Po bakalauro studijų trumpai dirbusi kineziterapeute, Eglė Grevienė vėliau susipažino su medicininio kodavimo sritimi bei taip atrado savo susidomėjimą duomenų analitika. Jos smalsumas ir ryžtas atvedė ją į Vilnius Coding School Duomenų Analitikos mokymus. Šiandien Eglė sėkmingai dirba duomenų inžiniere, įmonėje „Littelfuse LT“, savo pavyzdžiu įrodydama, jog šuolis į nežinomą profesiją kartais gali tapti vienu geriausiu sprendimu gyvenime.

 

Koks Jūsų profesinis kelias iki mokymų? Kokioje srityje dirbote?

Esu baigusi LSMU kineziterapijos bakalauro studijas. Po studijų dar šiek tiek laiko dirbau kineziterapeute, tačiau supratau, kad tai ne mano sritis, todėl prasidėjo savęs ieškojimai kitur. Vienas paskutinių darbų buvo – medicininio kodavimo specialistė, kurio dėka supratau, kad mane traukia duomenų analitika.

Pradžią persikvalifikavimui davė žinia, jog įmonės, kurioje dirbau, Kaune – nebeliks, buvo uždarytas visas padalinys. Ši žinia tapo labai tvirtu paskatinimu daugiau nieko nebeatidėlioti ir pradėti žengti duomenų analitikos keliu. Man visada patikdavo darbai, kurie reikalauja smulkmeniškumo ir įsigilinimo į problemą, sprendimų ieškojimo, turbūt todėl ir pasirinkau duomenų analitiką.

Kaip išsirinkote mokymus ir kodėl būtent Vilnius Coding School?

Apie Vilnius Coding School duomenų analitikos programą jau senokai žinojau iš soc. tinklų, buvau skaičiusi ir girdėjusi nemažai teigiamų atsiliepimų. Dėl šios priežasties nebuvo sunku pasirinkti Vilnius Coding School ir jų parengtą duomenų analitikos mokymų programą.

Kaip sekėsi mokymuose? Kokių žinių ir įgūdžių įgijote?

Mokymai buvo intensyvūs, lektoriai pasitiko su dideliu kiekiu naujos informacijos. Norėčiau duoti patarimą ketinantiems keisti profesiją – prieš šiuos ar kitus mokymus skirkite laiko savarankiškam mokymuisi (pvz. Udemy kursai), kitu atveju – bus kur kas sunkiau suspėti mokytis bei suprasti pateiktą informaciją. Džiaugiuosi, kad dėstytojai visą informaciją pateikdavo išsamiai, atsakydavo į visus iškilusius klausimus, padėdavo atlikti praktines užduotis, todėl, nors ir buvo milžiniškas kiekis informacijos, pats mokymasis buvo įdomus ir labai naudingas. Įgijau MySQL, Python ir Tableau įgūdžius. Vėliau dar dalyvavau Vilnius Coding School Power BI dirbtuvėse, kurių metu įgavau teorinių ir praktinių žinių apie Power BI.

Kaip vyko įmonės paieškos? Ar buvo sudėtinga?

„Littelfuse“ įmone jau seniai buvau pradėjus domėtis ir žinojau, kad jie turi praktikos pozicijų. Kadangi žinojau ko noriu ir kokioje įmonėje dirbti, darbo paieškos buvo palyginti lengvos. Visų pirma darbo ieškojau per Linkedin, vėliau per CV banką, taip pat „Littelfuse“ nusiunčiau savo gyvenimo aprašymą. Palaukus savaitę negavau jokio atsakymo, todėl paprasčiausiai per Linkedin susiradau, kas „Littelfuse“ kuruoja ir atlieka praktikos pozicijų atrankas. Susiradus atsakingą žmogų, parašiau asmeninę žinutę apie tai kas aš esu, ką jau moku ir ko norėčiau. Nebijokite rašyti atrankų specialistams patys, blogiau tikrai nebus, o dar ir gausite grįžtamąjį ryšį. Po kursų, duomenų inžinierės praktikos vietą „Littelfuse“ gavau maždaug per dvi – tris savaites.

Ką dar norėtumėte pasakyti, kas nebuvo aptarta ankstesniuose klausimuose?

Jeigu jaučiate, kad atėjo metas persikvalifikuoti į IT sritį – tą ir darykit! Niekam nėra per vėlu. Taip, tai nebus lengva, reikės papildomai skirti laiko savarankiškam mokymuisi, tačiau praėjus sunkų kelią – atpildas yra nepakartojamas. Susidėliokite veiksmų planą, domėkitės kur galite papildomai mokytis, kokios įmonės ieško IT darbuotojų, kokios yra rinkos galimybės ir pradėkite savo karjeros keitimą. Darbdaviai atkreipia dėmesį ne tik į techninius sugebėjimus, bet ir į jūsų asmenybę, kaip jūs mokate komunikuoti, kokios jūsų stipriosios savybės (soft skills), tad nenuvertinkite savęs. Taip pat nepamirškite, kad šiai dienai ieškant darbo – Linkedin yra „Nr.1“, todėl tvarkingas Linkedin profilis yra būtinas.

Eglės LinkedIn profilis ČIA.

 

Nori mokytis ir TU?  

Registracija į duomenų analitikos mokymus rasi ČIA.

Negali apsispręsti?

Registruokis konsultacijai.