Galbūt dirbi darbą, kuris visai nebuvo tavo svajonių darbas, o gal tiesiog atsibodo ar dėl susiklosčiusios situacijos pasaulyje tavo profesinė situacija pasikeitė, ar net kuriam laikui sustojo? Vis pagalvoji, kad norėtum pakeisti karjerą ir tave traukia IT sritis? Tačiau apima mintys, kad gal jau per vėlu, kad bus per sunku? Jei bent į kelis iš šių klausimų atsakei „taip“, šis įrašas kaip tik tau! Šį kartą norime papasakoti, ką reikia daryti, norint persikvalifikuoti į IT sritį ir kaip tai padaryti kuo sklandžiau.

 

Išsirink kryptį

Visų pirma, jei nusprendei, kad IT sritis tave traukia, pagalvok, koks darbas šioje srityje tau būtų patraukliausias. Jei nežinai, iš ko rinktis, gali peržiūrėti „Vilnius Coding School“ siūlomų programų sąrašą Vilniuje bei Kaune. Mokytis gali net negyvendamas Lietuvoje, nes mokymai vyksta nuotoliniu būdu, realiu laiku kartu su dėstytoju bei bendramoksliais! Galbūt tu svajoji kurti svetaines, o gal tave labiau traukia didžiųjų duomenų valdymas? Jei jautiesi pasimetęs, visada gali susisiekti su Vilnius Coding School Karjeros centru ir užsiregistravęs į Nemokamą asmeninę karjeros konsultaciją gauti kvalifikuotą pagalbą nusprendžiant, kas tau labiau tiktų.

 

Nusiteik mokslams

Šiais laikais, norint pakeisti karjerą, tikrai nebūtina įstoti į aukštąją mokyklą. Iš esmės tapti jaunesniuoju programuotoju, testuotoju ar duomenų analitiku gali pastudijavęs gerą mėnesį. Bet mokytis teks daug ir intensyviai. Taigi nusiteik, kad jei nori greito svajonės išsipildymo, simuliuoti ir tingėti nebus galima. Be abejo, net jei įveikus mokymus gausi darbo pasiūlymą, mokytis nesustosi. Iš tiesų visi, kas dirba IT srityje, mokosi nuolat, nes tai bene labiausiai besikeičianti ir daugiausiai naujovių turinti sritis.

 

 

Tapk matomas internete

Nelauk, kol baigsi mokslus – susikurk savo „LinkedIn“ profilį jau dabar. Taip pat nieko nelaukdamas parenk savo gyvenimo aprašymą, nes niekada nežinai, kada gali sulaukti susidomėjimo iš potencialaus darbdavio, galbūt tai nutiks tau dar besimokant! IT specialistų daug kur trūksta, todėl tai visai realu, ypač – jei būsi matomas. Taip pat susikurk ir „GitHub“ profilį, kur galėsi kelti savo vykdomus projektus. Be to, nepamiršk IT srities darbuotojams skirtų forumų ir kitų bendravimo platformų, kur galėsi dalintis savo patirtimi ir semtis naujų žinių.

 

Būk aktyvus

Jei nusprendei iš esmės keisti savo karjerą ir įsilieti į IT sritį – tą ir daryk. Sek IT grupes ir bendruomenes socialiniuose tinkluose, skaityk tinklaraščius, ieškok įvairių IT renginių. Ir jie nebūtinai vyksta realiai ir net nebūtinai Lietuvoje. Internetas yra beribis, čia gali rasti daug įdomių dalykų. Registruokis į įvairias nuotolines IT konferencijas visame pasaulyje, klausyk paskaitų, ieškok naujų pažįstamų. Kuo daugiau įsitrauksi į IT pasaulį, tuo greičiau pasijausi čia savas ir laukiamas. Tuo greičiau atsivers naujos karjeros galimybės.

 

Tikimės, kad šis įrašas įkvėpė tave neabejoti savimi ir žengti drąsų žingsnį – persikvalifikuoti į IT sritį. Jei vis dar truputį abejoji, ar ne per vėlu imtis kažko naujo, paskaityk apie žmones, kurie pakeitė karjerą būdami 30-ies ir daugiau. Galbūt žinojimas, kad tu nesi vienintelis, kuris nemažai metų dirbęs visai kitą darbą, sugalvojo persikvalifikuoti, tave įkvėps ir įgalins siekti savo tikslų. Jei vis dar abejoji, ar tikrai IT sritis yra skirta tau, paskaityk šį įrašą. Linkime sėkmės!