JAVA programavimo mokymus baigęs Viktoras Šiaudvytis  .nepamiršta fizikos disciplinos įskiepyto požiūrio: „Neatlikus jokio veiksmo, apie atoveiksmį teks tik pasvajoti.“ Paragavęs fizikos ir informatikos mokytojo darbo šiuo metu užima Automatikos testavimo inžinieriaus pareigas įmonėje „MERA Lithuania”.

 

Koks Jūsų profesinis kelias iki mokymų? Kokioje srityje dirbote?

Profesinis kelias iki mokymų buvo gana vingiuotas. Baigiau Lietuvos Edukologijos Universitetą, kuriame įgijau fizikos magistro laipsnį. Didžiąją dalį savo profesinio kelio praleidau mokykloje, dirbau fizikos ir informatikos mokytoju. Su šypsena prisimenu įgytą patirtį mokykloje, kurią labai vertinu, bet dėl susiklosčiusių aplinkybių, kaip ir daugeliui jaunų žmonių, teko emigruoti.

Kodėl nusprendėte dalyvauti programoje ir mokytis programuoti?

Nuspęsti mokytis programuoti nebuvo sudėtinga. Kadangi turėjau šiokią tokią patirtį IT srityje, tai nuo pirmos dienos tiksliai žinojau kurioje pozicijoje save norėčiau matyti. Galutinai apsispręsti, kuri programa man bus parankiausia, padėjo „Vilnius Coding School“ Karjeros Centro konsultacijos.

Kaip sekėsi mokymuose? Kokių žinių ir įgūdžių įgijote?

Iš tiesų sekėsi puikiai. Mokymai buvo gan intensyvūs, per vieną dieną gilindavomės net į kelias temas; mokykla organizavo daug renginių, kuriuose visada stengiausi dalyvauti. Žinoma, norint pasiekti geriausio rezultato, visus vakarus ir savaitgalius teko praleisti studijuojant savarankiškai. Nors informacijos ir įvairių kursų galima susirasti internete, mentorystė ir gauti dėstytojo patarimai mokykloje suteikė dvigubos naudos.

Kaip vyko įmonės paieškos? Ar buvo sudėtinga?

Sakyčiau, kad net labai sklandžiai! Baigus JAVA mokymus, darbo pradėjau ieškoti savarankiškai, o ir „Vilnius Coding School“ mokykla išsiuntė gyvenimo aprašymą potencialiems darbdaviams.

Ką šiuo metu veikiate įmonėje? Ką dirbate ir ko mokotės?

Šiuo metu naujoje įmonėje MERA Lithuania dirbu Automation Test Engineer. Rašau automatinius testus (BDD), taip pat stengiuosi ir toliau tobulėti – gilinu žinias C#, Java.

Ką galėtumėte patarti žmonėms, kurie svajoja apie karjeros keitimą, tačiau nedrįsta dėl įvairių priežasčių (galvoja, jog per vėlu kažką keisti, kad IT įmonėms jie bus per silpni ir pan.)?

Nepamiršti trečio Niutono dėsnio:  F1 = – F2 (Izaokas Niutonas). Neatlikus jokio veiksmo, apie atoveiksmį teks tik pasvajoti.

Viktoro LinkedIn profilis ČIA.