„Vilnius Coding School“ – tai ne tik mokymosi įstaiga kurioje galima įgyti naujų įgūdžių, bet ir vieta, kur žmonės iš visiškai skirtingų sričių randa savo kelią į informacinių technologijų pasaulį. Rūta ir Karolis Garmai yra puikus to pavyzdys, kaip pasirinkus teisingą kelią, įveikus iššūkius ir panaudojant tai, ką išmoko, galima pakeisti ne tik savo karjerą, bet ir visą gyvenimą.

 

Rūta: nuo ikimokyklinio ugdymo pedagogės iki duomenų analitikės.

Rūta septynerius metus dirbo ikimokyklinio amžiaus ugdymo pedagoge, pirmiausia Londone, o vėliau ir Vilniuje. Norėdama įgyti naujų įgūdžių ir siekdama pasikeisti karjeros kryptį, ji, paskatinta savo vyro Karolio, pasirinko duomenų analitikos mokymus.

„Mokymuose sekėsi labai gerai. Lektoriai puikiai prisitaikantys prie visos klasės mokinių poreikių ir labai gerai išmanantys savo srityje, – mokymų patirtimi dalinosi Rūta. – Beieškant pirmojo IT darbo intensyviai aplikavau į atviras pozicijas, tiesiogiai kontaktavau su įmonių HR atstovais, VCS karjeros centras kas savaitę išsiuntė po kelis mano CV savo partneriams, taipogi dalyvavau ir darbo paieškas tęsiau Vilnius Coding School organizuotame renginyje „Tech Mugė“ bei „HR kovose”.

Tuos, kurie svajoja apie karjeros keitimą Rūta ragina nesibaiminti iššūkių ir nebijoti žengti nežinomybės link. Jos teigimu, geriau pabandyti ir nusivilti, nei gailėtis likusį gyvenimą dėl praleisto šanso.

„Pagalvokite kas blogiausia kas gali atsitikti? Grįšit prie to ką darote dabar, o įgyti įgūdžiai tikrai pravers taip sparčiai besikeičiančiame pasaulyje. Nemeluosiu, mano darbo paieškose buvo „ups and downs”, tačiau atkaklumas, kantrybė ir charizma manau ir padėjo man pasiekti tai ko norėjau – pakeisti savo karjeros kryptį kardinaliai.“, – savo istoriją pasakojo Rūta.

Po 5 mėn. trukusių darbo paieškų, šiandien Rūta skaičiuoja jau 8-tą sėkmingą mėnesį IT pozicijoje, „Moodys Investors Service” bendrovėje.


Karolis: iš sąmatininko į duomenų analitiką, „Swedbank“.

Karolis, anksčiau dirbęs apskaitininku Londone, o vėliau ir vyr. specialistu Lietuvos geležinkelių infrastruktūroje Lietuvoje, nusprendė, kad sparčiai besikeičiančiame pasaulyje jis nori išlikti naudingas ir reikalingas, tad pasirinko visiškai naują duomenų analitiko kelią.  Vilnius Coding School rekomendavo IT srityje dirbantys draugai ir tai tapo jo persikvalifikavimo pasirinkimu, duomenų analitikos mokymai tokiam Karolio karjeros užmojui suteikė būtiną įgūdžių rinkinį.

„Mokymai buvo intensyvūs, tačiau gerai struktūrizuoti ir praktiniai, kas padėjo greitai išmokti pasiimti duomenis iš duomenų bazės su MySQL, duomenis paanalizuoti ir vizualiai dailiai pateikti su Tableau ir tuos pačius procesus atlikti naudojant Python.“, – komentavo Karolis.

Po mokymų baigimo vos per dvi savaites jis gavo pirmąjį pasiūlymą darbo IT pasiūlymą, kurį ir priėmė. Šiuo metu jis jau daugiau nei pusantrų metų sėkmingai dirba „Swedbank“.

„Galbūt pasisekė, tačiau darbo ieškoti ilgai nereikėjo, jau pirmą savaitę po mokymų gavau pirmą skambutį su kvietimu į darbo pokalbį, o keletą darbo pasiūlymų gavau maždaug po 2 – 3 savaičių.“, – apie darbo paieškas pasakojo alumnas.

Paklaustas ką galėtų patarti žmonėms, kurie svajoja apie karjeros keitimą, tačiau nedrįsta dėl įvairių priežasčių (galvoja, jog per vėlu kažką keisti, kad IT įmonėms jie bus per silpni ir pan.), Karolis pataria klausyti savo vidinio balso.

„Jeigu kažko širdis trokšta, visada stengiuosi vadovautis filosofija, jog geriau pabandyti ir nusivilti, nei nebandyti aplamai ir gailėtis likusį gyvenimą, jog neišdrįsau.“, – pataria duomenų analitikas.

„Pradžioje turėjau daug abejonių, tačiau tereikėjo išdrįsti ir viskas susidėliojo į savo vietas. Vos per du mėnesius persikvalifikavau ir gavau pasiūlymą dirbti viename iš Skandinavijos bankų. Noriu nuoširdžiai padėkoti nuostabiems Vilnius Coding School lektoriams Sandrai ir Rolandui už profesionalumą ir kantrybę bei Karjeros Centro konsultantams už pagalbą paruošiant efektyvų reziumė, Linked In profilį ir paruošimą pirmiems darbo pokalbiams.“, – patirtimi dalijasi Karolis.

Rūta ir Karolis Garmai yra ne tik sėkmingi „Vilnius Coding School“ alumnai, bet ir savo pačių neišsenkančios motyvacijos ir noro tobulėti liudininkai. Savo pavyzdžiu šeima įrodė, jog niekada nėra per vėlu žengti naujų karjeros galimybių link.

Registraciją į duomenų analitikos mokymus rasi čia: dirbantiems ir nedirbantiems.

Rūtos Linkedin profilis ČIA.
Karolio Linkedin profilis ČIA.