Pastaruosius metus pardavimų srityje patirtį kaupusi Indrė, savo pažintį su IT pradėjo „Women Go Tech“ mentorystės programoje, kurios metu turėjo galimybę plačiau susipažinti su daugeliu IT sričių. Atradusi sau tinkančią IT profesiją, Indrė pasirinko Vilnius Coding School Testavimo mokymus, sėkmingai juos baigė ir šiuo metu dirba jaunesniąja testuotoja, įmonėje „Nord Security“.

 

Koks Jūsų profesinis kelias iki mokymų? Kokioje srityje dirbote? 

Ilgą laiką dirbau pardavimų srityje. Pastaruosius 4 metus dirbau verslo klientų draudimo vadybininke AB „Lietuvos draudimas” kompanijoje.

Kodėl nusprendėte dalyvauti Vilnius Coding School mokymų programoje?

Mokymus rinkausi gana ilgai ir tikrai labai atidžiai. Iškart, kai tik nusprendžiau palikti buvusią darbovietę, nusipirkau seminarų ciklą iš „Woman Go Tech“ mentorystės programos, kur susipažinau su kiekviena IT sritimi. Kadangi labai patiko net kelios sritys ir buvo sunku išsirinkti nuo ko norėčiau pradėti savo kelią IT srityje, susiradau dar vieną mentorystės platformą „Idealogue“ ir susipažinau su savo mentore Erika, kuri nuosekliai papasakojo apie visas mane dominusias sritis, gerąsias praktikas, laukiančius sunkumus ir kartu išsigryninome kurioje srityje man būtų įdomiausia dirbti. Online susitikimų ir pokalbių metu būtent ji man ir patarė rinktis tą mokyklą, kuri bendradarbiauja su įmonėmis-partnerėmis ir po mokymų gali padėti susirasti darbą ar pasiūlyti praktiką savo partnerių įmonėse. Vilnius Coding Cchool iš visų esančių mokyklų man pasirodė perspektyviausia vieta mokytis bei turinti lankstų mokymų grafiką.

Kaip sekėsi mokymuose? Kokių žinių ir įgūdžių įgijote? 

Mokymuose sekėsi tikrai gerai! Dėstytojas negailėjo pagyrimų ir patarimų, drąsino klausti, domėtis ir užduodavo tikrai įdomių namų darbų. Be visų techninių žinių ir įgūdžių (darbas su Jira, testavimo atvejų ir scenarijų kūrimas, SQL užklausos, API testavimas ir kt.) dėstytojas išmokė, manau, pačių svarbiausių gero testuotojo savybių – mokėjimo rasti gerąją pusę net didžiausiose klaidose ir atkaklumo.

Kaip vyko įmonės paieškos? Ar buvo sudėtinga? 

Būsimo darbdavio pradėjau ieškoti dar nepradėjusi testavimo mokymų. Po „Woman Go Tech” kursų iškart sudalyvavau VCS organizuotoje Tech mugėje. Prieš einant į mugę atlikau savo namų darbus ir pasidomėjau KIEKVIENA mugėje dalyvavusia įmone. Peržiūrėjau darbo skelbimus, darbuotojams siūlomas naudas, atsiliepimus, pasiskaičiau apie įmonių kultūrą bei kaip jos vertina savo darbuotojus. Mugės metu nuėjau pasikalbėti prie labiausiai į akį kritusių įmonių stendų. Po mugės papildomai susiradau Linked In puslapyje labiausiai patikusių įmonių darbuotojus (būtent QA specialistus) ir susisiekiau su jais – dauguma man atsakė į žinutes ir klausimus, o kai kurie net pakvietė draugiškam ir neformaliam pokalbiui. Po pokalbių ir Tech mugės įmonių ratas susiaurėjo iki vos 3. Tiesą pasakius jau rudenį turėjau savo įmonę NR.1 su kuria jau turėjome porą pokalbių mugės metu ir po jos. Pabaigus mokymus žiemą vėl jiems parašiau su tikslu pasidomėti ką man dar reiktų išmokti, kad galėčiau ateityje su jais pratęsti pokalbį dėl darbo pozicijos jų įmonėje (nes tuo metu jaunesniojo testuotojo jie neieškojo) ir gana netikėtai jie mane pakvietė į tikrą pokalbį, ir praėjus visus atrankos etapus dirbu savo svajonių įmonėje.

Ką galėtumėte patarti žmonėms, kurie svajoja apie karjeros keitimą, tačiau nedrįsta dėl įvairių priežasčių (galvoja, jog per vėlu kažką keisti, kad IT įmonėms jie bus per silpni ir pan.) ?

Niekada nėra per vėlu pakeisti darbą. Jeigu dirbate įmonėje, kurioje jaučiatės nevertinami, dirbate darbą kuris Jums nepatinka, patiriate stresą ir jeigu aplanko nors ir mažas pokyčių jausmas – vadinasi Jūsų laikas yra DABAR! Tereikia noro, daug motyvacijos, tikrai reikia nemažai pastangų ir turbūt kartais apims jausmas, lyg važiuotumėte dviračiu per akmenis. Tačiau tai yra neįkainojama patirtis ir neapsakomai geras jausmas palypėjus laipteliu aukščiau.

Ką dar norėtumėte pasakyti, kas nebuvo aptarta ankstesniuose klausimuose?

Linkiu gerai pasiruošti geriausiam savo gyvenimo nuotykiui 🙂

Indrės Linkedin profilis ČIA.