14 metų praleidęs švietimo srityje, vėliau – tyrimo projekto vadovo poziciją išbandęs Mindaugas Stundža  .džiaugiasi priimtu sprendimu nepabijoti pokyčių! Baigęs Duomenų analitikos mokymus ir įsidarbinęs įmonėje „Danske Bank“ Mindaugas teigia, jog persikvalifikavimui „reikia tik noro, užsidegimo ir pasiryžimo.“

 

Koks Jūsų profesinis kelias iki mokymų? Kokioje srityje dirbote?

14 metų dirbau švietimo srityje, valstybinėje įstaigoje – Nacionaliniame egzaminų centre. Vėliau, tarptautinių mokinių pasiekimų tyrimų srityje buvau vieno iš tyrimų projekto vadovas, analizavau duomenis, rengiau ataskaitas/raportus, pristatinėjau duomenis ir įžvalgas įvairioms auditorijoms.

Kodėl nusprendėte dalyvauti programoje ir mokytis programuoti?

Programavimas ir duomenų analizė man visada patiko. Keisti darbą ir ieškoti naujų iššūkių nutariau spontaniškai. Atsižvelgęs į savo norus ir paanalizavęs darbo skelbimus, pamačiau, kad tokio tipo darbui, kokiame aš įsivaizduoju save, tarp pagrindinių reikalavimų yra SQL, VBA, Tableau ir viena iš programavimo kalbų (Phyton arba R). Ilgai nelaukęs nutariau investuoti į save ir pasimokyti šių dalykų, iš kurių ypatingai domino Tableu, nes tuo metu dirbau su duomenų vizualizacija ir analize. Dėl šios priežasties pradžioje ieškojau atskirų kursų, skirtų tik jam, tačiau tokių neradau. Taigi susidomėjau visu siūlomu paketu, kurį radau „Vilnius Coding School“.

Kaip sekėsi mokymuose? Kokių žinių ir įgūdžių įgijote?

Manau, sekėsi puikiai! Duomenų analitikos mokymų metu įgijau pagrindinių žinių ir įgūdžių, leidžiančių pačiam pradėti naudoti programas. Kelia šypsnį, jog tai, kas labiausiai domino iš pradžių ir padėjo įsidarbinti: būtent su Tableu programa reikėjo atlikti užduotį kandidatuojant.

Kaip vyko įmonės paieškos? Ar buvo sudėtinga?

Domėtis darbo pasiūlymais pradėjau rugsėjo pabaigoje. Pradžioje sekėsi gana sudėtingai. Vėliau, startavus mokymams, įgijau daugiau pasitikėjimo savimi ir darbo paieškos pasidarė aktyvesnės. Didele dalimi prie įsidarbinimo prisidėjo susitikimas su Karjeros Centru po mokymų: pagalba kuriant naują ir modernų CV, mano manymu, nemažai prisidėjo prie išaugusios darbo pasiūlymų gausos. Esu labai dėkingas už gautus patarimus ir pagalbą ieškant darbo.

Ką šiuo metu veikiate įmonėje? Ką dirbate ir ko mokotės?

Kol kas įmonėje „Danske Bank“ bandau perprasti visą darbo procesą, gilinuosi į duomenų šaltinius, kaip ir iš kur jie atkeliauja. Mokausi valdyti įvairias specializuotas programas. Ateityje planuoju dirbti su duomenų analize ir raportų rengimu pasitelkiant Tableau programą.

Ką galėtumėte patarti žmonėms, kurie svajoja apie karjeros keitimą, tačiau nedrįsta dėl įvairių priežasčių (galvoja, jog per vėlu kažką keisti, kad IT įmonėms jie bus per silpni ir pan.)?

Pasiryžkite ir bandykite! Iš savo patirties žinau, kad ilgai dirbant vienoje srityje/vienoje įmonėje labai baisu ir nedrąsu ką nors keisti, tačiau jei galvojate, kad reikėtų, vadinasi – ne be priežasties. Mano manymu, jeigu sieksi ir labai norėsi kažką išmokti, tai ir pavyks. Gal vieniems tai sekasi sunkiau, o kitiems – lengviau, bet galų gale pavyksta visiems. Reikia tik noro, užsidegimo ir pasiryžimo.

Mindaugo LinkedIn profilis ČIA.