Karjeros keitimas gali būti vienu metu įkvepiantis ir iššūkius keliantis procesas, ypač kai persikvalifikuojama iš visiškai skirtingos srities. Šiame tinklaraščio įraše, duomenų analitikos alumnas, Jonas Karosas, papasakos apie savo kelionę nuo fiziko – lazerių specialisto iki pradedančiojo programuotojo. Jonas pasakoja apie motyvaciją, iššūkius su kuriais jis susidūrė ir svarbų Vilnius Coding School vaidmenį jo karjeros keitimo kelyje. Sužinokite, kaip jis atrado naujas galimybes ir įgijo vertingų žinių bei po mokymų įsidarbino „Valstybės duomenų agentūra“.

 

Koks Jūsų profesinis kelias iki mokymų? Kokioje srityje dirbote?

Praėjusioje darbovietėje dirbau mokslinį darbą, lazerinio mikroapdirbimo skyriuje. Nuo 2021 pradėjau mokytis doktorantūroje, tačiau ilgai netrukus supratau, kad noriu pritaikyti savo žinias duomenų analitiko profesijoje. Nuo 2022 metų pradžios pradėjau mokytis savarankiškai, tačiau po nesėkmingų darbo paieškų rudenį, nusprendžiau, kad noriu pagilinti savo turimas žinias, todėl užsiregistravau į Vilnius Coding School duomenų analitikos mokymus.

 

Kaip išsirinkote mokymus ir kodėl būtent Vilnius Coding School?

2022 metais gegužės mėn. apsilankiau Vilnius Coding School organizuojamame renginyje „TECH mugė“, kurioje kalbėjausi su keliomis įmonėmis ir gavau patarimą, kad norint tapti duomenų analitiku – geriausia pradėti nuo Vilnius Coding School (VCS). Žinoma iškarto šiuo patarimu nepasinaudojau, nes mokiausi savarankiškai, bet žinojau, kad tokia galimybė yra.

 

Kaip sekėsi mokymuose? Kokių žinių ir įgūdžių įgijote?

Kadangi turėjau šiokių tokių įgūdžių, mokymuose sekėsi gana gerai. Praktinės užduotys padėjo geriau suprasti tai, ką jau žinojau, ir įsisavinti naują informaciją. Išmokau kurti duomenų bazių struktūrą ir dirbti su duomenimis naudojant MySQL, analizuoti duomenis ir ruošti ataskaitas su Power BI bei atlikti statistinę duomenų analizę su Python.

 

Jonas K Photo
Jonas Karosas (asmeninio archyvo nuotr.)


Kaip vyko įmonės paieškos? Ar buvo sudėtinga?

Pasibaigus mokymams, neskubėjau ieškoti darbo, kadangi dar norėjau pasikartoti tai, ką išmokau, taip pat, kaip susitvarkyti CV, LinkedIn pagal Vilnius Coding Shcool (VCS) karjeros centro rekomendacijas bei sudalyvauti karjeros konsultacijoje. Iš karto po konsultacijos pašalinau CV trūkumus ir pradėjau aplikuoti į darbus. Taip pat, mano CV įmonėms siuntė ir Vilnius Coding School. Pirmoji įmonė, į kurią buvo išsiųstas CV, buvo Valstybės duomenų agentūra. Po dviejų savaičių buvau pakviestas į darbo pokalbį, o kitą savaitę gavau pasiūlymą prisijungti prie jų komandos. Per tą laiką dar aplikavau/ susisiekiau su 14 įmonių, iš kurių viena pakvietė į darbo pokalbį, bet kadangi pasiūlymą jau buvau gavęs, pokalbį atšaukiau. Dar prieš mokymus supratau, kad darbo ieškotis bus itin sunku, todėl tam nusiteikiau, tačiau po mokymų pasiūlymą gavau gana greitai, dėl ko labai džiaugiuosi ir dėkoju už tai Vilnius Coding School.

 

Ką galėtumėte patarti žmonėms, kurie svajoja apie karjeros keitimą, tačiau nedrįsta dėl įvairių priežasčių (galvoja, jog per vėlu kažką keisti, kad IT įmonėms jie bus per silpni ir pan.) ?

Manau, kad svarbiausia yra nuspręsti keisti karjerą ir aiškiai sau atsakyti kodėl tą noriu padaryti. Su atsakymais ateina motyvacija. Žinoma reikia įdėti nemažai pastangų ir nenustoti mokytis. Manau, kad tikrai nevėlu keisti karjeros, kartais tokios mintys tik trukdo susikaupti ir siekti to, ko norime, tad geriausia „sumažinti“ tokių minčių garsą galvoje. Manau, kad baigus mokymus ir neturint patirties IT srityje – mes visi esame silpni toje srityje, tačiau kartais įmonės ieško Junior lygio specialistų, todėl jie ir nesitiki iš jūsų didelio žinių bagažo, be to visada galima mokytis toliau ir parodyti, kad galite daugiau nei pradedantysis.

 

Ką galėtumėte patarti žmonėms, kurie svajoja apie karjeros keitimą, tačiau nedrįsta dėl įvairių priežasčių (galvoja, jog per vėlu kažką keisti, kad IT įmonėms jie bus per silpni ir pan.) ?

Dar 2022 metais, prieš pradėdamas savarankiškai mokytis duomenų analitikos, pasirašiau planą, ką darysiu, kaip darysiu ir ką keisiu, jeigu kažkas nepavyks, kad patekčiau į IT sritį. Manau, kad tai palengvino mano karjeros keitimą. Manau, kad Vilnius Coding School yra nuostabi mokykla, tiek dėl dėstymo kokybės, tiek dėl informacijos pateikimo, tiek dėl karjeros centro, todėl net jeigu kažkas po mokymų apsigalvoja ir nusprendžia sukti kitu keliu, ne IT, manau tai vis tiek yra gera patirtis.

 

Karolio LinkedIn profilį rasi ČIA.

Nori mokytis ir TU?  

Registracija į duomenų analitikos mokymus rasi ČIA.

Negali apsispręsti?

Registruokis konsultacijai.