Praleidęs 7 metus transporto srityje, Aleksandras džiaugiasi drąsiai priimtu sprendimu nenusigąsti pokyčių. Baigęs automatinio testavimo mokymus ir įsidarbinęs įmonėje „Swedbank“, Aleksandras tvirtina, kad svajonės pildosi nestokojant smalsumo, noro mokytis bei nuoseklumo siekiant užsibrėžtų tikslų.

 

Koks Jūsų profesinis kelias iki mokymų? Kokioje srityje dirbote?

Iki mokymų septynerius metus dirbau transporto įmonėje. Pagrindinės mano pareigos buvo duomenų įvedimas, duomenų ataskaitų pildymas, o savo kelionę įmonėje pradėjau nuo sandėlio darbuotojo. Po to pustrečių metų dirbau banke. Atlikinėjau sustiprintas klientų patikrinimo procedūras, siekiant įvertinti ir sumažinti pinigų plovimo ir terorizmo finansavimo riziką.

Kaip išsirinkote mokymus ir kodėl būtent Vilnius Coding School?

Norėjau pokyčių karjeroje. Tuo metu internete radau daug istorijų, kaip žmonės sėkmingai persikvalifikuoja į IT. Kažkurio momentu mano dėmesys pakrypo link testavimo. Pradėjau visur ieškoti informacijos, kas gi tas testavimas. Pasirinkau mokytis Vilnius Coding school, nes patiko kursų programa, kurią sudarė rankinis testavimas, programavimas ir automatinis testavimas. Norėjosi pačiupinėti visko po truputį (šypsosi).

Kaip sekėsi mokymuose? Kokių žinių ir įgūdžių įgijote?

Sekėsi įvairiai! Kai kurias temas lengviau įsisavinau, kai kurias sunkiau. Su pastarosiomis tekdavo pasimokyti ir po paskaitų vakarais ir savaitgaliais. Kadangi nauja sritis patiko ir buvo įdomu, tai ir tie vakarai su savaitgaliais prie mokslų neprailgo. Kursuose išmokau kurti ir automatizuoti testavimo scenarijus, įgijau Java programavimo kalbos pagrindus.

 

Aleksandras J
Aleksandras Jankovič (asmeninio archyvo nuotr.)

 

Kaip vyko įmonės paieškos? Ar buvo sudėtinga?

Darbo ieškojau Linkedin platformoje, taip pat padėjo draugų rekomendacijos būti pakviestam į pirmą pokalbį. Sudėtinga buvo tai, kad nemažai įmonių jau ieško patyrusių darbuotojų, o į entry level ar junior pozicijas aplikuojančių labai daug. Tarp šimtais išsiųstų cv į vieną poziciją lengva pasimesti, todėl teko gudrauti ir parašyti nemažai žinučių nepažįstamiems recruiter’iams, įmonės vadovams ar tiesiog IT srityje dirbantiems žmonėms su užklausom dėl darbo, kad atkreipti į save dėmesį bei susipažinti.

Ką dar norėtumėte pasakyti, kas nebuvo aptarta ankstesniuose klausimuose?

Noriu paraginti visus Vilnius Coding School studentus ir ne tik sudalyvauti karjeros konsultacijoje pas karjeros centro vadovę Mariją. Pokalbis su Marija man išties labai pagelbėjo, ypatingai gavau neįkainojamų patarimų dėl darbo pokalbių.

Aleksandro LinkedIn profilis ČIA.

Nori mokytis ir TU?  

Registracija į automatinio testavimo mokymus rasi ČIA.

Negali apsispręsti?

Registruokis konsultacijai.