Nusprendusi pasukti nauju profesiniu keliu, Urtė paklausė artimo giminaičio, dirbančio IT srityje, patarimo ir pasirinko rankinio testavimo mokymus. Baigusi mokymus, mergina įsidarbino mūsų įmonėje – partnerėje „Insoft“.
Koks Jūsų profesinis kelias iki mokymų? Kokioje srityje dirbote?
Dirbau produkto specialiste – pardavimų vadybininke, medicinine įranga prekiaujančioje įmonėje.
Kodėl nusprendėte dalyvauti Vilnius Coding School mokymų programoje?
Kai rinkausi nuo ko pradėti, mokytis rankinio testavimo patarė IT srityje dirbantis giminaitis. Pradėjusi mokytis, supratau, kad testavimas apskritai labai atitinka mano charakterio savybes, kurios, manau, reikalingos, jei šioje srityje nori jaustis esantis savo vietoje. Šiuos mokymus būtent Vilnius Coding School pasirinkau, atsižvelgusi į rekomendacijas ir gerus atsiliepimus iš pažįstamų žmonių bei soc. erdvėje.
Kaip sekėsi mokymuose? Kokių žinių ir įgūdžių įgijote?
Mokymuose sekėsi išties labai gerai – prisiminimai tik teigiami, o įgytas teorines ir praktines žinias sėkmingai pavyko pritaikyti ir vėliau, kai pradėjau dirbti IT įmonėje. Žinoma, mokydamasi įdėjau tikrai daug darbo, kad mano startas būtų kuo sėkmingesnis, tačiau tos sėkmės niekaip nebūčiau pasiekusi be savo lektorės Donatos Liatukaitės – Vaičės, iki šiol esu jai labai dėkinga už išsamius, įdomius ir vertingus mokymus bei patarimus!
Kaip vyko įmonės paieškos? Ar buvo sudėtinga?
Darbo ieškojau per LinkedIn, darbo skelbimų paieškos portalus bei per pažįstamų žmonių rekomendacijas. Sunku nebuvo – darbą susiradau per maždaug mėnesį laiko (savo CV išsiunčiau 6 įmonėms, iš kurių 4 atsiliepė ir pakvietė į darbo pokalbį). Prieš siųsdama CV, įmones atsirinkinėjau pagal sau įprastą praktiką: pasidomėjau plačiau apie kompaniją, susipažinau su kokiais projektais tektų dirbti, pasvėriau, ar abipusiai pateisintume vieni kitų lūkesčius.
Ką galėtumėte patarti žmonėms, kurie svajoja apie karjeros keitimą, tačiau nedrįsta dėl įvairių priežasčių (galvoja, jog per vėlu kažką keisti, kad IT įmonėms jie bus per silpni ir pan.) ?
Tokiems žmonėms pasakyčiau, kad užteks tik svajoti – metas tų svajonių siekti! Manau, kiekvienam, kuris nori ką nors pakeisti karjeroje, per vėlaus laiko nėra, svarbiausia imtis veiksmų – išsikelti aiškius tikslus, susidaryti konkretų planą, kaip tie tikslai bus pasiekti, ir judėti į priekį. Žinoma, bus nelengva, reikės skirti ir laiko ir įdėti daug pastangų, ir tokie pokyčiai neįvyks per vieną dieną. Tarkime, aš pati šiam žingsniui ruošiausi apie metus: buvo nemažai dvejonių, ar mesti tai ką turiu ir iš esmės pradėti karjerą nuo nulio. Galiausiai, kai tvirtai apsisprendžiau žengti šį žingsnį, iš pradžių tik domėjausi, kuri sritis man būtų įdomi, tada ieškojau, kur galima to išmokti, po to sekė darbo paieškos ir štai esu ten, kur esu. Svarbiausia, ko gero, tvirtai apsispręsti/žinoti, ko nori. Tada nelieka baimių veikti, o jausti nerimą dėl kardinalių gyvenimo pokyčių – visiškai natūrali būsena, kuri praeina.
Urtės Linkedin profilis ČIA.