Solidžią mokytojavimo patirtį sukaupusi Edita, ieškodama konkretumo bei struktūros savo kasdieninėje veikloje, nusprendė pakeisti savo karjeros kryptį. Pasirinkusi Vilnius Coding School testavimo mokymus, Edita atrado sau artimą veiklą bei po mokymų, įsidarbino testuotoja mūsų įmonėje – partnerėje „Telia”.

 

Koks Jūsų profesinis kelias iki mokymų? Kokioje srityje dirbote? 

12 metų dirbau anglų kalbos mokytoja, tačiau visada jaučiau, kad daug geriau jausčiausi srityje, kur būtų daugiau apibrėžtumo, užduočių reikalaujančių loginių sprendinių, analitinio mąstymo, procesų baigtumo, o mano darbo rezultatai priklausytų tik nuo manęs. Kažkodėl vertybe laikiau tai, kad stabiliai dirbu pagal specialybę, nesiblaškau, nors jaučiau, kad tai nėra mano sritis ir joje nesijaučiu gerai net po 12 metų. IT sritis man vis šmėstelėdavo galvoje, bet tos minties neprisileidau, atrodė per daug toli nuo realybės, kol iš draugų neišgirdau patikinimo, kad net ir tokiems kardinaliai kitos srities specialistams lengvai atsiranda vietos šioje srityje, reikia tik noro, iniciatyvos ir šiokio tokio įdirbio. Tada ir užsiregistravau į Vilnius Coding School mokymus, kurie padėjo atrasti tai, kas man tikrai prie širdies – testavimą.

Kodėl nusprendėte dalyvauti Vilnius Coding School mokymų programoje?

Pradėjus testavimo mokymus, nuo pirmų paskaitų supratau, kad ši sritis būtent tokia, kokios ieškojau. Mokymai tikrai patiko, ypač vienas lektorių – Arūnas Verseckas, kuris mums padėjo įgyti būtent tuos įgūdžius, kurių prireikė tiek darbo pokalbiuose, tiek laikant „ISTQB Foundations“ egzaminą, tiek jau dirbant testuotoja.

Nuo pat pradžių, kai nusprendžiau dirbti šioje srityje, labai norėjau įsidarbinti būtent „Telijoje“ (girdėjau labai gerų atsiliepimų apie požiūrį į darbuotojus) ir galiausiai, jau po pirmo mėnesio praktikos vienoje Vilnius Coding School partnerių įmonių, kur įgavau naudingos patirties, pavyko įsidarbinti ir svajonių darbovietėje. Įdomiausia, kad po to, kai savo LinkedIn paskyroje pasiskelbiau baigusi testavimo mokymus ir išlaikiusi „ISTQB Foundations“ egzaminą, net nepradėjus ieškoti darbo, jau gavau pasiūlymų iš kelių IT įmonių, kas tikrai nuteikė optimistiškai.

Edita-Profile

Edita Jankūnienė

Ką galėtumėte patarti žmonėms, kurie svajoja apie karjeros keitimą, tačiau nedrįsta dėl įvairių priežasčių (galvoja, jog per vėlu kažką keisti, kad IT įmonėms jie bus per silpni ir pan.) ?

Anksčiau susimąstydavau apie IT sritį, bet pereiti į šią sritį man atrodė tiek pat realu, kaip išlošti milijoną. Visgi, pasirodo, tai ne tik įmanoma, bet gali būti įgyvendinta per 5 mėnesius (o gal galima net greičiau?). Labiausiai man padėjo tai, kad turėjau aiškų 3 žingsnių planą – pasiimti kuo daugiau iš Vilnius Coding School testavimo mokymų, gauti praktikos, išsilaikyti „ISTQB Foundations“ egzaminą. Turbūt norimą darbą padėjo gauti ir trykštantis entuziazmas. Atradus savo sritį, entuziazmas atsiranda natūraliai. Šiuo metu jau penktą mėnesį darbuojuosi „Telia Global Services“, ir niekada nesijaučiau geriau. Žinau, kad žingsnis kardinaliai pakeisti savo profesiją nėra lengvas žengti, bet jei jaučiate, kad tai gali būti Jūsų sritis – JUST GO FOR IT!!! Dabar kasdien jaučiuosi pakylėta ir itin dėkinga tiek šią mintį pakišusiems draugams, tiek kokybiškiems Vilnius Coding School mokymams, tiek įmonei kurioje šiuo metu dirbu, bei paslaugiems kolegoms, kurie mielai priėmė į komandą ir padeda augti šioje srityje.

Editos Linkedin profilis ČIA.