Su programavimo pradmenimis susipažinusi savo buvusioje darbovietėje, Justina nusprendė toliau gilinti žinias WEB kūrimo srityje. Pasirinkusi „Vilnius Coding School“ mokyklos WEB KŪRIMO mokymus, Justina sėkmingai juos baigė ir šiuo metu dirba jaunesniąja Front-End programuotoja, įmonėje „Nord Security“.

 

Koks Jūsų profesinis kelias iki mokymų? Kokioje srityje dirbote?

Dirbau pagal išsilavinimą grafikos dizainere, tačiau greitai pakeičiau sritį pagal hobį ir dirbau sporto specialiste su dailiojo čiuožimo ir ledo ritulio sporto šakomis. Pagrindinės atsakomybės buvo susijusios su sportininkų srautų valdymu ir trenerių kvalifikacija, užimtumo grafikais, tačiau tuo pačiu vysčiau internetinį puslapį ir teisėjavimo sistemą.

Kaip išsirinkote mokymus ir kodėl būtent Vilnius Coding School? 

Kadangi turėjau minimalius HTML pagrindus ir susidomėjau CSS bei WEB kūrimo principais, pasirinkau WEB mokymus. Patiko Vilnius Coding School siūlomų mokymų sudėtis, trukmė ir paskaitų laikas.

Kaip sekėsi mokymuose? Kokių žinių ir įgūdžių įgijote?

Mokymuose susipažinau su JavaScript ir PHP programavimo kalbomis bei MySQL duombazės struktūra. Iki tol nebuvau parašiusi nei vienos JS ar PHP kodo eilutės, todėl naujos informacijos kiekis buvo didžiulis. Kadangi mokymų metu dar dirbau pilnu etatu, o į paskaitas vykdavau tik vakarais, tai galėjau skirti mažiau laiko mokymuisi. Tačiau dėstytojai pakankamai aiškiai supažindino su pagrindais – sintakse, kintamųjų tipais, funkcinio ir objektinio programavimo pagrindais. Taip pat supažindino su Git versijavimo sistema. Tai buvo puikus įvadas į tolimesnį gilinimąsi. Labai šaunūs dėstytojai su neišsenkančiu žinių bagažu ir kantrybe. Taip pat mokymuose suvokiau, kad vienas geriausių programuotojo draugų yra „Google”…:)

Kaip vyko įmonės paieškos? Ar buvo sudėtinga?

Baigusi VCS mokymus suvokiau, kad žinių dar tikrai trūksta, todėl investavau visą laiką į papildomą individualų mokymąsi ir tik kai jaučiausi stipriau kreipiausi į Karjeros centrą. Man pasisekė gauti Full-Stack praktiką ir vėliau darbo poziciją įmonėje, kur įgijau daug darbinės patirties, tačiau supratau, kad noriu labiau gilintis į Front-End. Todėl palikusi įmonę dar kelis mėnesius individualiai mokiausi JS ir React bei tuo pačiu metu sekiau darbo skelbimus. Iš tikro net ir Junior pozicijose dažnai reikalaujama nemažai patirties, o pretenduojančių skaičius labai didelis, todėl vienas realiausių būdų gauti darbo vietą šiame etape pasirodė įmonių siūlomos praktikos su galimybe gerai pasirodžius pasilikti įmonėje. Tad koncentravausi į praktikas ir „rinkau” naujas Linkedin pažintis įmonėse, į kurias norėčiau patekti. Laiko investuoti reikėjo tikrai nemažai, tačiau radus svajonių darbo pasiūlymą reikia į jį kabintis visais resursais.

Ką galėtumėte patarti žmonėms, kurie svajoja apie karjeros keitimą, tačiau nedrįsta dėl įvairių priežasčių (galvoja, jog per vėlu kažką keisti, kad IT įmonėms jie bus per silpni ir pan.) ?

Jei jau yra tokia svajonė, tai dvejoti nereiktų. Išsibandyti galima ir prieš žengiant šį karjeros keitimo žingsnį. Kadangi aš turėjau tokias pačias abejones, tai rinkausi vakarinius mokymus dar tebedirbdama sporto specialiste. Pats pirmasis žingsnis gali būti išbandyti įsijungti trumpą programavimo kursą „youtube”. Jei pažiūrėję, kaip žodžių ir simbolių eilutės virsta internetiniu puslapiu, sušuksite: „Wow!”, tai jau bus ženklas, kad nėra ko delsti ir užsirašyti į mokymus.

Justinos Linkedin profilis ČIA.