Galbūt iš pradžių mintis mokytis nuotoliniu būdu gali pasirodyti kiek neįprasta, ypač tiems, kuriems sunku laikytis disciplinos, būtent tada, kai laiką leidi savo namuose, kur yra visos sąlygos tingėti ir simuliuoti. Visgi, darbas su savimi, bandymas save motyvuoti nebūtinai turi būti labai sunkus ir varginantis. Šiame įraše pasidalinsime paprastais patarimais, kaip įkvėpti ir motyvuoti save išlikti produktyviam mokantis nuotoliniu būdu.

 

 1. Gerai veikiantis internetas

Taip, būtent internetas yra vienas svarbiausių dalykų, norint efektyviai mokytis nuotoliniu būdu. Tu tikrai nenorėtum, kad ryšys nutrūktų vidury pamokos ar darant svarbų projektą, todėl, jei yra galimybė, pasirūpink, kad, tarkim, nutrūkus namų internetui, galėtum prisijungti prie mobilaus. Taip pat dažnai saugok ir kelk į debesį ar kitą saugyklą savo atliktus ir daromus projektus. Šis įprotis bus naudingas ne tik mokantis, tačiau ir vėliau dirbant ties profesiniais ar asmeniniais projektais.  Trukdžiai mažina motyvaciją – išvenk jų.

 

 1. Susikurk mokymuisi tinkamą aplinką

Tai labai svarbu. Rask namuose ramų kampelį, kur tavęs niekas neblaškytų ir tau netrukdytų. Jei gyveni ne vienas, paprašyk  namiškių, kad pamokos ir namų darbų darymo metu jie tavęs netrukdytų. Taip pat iš aplinkos pašalink viską, kas tave gali blaškyti. Jokiais būdais neturėk telefone įjungtų pokalbių programėlių, kad niekas nepypsėtų, nešokinėtų jokie langai ir t. t. Pagundai patikrinti, kas ką parašė, gali būti sunku atsispirti, todėl geriau pamokos metu išjunk viską, kas tau gali sutrukdyt.

 

 1. Nebijok klausti ir prašyti pagalbos

Labai svarbu užduoti klausimus lektoriui, o mokantis nuotoliniu būdu realiu laiku, tai padaryti gali iškart vos tik iškilus klausimui. Nebūk tas mokinys „klasės gale“, kuris visada tyli ir stengiasi būti nepastebimas. Klausk iškart, kai tau kažkas neaišku, nes kuo daugiau neatsakytų klausimų prikaupsi, tuo daugiau spragų atsiras. Nelauk to momento – domėkis, klausk, aiškinkis. Konsultuokis ne tik su mokytoju, bet ir su bendramoksliais. Taip pasijausi įgalintas ir drąsus, reiškia ir labiau pasitikintis savimi ir savo jėgomis išmokti kažką naujo. Domėjimasis, gilinimasis ir diskusija su lektoriumi bei klasės draugais tavo žinias ugdys, gilins ir užtvirtins.

 

 1. Pasikartok

Šiuo punktu nieko naujo nepasakysime, bet priminti tai svarbu, nes visgi daug kas užmiršta. Skirk nors šiek tiek laiko kasdien peržvelgti užrašus ar kitą pamokų santrauką ir mintyse pakartok dalykus, kuriuos jau žinai. Kiekvienas toks nors ir trumputis pakartojimas teikia didelę naudą, nes kaskart vis daugiau dalykų išliks galvoje ir bus geriau suprasti.

 

 1. Daryk pertraukas

Stenkis išlaikyti balansą tarp mokymosi ir poilsio, tikrai neverta persistengti nes tuomet gali greitai perdegti. Pasibaigus nuotolinei pamokai, nepulk daryti namų darbų. Pailsėk, nukreipk mintis, padaryk mankštą, paklausyk muzikos – užsiimk bet kuo, kas tau padeda išvalyti galvą. Tą patį metodą taikyk ir darydamas namų darbus. Ypač, jei jauti, kad užstrigai ties kažkokia užduotimi. Būtent pertrauka kartais ir būna raktas į atsakymą, nes pailsinus smegenis ir pažiūrėjus „nauju žvilgsniu“ užduotis gali pasirodyti daug paprastesnė.

 

 1. Bendrauk su bendramoksliais

Nuotoliniai mokymai toli gražu nereiškia, kad tu tampi visiškai izoliuotas. Atvirkščiai – būtinai susipažink su savo bendramoksliais. Šiais laikais bendrauti grupėmis būdų yra labai daug – tiek susirašinėti, tiek bendrauti vaizdo skambučiais. Kalbėkitės, diskutuokit, dalinkitės patirtimi ir problemų sprendimų būdais. Tai tikrai suteiks mokslams neįkainojamos vertės, be to, leis nesijausti atskirtam ir vienišam visuose mokslo reikaluose ir iššūkiuose.

 

 1. Motyvuok save

Galiausiai, nepamiršk, kad motyvacija nebūtinai yra sudėtinga, ji gali susidėti ir iš paprastų, bet efektyvių dalykų. Įvykdyk žemiau išvardintus punktus ir pamatysi, kad mokytis nuotoliniu būdu yra smagu ir visai nesudėtinga:

 • Niekada nepamiršk priežasties, kodėl pasirinkai būtent šį nuotolinį kursą. Tavo tikslas visada ves tave į priekį.
 • Iš anksto susitaikyt, kad bus produktyvių dienų, bus ir mažiau produktyvių ir tai yra visiškai normalu. Nesigraužk dėl to.
 • Besimokydamas visada turėk sveikų užkandžių ir atsigerti, kad nereikėtų blaškytis, jei staiga ištrokštum ar išalktum. Žinoma, tai nereiškia, kad įtampą malšinti reikia nuolat graužiant kažką nesveiko.
 • Apdovanok save kiekvieną kartą įvykdžius sudėtingą užduotį. Galbūt tai gali būti pirkinys sau, gal mėgstamo serialo serija ar pasimėgavimas kvapnia vonia – bet kas, ko kasdien sau neleidi.

 

Tikimės, jog šie patarimai tau buvo naudingi ir nuotoliniai mokymai nebeatrodo didelis ir sunkiai įveikiamas iššūkis. Neabejok savimi, neatidėliok – dabar yra geriausias laikas išmokti tai, apie ką seniai svajojai.