Kalbame su buvusiu logistikos specialistu, kuris persikvalifikavęs tapo duomenų analitiku, įsidarbinusiu įmonėje Yara Lietuva. Žydrūnas dalijasi savo patirtimi apie tai, kaip pasirinkti tinkamą mokymų kryptį, kaip susirasti darbą naujoje srityje ir ką patarti žmonėms, kurie svajoja apie karjeros keitimą. Be to, alumnas pastebi, kad ir tokiems specialistams kaip duomenų analitikai gali būti naudingos paprastų programų įgūdžiai, tokių kaip Microsoft Excel.

 

Koks Jūsų profesinis kelias iki mokymų? Kokioje srityje dirbote?

Studijavau muzikos pedagogiką, prieš persikvalifikuodamas dirbau logistikos srityje.

 

Kaip išsirinkote mokymus ir kodėl būtent Vilnius Coding School?

Vilnius Coding School pasirinkau atsitiktinai: Pasirinkau būtent duomenų analitiką, nes pastarajame darbe teko susipažinti su big data. Mano lūkesčius tiek laiko, tiek mokymų turinio atžvilgiu atitiko Vilnius Coding School, tad nedelsiau, ir pasiryžau mokytis.

 

Kaip sekėsi mokymuose? Kokių žinių ir įgūdžių įgijote?

Mokymuose sekėsi puikiai, baigiau kursus gan aukštais įvertinimais. Išmokau SQL, Power BI, ir Python pagrindus. Iki mokymų buvau susipažinęs su Python kalba minimaliai.

 

Žydrunas A Irasas Web 

Kaip vyko įmonės paieškos? Ar buvo sudėtinga?

Kasdien laiką leisdavau LinkedIn’e. Turėjau daug darbo interviu, ir su kiekvienu iš jų, pastebėdavau vis daugiau klaidų, kurias juose darydavau. Labai padėjo ir Vilnius Coding School Karjeros centras jiems pasiruošti. Galų gale, įmonė, kurioje dirbu, pati susirado mane, buvau tinkamas kandidatas, nes turėjau patirties logistikoje.

 

Ką galėtumėte patarti žmonėms, kurie svajoja apie karjeros keitimą, tačiau nedrįsta dėl įvairių priežasčių (galvoja, jog per vėlu kažką keisti, kad IT įmonėms jie bus per silpni ir pan.) ?

Patarčiau rimtai apie tai pagalvoti. Kiekvienai įmonei yra įdomu, ką persikvalifikavęs darbuotojas gali įnešti iš savo ankstesnės darbo patirties – jeigu visą gyvenimą užsiiminėjai tik muzika, stiprus kandidatas nebūsi, bet jeigu mokaisi duomenų analitikos, ir turi patirties ekonomikos srityje – darbo paieškos ilgai tikrai netruks.

 

Ką galėtumėte patarti žmonėms, kurie svajoja apie karjeros keitimą, tačiau nedrįsta dėl įvairių priežasčių (galvoja, jog per vėlu kažką keisti, kad IT įmonėms jie bus per silpni ir pan.) ?

Visi būsimi duomenų analitikai: nedelskite ir savo ruožtu mokykitės darbo su Microsoft Excel – yra labai daug mažesnių įmonių, kurios būtent jį naudoja duomenų analizei.

 

Nori mokytis ir TU?  

Registracija į duomenų analitikos mokymus rasi ČIA.

Negali apsispręsti?

Registruokis konsultacijai.