Programuotojų poreikis pasaulyje auga kasdien, todėl daugėja ir žmonių, dirbančių tokį darbą kiekis. Ir net tie, kurie neturi nieko bendro su IT sritimi, tikrai pažįsta bent vieną programuotoją ar yra bent jau kažką skaitę apie tokį darbą. Taigi, žmonės domisi ir šneka, o taip pamažu gimsta įvairūs mitai apie šią profesiją. Šiame įraše norime apžvelgti vienus populiariausių mitų apie programuotojus ir papasakoti, kaip yra iš tiesų.
Mitas Nr. 1: programavimas yra kaip žaidimas, dirbti nereikia.
Daug kas įsivaizduoja, kad IT kompanijose visi per dienas žaidžia stalo futbolą, tenisą ar dar kažkaip pramogauja. Tiesa yra ta, kad neretai programuotojams tenka dirbti „non stop“, kad spėtų laiku atlikti svarbius projektus. Kartais tenka dirbti savaitgaliais ir naktimis. Taip, programuotojai dažnai turi lankstų darbo grafiką, arba jų užimtumas priklauso nuo projektų, todėl gali susidaryti įspūdis, kad jiems lieka daug laiko pramogoms, tačiau tai nėra tiesa.
Mitas Nr. 2: programuotojai daug dirba ir niekada nesiilsi
Kartais gali pasigirsti ir kitokių kalbų – kad programuotojais dirba be atokvėpio dieną naktį. Kaip ir minėjome – taip, programuotojams kartais tenka dirbti tikrai daug, tačiau jeigu turi gerą vadovą arba pats moki gerai planuotis darbus, tarkim, pasinaudodamas „Agile“ principais, tikrai nepervargsi ir dirbsi produktyviai.
Mitas Nr. 3: programuotojai vengia bendravimo
Kai kurie įsivaizduoja programuotojus kaip keistuolius, kurie valandų valandas sėdi prie kompiuterio ir su niekuo nebendrauja. Vis dėlto, šiuolaikiniai programuotojai neretai yra komandos nariai ir dirba kartu su kolegomis. Be to, juk daugelio žmonių darbas šiais laikais yra prie kompiuterio, todėl programuotojai ne taip ir skiriasi nuo jų. Net ir dirbdami savarankiškai programuotojai neretai stengiasi palaikyti ryšius su kitais programuotojais, kad galėtų dalintis patirtimi ir atradimais.
Mitas Nr. 4: programinė įranga padaro visą darbą
Taip, programuotojai turi daugybę jų darbą palengvinančių įrankių ar bibliotekų. Tačiau, kad darbas vyktų sklandžiai, programuotojai turi įdėti pastangų, kartais ir patys parašyti kodus ir algoritmus, kurie palengvintų jų tolimesnį darbą. Iš esmės, visi programuotojai pradeda dirbdami daugiau rankinio darbo, tačiau su patirtim įgyja vis daugiau įgūdžių, kaip pasilengvinti sau darbą.
Mitas Nr. 5: programuotojai puikiai išmano matematiką
Kažkodėl sklando mitai, kad kiekvienas programuotojas yra matematikos ekspertas. Iš tiesų, visai nebūtina turėti talentą matematikai, kad taptum programuotoju. Daugelis matematinių veiksmų ir sudėtingų algoritmų yra išsprendžiami pasitelkiant tam skirtus įrankius. Tačiau, žinoma, kiekvienas matematikas gali laisvai pritaikyti savo žinias programuojant ir nesunkiai pakeisti savo karjerą į programuotojo.
Kaip matai, programuotojo darbas ne taip ir smarkiai skiriasi nuo bet kurio kito darbo prie kompiuterio. Programuotojai būna ir labai užimti, būna ir laisvesni, gali turėti daug kontaktų su kitais, gali ir beveik neturėti. Daug kas priklausys nuo to, kur ir kaip dirbsi, bet kartu ir nuo tavo paties asmenybės bei pasirinkimo.