Nesėkmingas studijų pasirinkimas Gertrūdą paskatino leistis į ilgą, savosios profesijos, paieškų kelią. Pradėjusi atrasti save administravime, mergina pasirinko duomenų analitikos mokymus, po kurių įsidarbino duomenų analitike įmonėje „Lietuvos geležinkeliai”.

 

Koks Jūsų profesinis kelias iki mokymų? Kokioje srityje dirbote?

Dirbau įvairiose srityse. Su pirmosiomis studijomis „nepataikiau”, tad vėliau buvo ilgas paieškų kelias. Nuo architektūros iki interjero dizaino, vėliau drastiškai mečiau darbus, norėdama „pravėdinti” galvą, dirbau aukle, vėliau administratore. Visad buvau menų ir tiksliųjų „miksas“, nes matematika patikdavo, o menai sekdavosi.

Kodėl nusprendėte dalyvauti programoje ir mokytis programuoti?

Administraciniame darbe pastebėjau, kad vėl atradau savo organizacinius bei analitinius sugebėjimus ir pajutau, kad jie mane vis įtraukdavo, lyg loginių užduočių sprendimas, tad vėliau nusprendžiau įsitraukti į duomenų analitikos kursus.

Kaip sekėsi mokymuose? Kokių žinių ir įgūdžių įgijote?

Mokymuose sekėsi gerai, nes noras ir motyvacija stipriai „stūmė” į priekį. Mokėmės kaip kursų apraše ir pateikta. SQL kalbos, kaip rašyti SQL užklausas tam tikrai informacijai gauti. Tableau, kaip apdoroti informaciją ir ją pateikti vizualiai ir galiausiai Python, taip pat šios kalbos pagalba, kaip ištraukti reikiamą informaciją, ją apdoroti ir pateikti grafiškai.

Kaip vyko įmonės paieškos? Ar buvo sudėtinga?

Darbo paieškos prasidėjo vasaros metu. Buvau nusiteikusi pozityviai, kad vasara bus atostogavimo metas iš įmonių pusės, tad neskubėjau, bet aktyviai dalyvavau atrankų procese ar bent cv siuntime. Suaktyvėjimą pastebėjau vasaros pabaigoje, kaip tik rudens pasipildymui, gavusi keletą pasiūlymų, išsirinkau tinkamiausią ir rugpjūčio 18 d. ofiialiai pradėjau darbus.

Ką šiuo metu veikiate įmonėje? Ką dirbate ir ko mokotės?

Šiuo metu įmonėje atlieku dvi roles – duomenų analitikės ir planuotojos. Iš analitinės pusės esu atsakinga už pardavimų, išlaidų, viršvalandžių ataskaitų pateikimus ir visų kitų vadovybei svarbių rodiklių, norint sistemingai ir taktiškai nukreipti sprendimus. Planavime esu atsakinga už darbo grafikų sudarymą, tačiau šiame sektoriuje tai tikra galvos ir loginio mąstymo mankšta, norint sudaryti geriausias kombinacijų kombinacijas.

Atsakant į klausimą ko mokausi – pradėjau savarankiškai mokytis darbo su Power BI, kadangi gilindamasi į analitiką vis atrandu kiek joje gausu įvairiausių sferų, o ši, jaučiu, kol kas mane labiausiai domina.

Ką galėtumėte patarti žmonėms, kurie svajoja apie karjeros keitimą, tačiau nedrįsta dėl įvairių priežasčių (galvoja, jog per vėlu kažką keisti, kad IT įmonėms jie bus per silpni ir pan.) ?

Palinkėčiau – ištvermės, daug motyvacijos bei pasitenkinimo atradimo, nes viską  padaryti įmanoma, tik reikia visad neprarasti to galutinio taško vaizdo, kurio siekiate, pasimėgavimo einamu keliu ir dar tai kas jums patinka.

Ką dar norėtumėte pasakyti, kas nebuvo aptarta ankstesniuose klausimuose?

Labai patiko jūsų mokykla, gavau žinių startą, gerą bendraminčių kompaniją, tinkamą pasirūpinimą. Palinkėčiau taip ir toliau šauniai judėti į priekį, šauniai ir judate.