokiomis kliūtimis susidūrei, kokios pagalbos ar patarimų sulaukei? Kaip prie darbo paieškos prisidėjo „Kaunas Coding School“?

„Kaunas Coding School“ Karjeros Centras padėjo sukurti patrauklų CV, davė patarimų, susijusių su reprezentatyviu savęs pristatymu darbdaviui, aptarė galimas užduotis ir suorganizavo darbo pokalbį. Trumpoje laiko atkarpoje teko atkakliai ir daug mokyti, bet užduotis atlikti pavyko ir buvau priimtas.

Kaip šiuo metu vertini savo profesiją? Ar gilini programavimo žinias?

Džiaugiuosi sprendimu pradėti mokytis – šiuo metu jaučiuosi sėdintis savo rogėse. Manau, kad programuotojai privalo nuolat gilinti žinias nuolat, todėl smagu, kad mano motyvacija ir smalsumas nė kiek nesumažėjo.

Ką galėtum patarti žmonėms, norintiems, tačiau bijantiems mokytis programuoti? Tiems, kurie galvoja, jog stiprių pagrindų nepakanka norint praktikos ar darbo?

Siūlau išgirsti apie IT sferą iš pirmų lūpų – pasikalbėti su programuojančiais žmonėmis, kurie galėtų išsklaidyti jūsų mitus ir abejones. Jei mokydamiesi išsikelsite aiškus tikslus ir kryptingai jų sieksite, tikiu, kad darbdaviai, įvertinę pastangas ir potencialą, mielai priims jus į savo komandas.

Artūro LinkedIn profilis ČIA.