Įžvelgusi IT sektoriaus perspektvyas, Reda nusprendė pakeisti savo karjeros kryptį. Transporto logistikos srityje dirbusi mergina pabrėžia, jog noras mokytis ir sužinoti kažką naujo lydėjo jau seniai. Baigusi duomenų analitikos mokymus, Reda šiandien dirba medijos planuotoja, įmonėje „Inspired UM“.

 

Koks Jūsų profesinis kelias iki mokymų? Kokioje srityje dirbote?

Prieš mokydamasi Vilnius Coding School duomenų analitiką, dirbau transporto logistikos įmonėje transporto vadybininkė ir buvau atsakinga už importą iš Europos.

Kodėl nusprendėte dalyvauti programoje ir mokytis programuoti?

Nusprendžiau dalyvauti programoje, nes visad buvo noras išmokti ir sužinoti kažką naujo, IT sritis yra viena perspektyviausių. Programavimas manęs nedomino, todėl išsirinkau duomenų analitikos kursus, kurie, mano nuomone, yra puiki pradžia norint pradėti savo kelią IT srityje.

Kaip sekėsi mokymuose? Kokių žinių ir įgūdžių įgijote?

Mokymuose sekėsi gerai, vertinčiau 8/10. Buvo tikrai nelengva, tačiau dėstytojai visada pasiruošę padėti, jeigu kažkas būna neaišku. Įgijau tiek programavimo pradmenų, populiariausių naudojamų programų sintaksę bei pagrindines komandas, tiek žinių kaip skaityti duomenis bei iš jų gauti norimą rezultatą ar įžvalgas.

 

Reda Profile

Reda Braziulytė

Kaip vyko įmonės paieškos? Ar buvo sudėtinga?

Įmonės paieškos vyko per LinkedIn, orientavausi į Junior Data Analyst pozicijos paieškas. Šis etapas buvo sudėtingas, reikalaujantis daug laiko ir kantrybės norint rasti darbą naujoje srityje.

Ką šiuo metu veikiate įmonėje? Ką dirbate ir ko mokotės?

Šiuo metu dirbu reklamos pirkimo ir planavimo įmonėje. Esu atsakinga už reklamos planavimą televizijoje. Mokausi, remiantis duomenimis, jų analize bei skaičiavimais, efektyviai suplanuoti reklaminių klipų transliacijos laiką, siekiant optimaliausio rezultato.

Ką galėtumėte patarti žmonėms, kurie svajoja apie karjeros keitimą, tačiau nedrįsta dėl įvairių priežasčių (galvoja, jog per vėlu kažką keisti, kad IT įmonėms jie bus per silpni ir pan.) ?

Patariu turėti daug kantrybės, nes persikvalifikavimas neįvyksta taip greitai kaip pati tikėjausi. Tam reikia laiko ir motyvacijos mokytis, o baigus mokymus sugebėti įrodyti darbdaviui, kad net ir neturint darbinės patirties, bet didelį norą dirbti ir mokytis naujų dalykų, jis norėtų jus priimti į darbą.

Redos Linkedin profilis ČIA.