Pažintis su Laurynu Petronaičiu – rankinio testavimo programos Alumnu, kuris mokymų ir savojo atkaklumo dėka sėkmingai atvėrė naujų IT srities galimybių duris. Anksčiau dirbęs IT pardavimų srityje, naująją profesijos kryptį Laurynas pasirinko dėl išsamios programos ir patyrusių savo srities profesionalų – lektorių. Įsidarbinęs įmonėje „Air Guru“, testuotojas nežada sustoti, planuose – pažangesnė automatinio testavimo sritis. „Daugelis sėkmingų specialistų padarė reikšmingų karjeros pokyčių vėliau ir sulaukė sėkmės bei pilnatvės eidami naujas pareigas. Svarbu į procesą žvelgti teigiamai ir norėti mokytis bei augti“,– pastebi mūsų Alumnas.

 

Kaip išsirinkote savo pasirinktą mokymų programą ir kodėl būtent Vilnius Coding School?

Kai nusprendžiau siekti karjeros testavimo srityje, goog’linau įvairius galimus kursus ir mokymo programas. Galiausiai pasirinkau rankinio testavimo kursą, nes šie kursai buvo reikalingi įgauti pagrindą pagrindinėms testavimo koncepcijoms ir metodams, kurie, kaip žinojau, bus vertingi dirbant bet kokioje Junior testuotojo pozicijoje. Be to, supratau, kad rankinis testavimas man buvo geras atspirties taškas, nes tai leido man išsamiai suprasti testavimo procesą prieš pasineriant į pažangesnį automatinį testavimą. Tai pat įvertinau ir tai, kad VCS dirbantys dėstytojai yra IT industrijos profesionalai, turintys realios programinės įrangos testavimo patirties, o tai suteikė pasitikėjimo įgyto išsilavinimo kokybei.

 

Kaip sekėsi mokymuose? Kokių žinių ir įgūdžių įgijote?

Mano rankinio testavimo studijos skėsi labai gerai. Kursas suteikė išsamią programinės įrangos testavimo apžvalgą, įskaitant testų planavimą, testų projektavimą, testo vykdymą ir defektų valdymą. Atlikdamas praktines real-world užduotis, įgijau tvirtą supratimą apie testavimo procesą ir kaip jį pritaikyti įvairiuose scenarijuose. Noriu pagirti savo dėstytoją Povilą už neįtikėtiną darbą, kurį jis atliko mokydamas mūsų kursą.

 

Kaip vyko įmonės paieškos? Ar buvo sudėtinga?

Darbo paieška buvo sudėtinga, bet galiausiai sėkminga. Iš pradžių sulaukiau kelių „deja“, tačiau nenuleidau rankų ir galiausiai buvau pakviestas į darbo pokalbį dėl testavimo pozicijos. Kruopščiai pasiruošiau pokalbiui ir parodžiau savo entuziazmą šiai sričiai. Netrukus po darbo pokalbio, gavau kvietimą prisijungti prie įmonės. Apskritai darbo paieška buvo sudėtinga, tačiau atkaklumo ir atsidavimo dėka man pavyko užimti poziciją, kuri puikiai atitiko mano lūkesčius.

 

Ką galėtumėte patarti žmonėms, kurie svajoja apie karjeros keitimą, tačiau nedrįsta dėl įvairių priežasčių (galvoja, jog per vėlu kažką keisti, kad IT įmonėms jie bus per silpni ir pan.) ?

Mano patarimas visiems, kurie svajoja pakeisti karjerą, bet nesiryžta to daryti, būtų pradėti nuo įvairių galimybių paieškų. Pažiūrėkite, kokios pozicjos jus domina ir kokius įgūdžius turėtumėte įgyti, kad galėtumėte įsidarbinti ten kur norite. Yra daug internetinių išteklių, pvz., karjeros įvertinimų ir darbo paieškos svetainių, kurios gali suteikti vertingos informacijos ir patarimų. Vilnius Coding School yra puiki pradžia būtent tam!
Taip pat svarbu atsiminti, kad niekada nevėlu keistis. Daugelis sėkmingų specialistų padarė reikšmingų karjeros pokyčių vėliau ir sulaukė sėkmės bei pilnatvės eidami naujas pareigas. Svarbu į procesą žvelgti teigiamai ir norėti mokytis bei augti. Jei skaitai mano sėkmės istoriją, esi jau žingsniu arčiau link savo sėkmes istorijos! Svarbu atsiminti, kad kiekvienas turi kažkur pradėti. Tačiau atsidavus ir įdėjus sunkaus darbo galima išsiugdyti tvirtus įgūdžius ir žinias, reikalingus sėkmei. Tai pat yra daug išteklių, pvz., mokymo kursai VCS, mentorystės programos bei daug kitų online resursų.

 

Ką dar norėtumėte pasakyti, kas nebuvo aptarta ankstesniuose klausimuose?

Jei atsiradote VCS sėkmės istorijų skiltyje, vadinasi Jūs jau einate link savo tikslo. Dar ne taip senai ir aš skaičiau kitų karjerą keičiančių žmonių sėkmės istorijas, o dabar galiu pasidžiaugti ir savo sėkmes istorija, ir tikiuosi, kad ji jums suteiks papildomos motyvacijos 🙂

 

Nori mokytis ir TU?  

Registracija į testavimo mokymus rasi ČIA.

Negali apsispręsti?

Registruokis konsultacijai.