Paauglystėje rašiusi mados tinklaraštį, Kamilei Pancekauskaitei atrodė natūralu, kad jos karjeros kelias – mados sritis. Tačiau laikas keičia žmones ir jų siekius – po 7 metų darbo kitose srityse, ji nusprendė išmėginti savo jėgas Vilnius CODING School IT HR akademijoje, kur lektorių dėka ne tik iš arčiau susipažino su programavimu ir IT komandos darbais, bet ir jų paskatinta aplikavo į mūsų mokyklos Karjeros Centro laisvą poziciją ir įsidarbino IT karjeros specialiste.
Koks Jūsų profesinis kelias iki mokymų? Kokioje srityje dirbote?
Profesinis kelias prasidėjo nuo susidomėjimo mada – paauglystėje rašiau mados tinklaraštį, sulaukusi pilnametystės gana natūraliai įšokau į vadinamą retail’ą ir ten praleidau 7 metus. Po visų karantininių ribojimų viduje pradėjo kirbėti mintis, kad vis dėl to esu pavargusi nuo tuometinis karjeros dėl to nusprendžiau save išbandyti HR pasaulyje ir tai man padėjo atsirasti kur dabar esu – Karjeros centro specialiste.
Mano pirminis persikvalifikavimas įvyko dar prieš pradedant mokytis VCS – dirbdama paskutinius metus retail’e užėmiau vadovaujančias pareigas, dėl to keičiant karjerą nenorėjau pamesti bendravimo su žmonėmis ir noro jai pasirūpinti. Atradus IT HR akademiją galėjau sujungti 2 mane labiausiai dominančias sferas – IT ir HR.
Kaip išsirinkote mokymus ir kodėl būtent Vilnius Coding School?
Buvo minčių, kad galbūt norėčiau persikvalifikuoti pilnai, t.y. pasirinkti IT sferą, bet vis dėl supratau jog labiau norėčiau TECH virtuvėje suktis kitoje pusėje dėl to labiausiai sudomino IT HR akademija – ko daugiau niekas nesiūlė. Taip pat kas dar labai stipriai motyvavo rinktis VCS – Karjeros Centras.
Kaip sekėsi mokymuose? Kokių žinių ir įgūdžių įgijote?
HR dalyje sekėsi labai gerai, nes dauguma procesų jau buvo žinomi, o prasidėjus „rimtam“ darbui buvo atsiradę truputį baimės. Testavimas nustebino, nes nebūčiau pagalvojusi, kad tokioje srityje gali būti tiek kūrybiškumo, o aš esu toks žmogus, kuriam labai svarbu detalės. WEB kūrimo mokymai atrodė gana suprantami kol pati negavau bandyti rašyti kodo, bet lektorius buvo supratingas ir davė daug įvairių patarimų. Duomenų analitika natūraliai buvo sunkiausia – matematikoje ir skaičiuose dažnai pasimesdavau, o Agile leido labiau susipažinti su IT komandos darbais.
Kaip vyko įmonės paieškos? Ar buvo sudėtinga?
Darbo paieškos neužtruko labai ilgai – dalyvavau keliose atrankose su skirtingomis įmonėmis, o į dabartinę poziciją gavau paskatinimą aplikuoti iš mokymų lektorės. Labiausiai norėjau papulti į Vilnius CODING School ir man tai pavyko.
Ką galėtumėte patarti žmonėms, kurie svajoja apie karjeros keitimą, tačiau nedrįsta dėl įvairių priežasčių (galvoja, jog per vėlu kažką keisti, kad IT įmonėms jie bus per silpni ir pan.) ?
Mes visi esame labai skirtingi, tai labai žavu – galbūt kažkas 18-ikos jau žinojo visą savo karjeros kelią, o galbūt kažkas 45-erių atrado savo pašaukimą. VCS mokymų skyrius tikrai labai puikiai padeda sau atsakyti į daugelį iškylančių abejonių ar klausimų. Bet taip pat karjeros keitimą reikia labai gerai įvertinti nuo pat pradžių, pirmiausiai atsakant KODĖL noriu ją keisti, tada reikia susidėlioti planą (kiek laiko vyks mokymai, kiek laiko galiu sau leisti ieškotis darbo ir kiek esu pasiruošusi (-ęs) nužengti ekstrą mylią, kad pasiekčiau tikslo).
Kamilės LinkedIn profilis ČIA.
Nori mokytis ir TU?
Registracija į IT HR akademiją rasi ČIA.
Negali apsispręsti?
Registruokis konsultacijai.