Matematikos mokytoja ir matematinių leidinių autorė Odeta, susilaukusi antrojo vaiko, nuspręndė pakeisti savo profesinę kryptį. Mūsų studentė Odeta, baigusi duomenų analitikos mokymus, dabar dirba Valstybės duomenų valdysenos informacinėje sistemoje.

 

Koks Jūsų profesinis kelias iki mokymų? Kokioje srityje dirbote?

Esu matematikos mokytoja, matematinių leidinių autorė. Iš esmės nepabėgau nuo savo išsilavinimo, bet pakreipiau jį visiškai kita linkme.

Kodėl nusprendėte dalyvauti programoje ir mokytis programuoti?

Po antro vaiko gimimo nusprendžiau, kad gyvenime šeimai turiu skirti visko daug daugiau. Arba, trumpiau tariant, turiu sugrįžti į šeimą ir kaip mama, ir kaip žmona. Dėl šios priežasties ieškojau naujų galimybių, kurios mane domintų ir pasirinkau analitikos kursus.

odeta

Kaip sekėsi mokymuose? Kokių žinių ir įgūdžių įgijote?

Kursuose sekėsi tikrai neblogai (pagal lektorius net labai gerai), nors juose dalyvaudavau nuotoliniu būdu ir su mažamečiais vaikais. Turėjau nemenką iššūkį. Ir kaip juokauju – buvo parduota vasara. Šie kursai man davė pradinių analitinių žinių, kurios svarbios siekiant darbo ir tobulėjimo šioje srityje. Pati kursų atmosfera parodė, kad ne aš viena ieškau naujų galimybių, o tai suteikė jėgų judėti pirmyn.

Kaip vyko įmonės paieškos? Ar buvo sudėtinga?

Baigusi kursus užsiregistravau visuose žinomose darbo paieškos svetainėse. Ironiška, bet pirmi skambučiai  buvo iš mokyklų. Nepaleido manęs mokykla. Manau, kad darbo paieška buvo pakankamai sudėtinga. Niekada taip ilgai neteko ieškoti darbo. Įsidarbinau po 2-3 mėn. Iki tol dalyvavau keliuose darbo pokalbiuose, bet „koją pakišdavo“ darbo patirties trūkumas.

Ką šiuo metu veikiate įmonėje? Ką dirbate ir ko mokotės?

Šiuo metu dirbu duomenų analitike Valstybės duomenų valdysenos informacinėje sistemoje. Ir man tai įdomu! O mokausi visko ir kiekvieną dieną: nuo duomenų paieškos iki naujų vizualizacijų galimybių kūrimo. Kartais susiduriu su mažesniais iššūkiais, kartais su didesniais, bet turiu nuostabią komandą, kurios galiu klausti ir galime kartu diskutuoti.

Ką galėtumėte patarti žmonėms, kurie svajoja apie karjeros keitimą, tačiau nedrįsta dėl įvairių priežasčių (galvoja, jog per vėlu kažką keisti, kad IT įmonėms jie bus per silpni ir pan.) ?

Kiekvienas iš mūsų per gyvenimą sukaupiame tam tikros patirties, dėl kurios esame vertinami ir turime profesinį pamatą. Todėl visada verta pabandyti kažką naujo, nes dėl įgytos ankstesnės patirties, į senąja poziciją galėsime sugrįžti.

Ką dar norėtumėte pasakyti, kas nebuvo aptarta ankstesniuose klausimuose?

Aš bijau, kad po 15-20 metų pyksiu ant savęs už tai, kad kažko nepabandžiau nors norėjau, o ne todėl, kad pabandžiau.

Odetos Linkedin profilis ČIA.