Benedikta Kanytė – prieš pasukdama į IT sektorių save išbandė industrinio dizaino srityje, tačiau smalsumas skaitmeniniui produktų dizainui Benediktą atvedė į „Vilnius Coding School“. Baigusi UX/UI WEB dizaino mokymus, Benedikta įsidarbino skaitmeninių produktų dizaino agentūroje „Bettr“. Kaip jai sekėsi mokymuose ir darbo paieškose skaitykite straipsnyje.

 

Koks Jūsų profesinis kelias iki mokymų? Kokioje srityje dirbote?

Įgijau industrinio dizaino bakalauro diplomą ir metus dirbau kaip laisvai samdoma industrinio dizaino atstovė, tačiau profesinis gyvenimas prasidėjo jau studijuojant. Atlikau praktikas baldų dizaino studijose ir kituose meniniuose projektuose.

Kaip išsirinkote mokymus ir kodėl būtent Vilnius Coding School?

Visą laiką domėjausi skaitmeninių produktų dizainu, tačiau tiek studijų metais, tiek po jų teko tik labai nedidele dalimi su tuo susidurti, todėl norėjau praplėsti turimas žinias. Pasidomėjus mokymų programomis, Vilnius Coding School programa tiko ir patiko labiausiai, todėl nusprendžiau užsiregistruoti būtent čia.

Kaip sekėsi mokymuose? Kokių žinių ir įgūdžių įgijote?

Mokymų metu įgijau žinių UI/UX srityse, išmokau atlikti nuoseklius tyrimus, juos vizualizuoti ir tikslingai prieiti prie galutinio produkto gamybos. UX sritis man buvo turbūt labiau nepažinta, todėl didelį dėmesį skyriau būtent jai-paskaitos buvo informatyvios ir motyvuojančios, lektorė sukūrė tinkamą atmosferą mokymuisi ir klausimams, todėl jaučiausi laisvai ir užtikrintai. Nors mokymai vyko nuotoliniu būdų, kokybė buvo puiki. UI srityje išmokau naujų galimybių su programa Figma, Adobe programomis. Taigi patirtis buvo įvairiapusiška ir tikrai naudinga.

Kaip vyko įmonės paieškos? Ar buvo sudėtinga?

Įmonės ieškoti padėjo Vilnius Coding School iš kurios partnerių gavau net keletą pasiūlymų, tačiau kadangi aktyviai ieškojausi patinkančių studijų ir pati, labai pagelbėjo Linkedin profilio atnaujinimas, būvimas aktyvia būtent ten, kas galiausiai ir lėmė, jog pasiūlymo dirbti sulaukiau iš pačios studijos Linkedin žinute-turimi sugebėjimai ir bendri lūkesčiai atitiko ir dirbti pradėjau praėjus trims mėnesiams po mokymų pabaigos.

Ką galėtumėte patarti žmonėms, kurie svajoja apie karjeros keitimą, tačiau nedrįsta dėl įvairių priežasčių (galvoja, jog per vėlu kažką keisti, kad IT įmonėms jie bus per silpni ir pan.) ?

Per vėlu tikrai nėra niekada, gali būti šiek tiek lengviau pradėti karjerą IT srityje jeigu prieš tai teko susidurti su darbu ar turėti pomėgį susijusiu su dizainu, žinojimas pagrindų naudojantis kompiuteriu, jei ne, tuomet visada svarbu, manau, domėtis sritimi į kurią norėtumėte persikvalifikuoti ir svarbiausia norėti ir nebijoti mokytis, atrasti kas jus toje srityje traukia. Svarbiausi žengti pirmą žingsnį, išlipti iš savo patogumo zonos, o vėliau viskas susidėlios į savo vietas po truputį:)

Benediktos Linkedin profilis ČIA.