Pasukusi duomenų analitikos keliu, panašu, jog Julija nebegalėjo sustoti. Mūsų mokyklos duomenų analitikos mokymų alumnė, o vėliau ir duomenų mokslo magistrantė Vilniaus Universitete, savo naująją karjerą pradėjo Tableau praktikantės pozicijoje, „Luminor“. Kaip jai sekėsi mokymuose ir darbo paieškose skaitykite pačios Julijos duotame interviu.

 

Koks Jūsų profesinis kelias iki mokymų? Kokioje srityje dirbote?

Prieš mokymus dirbau viešųjų ryšių srityje.

Kaip išsirinkote mokymus ir kodėl būtent Vilnius Coding School? 

Pasidomėjau Duomenų Analitikos mokymuų programa, jos turiniu, trukme ir kaina, kas pasirodė optimaliausias variantas dirbančiam žmogui, kuris paraleliai nori palengva pereiti į naują sritį.

Kaip sekėsi mokymuose? Kokių žinių ir įgūdžių įgijote?

Mokymų metu susipažinau su pagrindiniais įrankiais, kurie naudojami duomenų analitiko darbe (SQL, vizualizacija ir programavimas). Net jei darbo pozicijoje tektų dirbti tik su vienu iš jų, tačiau supratimas apie kitus yra taip pat labai reikalingas.

Kaip vyko įmonės paieškos? Ar buvo sudėtinga?

Darbo aktyviai neieškojau, spėjau sudalyvauti tik poroje darbo atrankų. Tada atėjo žinia iš Vilnius Coding School Karjeros Centro apie tai, kad Luminor ieško Tableau praktikanto. Pamaniau, kad tai gera tarpinė pozicija pasitikrinti realioje aplinkoje, ar tai man tinkama kryptis. Po bandomojo laikotarpio buvo pasiūlyta nuolatinė pozicija.

Ką galėtumėte patarti žmonėms, kurie svajoja apie karjeros keitimą, tačiau nedrįsta dėl įvairių priežasčių (galvoja, jog per vėlu kažką keisti, kad IT įmonėms jie bus per silpni ir pan.) ?

Ir pati nebuvau tikra, ar tai man, ypač matant sudėtingus grafikus, kodus ir skaičiavimus, siejamus su IT. Tačiau „dramblį reikia valgyti po kąsnį“, ir dėka kantrių, palaikančių ir profesionalių dėstytojų, susipažinau su duomenų analitika ir IT nuo pagrindų, mažais žingsniais ir pagaliau man skaičiai pasirodė įdomūs, pamačiau prasmę ir „kas iš to”. IT – plati sritis, ir gali būti net labai kūrybiška, o darbdaviai išties vertina motyvaciją ir pastangas, noriai suteikia sąlygas augimui ir dalinasi savo srities žiniomis.

Ką dar norėtumėte pasakyti, kas nebuvo aptarta ankstesniuose klausimuose?

Iki pradedant mokytis abejojau, nes visą gyvenimą buvau socialinių mokslų krypties atstovė, su tiksliaisiais mokslais ir technologijomis net mokykloje savęs nesiejau ir man tai net atrodė nuobodi sritis. Tačiau vienu metu labai panorau iššūkio.

Julijos Linkedin profilis ČIA.