Tarptautinė technologijų karjeros mokykla suaugusiesiems „Vilnius Coding School“ plečia savo veiklą ir atidaro naują padalinį Prahoje. Nuo šiol mokyklų tinklą sudarys penki padaliniai, įsikūrę Lietuvoje, Latvijoje, Airijoje ir Čekijoje.

 

„Nuolat žvalgomės krypčių, ieškodami plėtros potencialo. Atlikę rinkos tyrimą apie persikvalifikavimo į IT sritį tendencijas ir paklausą, nusprendėme žengti į Čekiją. Tam tikros šalies įdarbinimo agentūros skaičiuoja, kad šiuo metu Čekijos įmonėms trūksta maždaug 50 tūkst. IT darbo jėgos, – sako „Vilnius Coding School“ vadovė ir įkūrėja Julija Rimšelė. – Ši šalis taip pat pasižymi itin išplėtota transporto, automobilių, dalių gamybos pramone. Pastaroji dėl robotizacijos jau traukiasi ir trauksis toliau, todėl žmonės atsigręžia į IT sritį, persikvalifikavimo galimybes.“

Kartu su „Praha Coding School“ mokyklos įsteigimu atidarytas Karjeros keitimo centras, kur mokyklos studentams suteikiama lokali pagalba, ieškant praktikos vietos ar galimybių įsidarbinti.

Praha Opening 2 scaled

Geidžiamiausi – Back-End, Full-Stack, Front-End programuotojai

Čekijos statistikos departamento (CZSO) duomenimis, dirbančių IT specialistų skaičius šalyje išaugo nuo 180 tūkst. iki 209 tūkst. per pastaruosius 5 metus. Geidžiamiausi specialistai – Back-End, Full-Stack ir Front-End programuotojai.

Pasak „Vilnius Coding School“ vykdančiojo vadovo Jevgenijaus Abdulajevo, naujasis padalinys pradės veiklą su keliais stipriausiais ir laiko patvirtintais mokyklos produktais. „Python interneto svetainių kūrimo, duomenų analitikos ir kibernetinio saugumo mokymų programos pasitiks pirmuosius studentus jau vasarį. Taip pat darbą pradėsime su personalizuotomis individualiomis studijomis, – apie naujojo padalinio mokymų kryptis pasakoja J. Abdulajevas.

Mokyklos atstovas taip pat džiaugiasi, kad prie naujojo padalinio vairo stos Anna Babai, prieš tai dirbusi „Uber“, kur buvo atsakinga už operacijas Vidurio ir Rytų Europos šalyse. „Plėtodami savo mokyklos veiklą už Lietuvos ribų, daug dėmesio skiriame stipriai vietos komandai suburti“, – teigia J. Abdulajevas.